Понеділок
23-06-05
16:06

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Мадагаскар: етюди в багрових тонах

Мадагаскар: етюди в багрових тонах

Мадагаскар - чемпіон по кількості представників флори і фауни, що збереглися тут. Природа острова первозданна і ендемічна, немов мільйони років еволюції обійшли ці землі стороною. 80% флори Мадагаскару виростає тільки тут, всі тридцять видів лемурів, відомих науці, а разом з ними і тисячі інших видів тварин і птахів не зустрінеш більше ні в якому іншому куточку планети.
Жителі Мадагаскару, малагасийци, обожнюють свій «маленький континент» і готові складати про нього легенди добу безперервно. Розміри вони, звичайно, злегка перебільшують - називати Мадагаскар континентом, хай і маленьким, не обернеться мова ні у одного приїжджого, а ось з формулюванням «дуже великий острів» погодиться всякий.

Кожній тварюці - по парі

Мадагаскар - четвертий по величині острів миру після Гренландії, Нової Гвінеї і Борнео. Розкинутий уздовж східного побережжя Африки, від Екватора до Тропіка козерога (назва двадцятої паралелі), він на своїх 587 тисячах квадратних кілометрів зібрав настільки строкату і контрастну природну мозаїку, що і насправді вистачило б на цілий континент.
Етнічний склад Мадагаскару теж можна з легкістю охрестити «кожній тварюці - по парі». Ще із старовини ці краї були ласим об'єктом міграції для десятків народів: сюди валом валили фінікійці, араби, євреї, Полінезія, хаміти, індуси, перси, вихідці з Чорної Африки. З часом вони перемішалися і до сьогоднішнього дня утворили 26 окремих етнічних груп, співіснуючих мирно і що поважають традиції один одного.

Мийте кістки померлим
Деякі з цих традицій можуть здатися заїжджому туристові зовсім не такими чудовими, як стрибки лемурів в національному парку. Наприклад, церемонія фамадіхани (перезахоронює покійних). Це свого роду місцеве свято в селах, розташованих в околицях Анцирабе, одного з найчарівніших і цивілізованіших міст Мадагаскару. Таке ось безглузде сусідство: з одного боку - кричущі європейською розкішшю вілли, з іншої - радісні сільські аборигени, що викопують тіла своїх дорогих одноплемінників, що напіврозклалися. Обряд відбувається з

імой, тобто в липні-серпні, і супроводжується танцями і бенкетом. Предків у прямому розумінні слова витягують на світло божий і наряджають в новий парадний саван (ламбу). Потім трупи дбайливо розсаджують в центрі села, після чого напівроздягнені юні красуні затівають навколо «новоприбулих» родичів ритуальні хороводи. На фамадіхану можна прийти і «помилуватися» (якщо шлунок перед цим не годувати, а нюх гасити ванільним ромом), - будь ласка, дивуйся, фотографуй скільки завгодно, тільки гріш не забудь заплатити. Відпочинок у Карпатах

Плацдарм секс-турізма
Малагасийки привабливі (іноді навіть занадто) і типи їх так само різноманітні, як рибний асортимент на тому, що одеському Привіз. І хоч власті Мадагаскару активно борються з секс-турізмом в межах острова, рідкісна малагасийка відкине залицяння щедрого туриста, що поплив від жари і липких фантазій. Фактично можна сказати, що французи, що встановили в 1896 році на Мадагаскарі свій протекторат, облаштували тут свого роду секс-турістічеський плацдарм, який процвітає і по цю пору, не дивлячись на численні плакати з написом уподовж дорогий «Секс-турист, зупинися, Мадагаскар дивиться на тебе!». І дійсно дивиться з тих же самих плакатів очима чарівної молоденькою малагасийки. І при кожному барі є спеціальна «кімнатка для відпочинку».
До речі, з місцевого алкоголю найприйнятніше - пиво «Three Horses Beer» і ванільний ром.

Куди піти, на що дивитися
Скажемо відразу - куди ходити не стоїть. Ледве Ви приземлитеся в Антананаріву і покидаєте речі в готель, вишколені гіди тут же потягнуть Вас в Амбухимангу - колишню резиденцію королів покійних в 20 км. від столиці. Робити там абсолютно нічого: головна визначна пам'ятка цього храмового комплексу - палац Рува - в 1995 році пережила пожежа, і з тих самих пір нескінченно реставрується. Достатньо нудне видовище. Ще одне місце, куди Вас обов'язково повезуть, але куди езді

 

ть абсолютно не стоїть, - це столичний зоопарк «Цимбазаза». Витрачати там годинник дорогоцінної відпустки - все одно, що пити портвейн «777» на святі молодого «Божоле»: лемури в клітках виглядають огидно, а попереду Вас все одно чекають відвідин декількох національних парків, де звірятка живуть в природному середовищі.
Один з таких парків - Андасибе-мантадіа (але місцеві жителі краще реагують на назву Перінет) знаходиться на сході острова, на півдорозі з Антананаріву до Туамасини (порт на східному побережжі). Прогулюючись там, можна постежити за найкрупнішим виглядом лемурів - індрі, які при цьому ще і найрідкісніші, в зоопарках вони ніколи не виживають. До речі, протівоугонниє сирени в порівнянні з шлюбними піснями індрі - жалюгідний пересвист, і якщо Ви потрапили в Перінет в період любовних ігрищ цих тварин, повірте, - жах, паніка і спроби до втечі в перші півгодини Вам гарантовані.

Зразок розкоші
Місто Анцирабе - зразок колоніальної розкоші, де панує ні з чим не порівнянне лікувальне повітря нагір'я і термальні джерела. Крім оздоровчих процедур і вилазок в стан місцевих любителів ексгумації, тут можна за копійки узяти напрокат рикшу і об'їхати численні сувенірні лавки, якими славиться Анцирабе. Але вивозити з острова можна далеко не все, і власті за цим строго стежать, загрожуючи за контрабанду гігантськими штрафами і в'язницею. Тому до асортименту, який будуть Вам наполегливо втюхивать продавці, варто підійти з усією відповідальністю.
З того, що дійсно можна безкарно вивезти додому, гідні уваги тільки мед

 

сувенірні фігурки будинків і баобабів, сплетені з волокон пальмового листя, 999 грамів коштовних необроблених каменів (більше кілограма вивозити заборонено) і химерні дерев'яні статуетки алу-алу (і не обов'язково говорити родичам, що вони похоронні). Якщо Вам на місцевому ринку пропонуватимуть купити яйце епіорніса, птаха на зразок страуса, що не літає, який мешкав тільки на Мадагаскарі, де благополучно вимерла близько 300 років тому, то відразу починайте згадувати фільми про в'язницю, тому як ці яйця категорично заборонено вивозити, так само як і будь-які види тварин, рибу колокантус, у тому числі і сушену (це «морська копалина», рідкісна риба, її ловлять тільки на Мадагаскарі).
Крім національного парку Перінет, можна відвідати заповідники Ранумафана (тут мешкають 12 видів лемурів, зокрема дуже рідкісний - золотистий бамбуковий) і Ісалу, відомий своїми величними пейзажами, а також національний парк Tsingy de Bemaraha, в скелястих печерах якого з чуток ховаються пігмеї вазімба - перші мешканці Мадагаскару.

Гіди у вартість не входять
Збираючись в похід по національних парках Мадагаскару, слід врахувати ось який нюанс: гіди тут обов'язкові, вони - на вході, але у вартість квитка їх обслуговування не входить. Уважно стежите за тарифами і тим маршрутом, який пропонує Вам гід (деякі з них вмудряються за прикладом Остапа Бендера, що продавав квитки в провал, виставляти рахунок і за «дармові» визначні пам'ятки). У всіх національних парках і заповідниках можна зупинитися на нічліг в спеціально обладнаних кемпінгах.

Підемо на пляж!
Туамасина - головний морський порт Мадагаскару, він ні в чому не поступається столиці - гармидер машин і немислимої кількості рикш, розкішні особняки уздовж вулиць, пристойно одягнені поліцейські. Оскільки місто розкинулося уздовж побережжя, ідея тут же сходити на пляж і впасти в обійми солоних вод Індійського океану виникає сама собою. Океан тут здається сплячим, білосніжний пляж не видає ніяких слідів людської присутності, немов і немає за спиною багатолюдного міста. Але не поспішаєте кидатися в об'ятья прозорої води! У тутешніх водах мешкає велика кількість білих акул, тому купатися тут категорично заборонено і карається солідним штрафом, про що в дохідливій формі оповідає безліч стовпів з плакатами. А самі жителі Туамасини не тільки не купаються в цих місцях, але навіть бояться виходити на пляж, задовольняючись великим відкритим басейном, що працює до опівночі.
На щастя, акули, окрім як на східному побережжі Туамасини, більше ніде не зустрічаються, тому варіантів водного відпочинку на Мадагаскарі предостатньо.

Дайвінг
Ідеальне місце для дайвінга - кораловий риф уздовж західного побережжя. Там же, через

Мозамбікський проливши, навесні проходять тисячі китів, яких можна майже поторкати, орендувавши для прогулянки катер або яхту. Крім того, сам острів рясніє річками і озерами, по яких організовані прогулянки на каное.

Самозванці
Мадагаскар економічно - одна з найменш розвинених держав третього миру. 75% населення кваліфікується як бідне. Одна з основних статей доходу останнім часом - туризм, який активно розвивається на острові. Разом з тим і просте населення країни не упускає випадку нажитися на приїжджих. Коштує Вам десь зупинитися, поряд тут же намалюється гід-самозванець. І якщо Ви не проженете його в перші п'ять хвилин, він тут же попросить мзду.

Гроші
Ще одна проблема на острові - обмін грошей. Грошова одиниця Мадагаскару - франк малаги і аріарі. Ввезення і вивіз іноземної валюти необмежене, але декларація на неї обов'язкова. А ось ввезти місцеву валюту можна тільки в розмірі не більше 5 тисяч. Вивезти її назад не можна взагалі. Зворотний обмін франків малаги на долари або євро теж заборонений. Обмінні пункти відкриті тільки для іноземців, тому сунути таксистові або барменові долари або євро - б

ессмисленно, жоден малагасиец їх не візьме. Окрім грошей, до ввезення на острів дозволено 500 сигарет (або 25 сигар) і лише 1 пляшка алкоголю. Ввезення будь-якої парфюмерії заборонене категорично.

Готелі і автомобілі
Резервувати готель заздалегідь немає ніякої необхідності - на острові тисячі готелів і недорогих бунгало з чудовим обслуговуванням, тому залишитися тут без нічлігу неможливо. А ось з автомобілями на Мадагаскарі справжня біда - машини всі старі, бензин дорогою, а дороги не відповідають навіть найнижчим стандартам. Тому в межі міста простіше, дешевше і безпечніше користуватися послугами рикш (так званих пус-пус). Повідомлення між містами здійснюється за допомогою автобусів або маршрутних таксі (баш-такси). Але майте на увазі, що разом з Вами в кузов залізе ще декілька десятків чоловік з дітьми, курями і баулами вугілля. Найефективніший засіб для пересування усередині острова - літаки. Компанія «Air Madagascar» має по країні більше 200 аеродромів. Є ще залізниця, маршрути якої дуже живописні, але сидіти в жарі +25 у набитому вагоні - задоволення, повірте, мало.[10-01-23][Все для туристов]
Три дня снежного безумия (0)

[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
Генуя - місто палаців і собак (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Чилі: ради туристові (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Як з'явився звичай відзначати Новорічну ніч? (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-15)
Переглядів: 1539 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: