Субота
23-06-03
13:21

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Головна » 2009 » Жовтень » 12 » Чистота і порядок - Що робити зі сміттям?
14:40
Чистота і порядок - Що робити зі сміттям?

Яремчанська міська рада щиро просить гостей, що приїхали відпочити до Карпат, берегти чистоту нашого заповідного регіону. Оскільки найбільшим джерелом засмічення є відходи споживання, то дуже просимо вас звертати увагу на те, куди ви викидаєте обгортки, пляшки, пакетики та інші залишки від товарів, що ви їх споживаєте. Нагадуємо: викидати ці непотрібні вам речі потрібно тільки у сміттєві баки та урни!

Сміття, необачно викинуте туристом, може забруднювати землю десятиліттями, або й століттями. Час розпаду деяких штучних продуктів:

Металева банка з-під консервів - 10 років
Перепалена металева банка - 5 років
Обгортка від цукерок - 20 років
Алюмінієва банка - 200 років
Поліетиленовий пакет - 300 років
Пластикова пляшка - 500 років
Скляна пляшка - 1000 років

Сміттєві контейнери на території Яремчанського краю можна знайти на вулицях населених пунктів, біля автобусних зупинок та на узбіччях автодоріг. Урни для сміття завжди є біля крамниць, колиб, станцій та інших громадських місць.

Дякуємо тим, хто робить Карпати чистішими!

Історія питання

Однією з важливих і поки що нездоланних проблем Яремчанщини є значна засміченість громадського простору (вулиць, доріг, стежок, природного середовища) відходами споживання. Пластикові та скляні пляшки, бляшанки, упаковки від цукерок, сигаретні пачки, пластикові пакети, які розкидані по всій території краю, призводять до значних негативних наслідків, зокрема завдають шкоду природі, рослинному і тваринному світу регіону, шкодять здоров'ю людини, оскільки продукти розпаду відходів потрапляють до грунтів та вод, негативно впливають на використання ресурсів регіону як туристично привабливої місцевості, створюючи негативний імідж та відвертаючи туристів до інших місцевостей.


Незважаючи на зусилля місцевої влади Яремче (наявність близько 1000 контейнерів, організована система вивезення сміття, постійне прибирання вулиць комунальними службами, регулярне проведення толок тощо), протягом років ситуація не покращується: незабаром після прибирання на вулицях та стежках з'являється нове сміття. З цього можна зробити висновок, що головною причиною засміченості території населених пунктів, узбіч автотрас та лісових доріг є низька культура поводження з відходами, яку демонструють як гості краю, так, на жаль, і місцеві мешканці.
 

Про проект

Проект "Політика чистоти" був втілений у 2009 році виконавчим комітетом Яремчанської міської ради за підтримки проекту "Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат ". Цілями проекту є зменшення забрудненості території побутовим сміттям та відходами спожи вання; підвищення культури місцевих мешканців та туристів у поводженні з відходами та розробка цілісної політики вирішення проблеми засмічення на місцевому рівні.

В рамках проекту було здійснено проведення інформаційно-просвітницької кампанії (2 000 плакатів, кампанія в інтернеті), дослідження-опитування зацікавлених груп щодо варіантів вирішення проблеми засмічення та розробку узгодженого із зацікавленими сторонами проекту розпорядження міського голови м. Яремче щодо забезпечення чистоти на території Яремчанського краю.

Проект "Політика чистоти" став одним з переможців конкурсу малих проектів, проведеного в рамках проекту "Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат", який фінансується Всесвітнім фондом охорони дикої природи (WWF) та адмініструється Агенцією регіонального розвитку та європейської інтеграції (м.Львів). Партнерами проекту є Карпатський та Ужанський національні парки (Івано-Франківська та Закарпатська області).
 
Джерело: "Яремче.org"


[10-10-10][Все для туристів]
Кава! (0)

[09-08-31][Відпочинок і поради]
Найсмачніша яєчня світу. Рецепти (2)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Чилі: острів Великодня (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
У пошуках чистого повітря (0)


Категорія: Все для туристів | Переглядів: 1588 | Додав: vechervkarpatah | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: