П’ятниця
24-11-15
00:19

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Легенди про Яремче, карпати.

Збірна і цельнорезная рама в стилі бароко

Збірна і цельнорезная рама в стилі бароко


  Рама, показана на рис. 18-19, являє собою набірне виріб з окремих різьблених планок червоного дерева (акажу), карельської берези і груші, змонтованих на загальному, прямокутної форми підставі (1), виконаному з товстої 6 - міліметрової фанери (мал. 101).
Ваза-квітка. Різьблені деталі Лимонова дерева та евкаліпта

Фальц для картини утворюється за рахунок прикріплених по внутрішньому контуру гладких рейок (2), облицьованих фанерку з карельської берези. Наступним, у напрямку до периферії, йде вузький гладкий кант (3), округленого профілю, виконаний із смужки старої грушевої рейсшіни.Затем знову розташовується гладка рейка (4), облицьована карельської березою. На ребрі цієї рейки зроблена напівкругла канавка, також декорована карельської березою, а зверху накладено різьблена планка (5) з червоного дерева. За ними йдуть різьблені брус (6) і дошка (7), що утворюють основний каркас рами.

  Використання гладкого і світлого внутрішнього поля рами з карельської берези треба було для протиставлення його решті різьблений поверхні виробу і для того, щоб відтінити загальний темний фон картини, виконаний в техніці маркетрі. З іншого боку, він дає зв'язок зі світлими тонами картини, а темний кант з груші прив'язує це світле поле до іншої частини рами. Зауважимо, що в залежності від характеру картини світле поле може бути вилучено так, щоб темний кант залишився прикордонним всередині рами.

  Таким чином, конструктивне, композиційне і колірне рішення рами обумовлювалося зв'язком з поміщається в неї роботою маркетрі. Як правило, матеріал, в якому виконано твір мистецтва, і матеріал рами повинні бути різними.
Послідовність обробки торцевої поверхні рами Схема монтажу рами

Взяти хоча б традиційне приміщення живопису маслом в золочені рами, каменю - в металеву оправу і т. д. З цієї ж причини і роботи маркетрі аж до 80-х рр.., Принаймні в нашій країні, не мали жодних обрамлень і виконувалися в вигляді дощок або панелей зі скошеними крайками. В даний час у Москві на виставках і в продажу стали з'являтися маркетрі в дерев'яних рамах, іноді вдало облицьованих і гармонійно поєднуються з маркетрі. Звичайно, виконання маркетрі і дерев'яної рами до неї вимагає єдиного задуму і композиційного узгодження.

  Зупинимося на вирішенні окремих технічних питань виготовлення описуваної рами, де досвід автора може бути корисний для початківця різьбяра. Одним з них є виконання напівкруглої канавки на гладкій рейці (4) облицьованої карельської березою (мал. 102). Деякі види деревини, як, наприклад, горіх, піддаються у намоченої вигляді вигину, особливо вздовж волокон деревини, при облицюванні циліндричних поверхонь невеликий кривизни. Але карельська береза не терпить навіть незначних вигинів. Навпаки, з-за її крихкості сам шпон карельської берези буває товщі, ніж у інших порід дерева. Саме цей фактор товщини шпону і був використаний для отримання увігнутою канавки. Спочатку смужка карельської берези приклеювалася в розпареному вигляді під тиском на поверхню невеликий кривизни, а потім, після висихання, на ній проточується уздовж (з допомогою круглого напилка) канавка збільшеною кривизни за рахунок товщини шпону.

Різьблений елемент рами

  Малюнок і профіль вузької різьблений планки (5) з червоного дерева вийде легко, якщо попередньо по розміченому на ній олівцевими кресленням зробити ножівкою пропили, як показано на рис. 102. Після цього залишиться виконати скруглення і обрізи по контуру лицьових елементів, а також трикутні вирізи ножем з протилежного боку планки.

Різьба часткових і поперечних брусків (6) рами має один малюнок, але відповідно розтягнутий або стиснене в залежності від довжини сторони. У кожному брусі найбільше виступають по відношенню до сітчастої поверхні підібраного фону є наступні елементи різьби: загин центрального листка, дві симетрично розташовані відносно середини бруса черепашки і знаходяться проти них краплеподібні виступи. Лінії, проведені через центри черепашок і виступів, будуть осями симетрії локальних орнаментів, розташованих з боків кожного різьбленого бруса. Прорізні клиновидні сітчасті канавки фону нанесені ножем під кутом 60 один до одного.

  Дрібної різьбленні з черепашок, стрічок, дужок і завитків внутрішніх брусів рами протиставлена більш крупнорельефная різьблення зовнішніх планок (дощок). На них є деталі дрібної різьби для композиційної зв'язку з рельєфом перший планок. Для різьблення зовнішніх планок можна використовувати вегетативні орнаменти, наведені на рис. 103, де характер канта і його малюнок виражені більш чітко.

Стусло для розпилювання рейок

  Порядок виготовлення елементів і хід монтажу рами краще починати з внутрішніх планок, які можуть бути виконані з якісної фанери і потім, вже приклеєні на місце, облицьовані шпоном карельської берези. Підгонку цих планок і кутових стиків, як і всіх наступних, зручніше робити в наступному порядку.

  Спочатку спилюють на вус під 45 градусів обидва кінці часткової планки. Вона приклеюється на місце. До неї підганяється перший вус під кутом 45 поперечної рейки із суворим напрямком її під прямим кутом до першої рейці. Після цього зрізається на вус другий кінець поперечної планки, і вона закріплюється (краще поки за допомогою струбцінкі без клею) на місце. Таким же чином зрізається на вус і підганяється першого кінець другої часткової планки і т. д., тобто підгонка планок та їх монтаж йдуть в одному напрямку по периметру. Слід лише при монтажі друге часткової планки перевірити не тільки прямий кут з поперечною планкою, а й вийшла ширину рамки зверху і знизу, яка повинна бути однаковою. Після вивірки цих даних потрібно приклеїти всі заготовлені рейки. Залишається врізка і підгонка вусів останньої, четвертої рейки, де робота повинна бути більш ретельної: одночасний підгін з поступовим зрізанням і сточуванням напилком обох вусів рейки, вивірка з двох сторін прямих кутів рами і контроль за однаковими розмірами її протилежних сторін. Для спилювання решт планок на вус під 45 рекомендується зробити стусло (мал. 104), який буде потрібно для роботи з цією метою й надалі.

Вид рами ззаду. Нижня частина рами

  Чотири різьблених бруса і чотири дошки, утворюють кістяк рами, слід не тільки пригвинтити до базової фанерною підкладці шурупами, але і зв'язати їх по кутах між собою. Для цього у внутрішніх брусках можна про свердлити отвори і в них забити на клею циліндричні штифти (краще, зверху і знизу через поперечні планки уздовж бічних), а зовнішні різьблені дошки крім клею скріпити металевими куточками (косинками), пригвинтивши їх до деревини невеликими шурупами. Косинки можна вирізати ножицями з листового алюмінію, наприклад від старої каструлі.

Різьблені віньєтки на поперечних дошках рами зроблені як накладна різьблення, дрібні кульки на них - це округлені кінці вставлених в отвори штифтів, які є додатковим кріпленням віньєтки. Віньєтка, як найбільш опукла частина, розбиває площину рельєфу зовнішньої дошки рами.

  Пейзаж (полотно) наклеєний на фанерну основу, вставлену зі зворотного боку у фальц рами. Фальц утворений за рахунок пригвинченої шурупами до зворотної сторони рами овальної фанерною підкладки (рис. 105). Вона дає додаткову зв'язку рамі на випадок удару або падіння, а також захист від розтріскування.

Слід зауважити, що нижня частина рами Перетяжко дрібними різьбленими деталями і потребує спрощення, як, наприклад, показано на рис. 106. Можна порекомендувати наступну схему технології обробки рами: випилювання із заготівлі зовнішнього контуру, висвердлювання, починаючи з тильного боку, овалу внутрішнього контуру, видалення деревини із заглибленням профілю рами всередину, чорнова обробка форми, починаючи з внутрішнього канта, чистова обробка і т. д.

  Характер і стиль рами припускають використання великих горельєфних форм у поєднанні з нанесеною на ці форми дрібної різьбленням. Рельєф відтінений сітчастим фоном у вигляді канавок під кутом 60. Цей стиль не витриманий повністю в нижній частині рами. Саме відсутність підібраного фону з нанесеною на нього сітчастої гравіюванням створює враження нагромадження дрібних деталей, що враховано в другому варіанті рами.



[09-10-28][Все для туристов]
Покататься на велосипеде или коне? (0)

[09-08-19][Відпочинок і поради]
Софіївський парк в Умані: розповідь та відео (6)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
OAE: Визначні пам'ятки (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Туризм (0)

Категорія: Легенди про Яремче, карпати. | Додав: vechervkarpatah (10-11-14)
Переглядів: 1014 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: