Вівторок
23-06-06
13:49

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Ісландія і її фантастичні визначні пам'ятки

Ісландія і її фантастичні визначні пам'ятки

Візитна картка острова - химерні вулканічні ландшафти з численними крихітними озерами, річками і водопадами. Десятки активних і сплячих вулканів розкидані по всій країні, а численні гейзерні поля і грязьові вулкани надають місцевому ландшафту абсолютно фантастичному вигляду.

Димна бухта
Столиця Ісландії - Рейк'явік ("Димна Бухта") - була заслужено оголошена одній з культурних столиць миру в 2000 році. Це маленьке і затишне місто, оточене з трьох сторін морем і що має абсолютно нехарактерну для столиці забудову, вважається одним з самих незвичайних міст миру. Центр міста, так званий "Старий Рейк'явік", є обширний зелений простір лужків і озер, переміжних з традиційними будинками старої споруди, що зберегли безліч ознак раннеськандінавськой архітектури. Тут до цих пір можна зустріти кошари і хліви, прибудовані до основної будівлі, в якій проживають люди. Природно, худобу в них не тримають вже багато років і більшість з них переобладнані в магазинчики і кафе, але минуле призначення цих споруд вгадується без зусиль. Серед старовинних будівель Рейк'явіка цікаві Будинок Парламенту (1881 р.) і стара Будівля Уряди (XVIII в.), розташовані між гаванню і озером. Саме місто розташоване на місці, де вікінгами Інголфура Арнарсона було побудовано перше постійне поселення на острові (874 р.). До цих пір в Рейк'явіку немає промислових об'єктів і димлячих труб (удома обігріваються водою гарячих термальних джерел), що робить повітря цієї найпівнічнішої столиці миру дивовижно чистим.

Наш сучасник

Сучасний Рейк'явік розтягнувся на схід від старого міста. Цікаві Національна галерея Ісландії, Національний музей з унікальною історичною колекцій і Міський художній музей Рейк'явіка. Відразу за Національним музеєм знаходиться Інститут Арні Магнуссона, де містяться унікальні стародавні книги з традиційними переказами-сагами, а також обширні колекції історичних робіт. Арберський народний музей експонує ряд старих будинків Рейк'явіка, реконструйованих в оригінальній манері, - церква в традиційному ісландському стилі з дахом, покритим дерном, а також фермерські будиночки XIX і початки XX століть. Однією з головних визначних пам'яток вважається центральна церква Рейк'явіка - Халлгрімськиркья, в якій, окрім її оригінальної архітектурної форми, цікавий унікальний орган в стилі модерну. Перед церквою коштує пам'ятник вікінгам - першовідкривачам Америки. Серед інших визначних пам'яток привабливі невеликий Ботанічний сад, парк відпочинку, а також ряд музеїв, присвячених діяльності провідних ісландських артистів.
У місті велика кількість басейнів, у тому числі і відкритих, з температурою води до +27 З, безліч нічних клубів, дискотек, ботанічний сад, драматичні, оперні і балетні театри і кінотеатри, а також чарівний зелений район уздовж берегів річки Еллідаар, що протікає через східну частину столиці, що вважається одній з багатющих ісландських річок, де водиться лосось.

Столичний вулкан
Поблизу столиці Ісландії розташована громада вимерлого вулкана Есья (906 м.) - відмінного місця для треккинга і активного відпочинку. Ще далі на південь розташовано велике озеро Блаулоун або Льодовикова Лагуна, сполучене протокою з океаном. Тут, серед унікальних каменно-мшанникових пусток з реліктовою рослинністю і гігантськими льодовиковими мовами, розташовані прекрасні пішохідні маршрути, що залишають відчуття подорожі по безлюдних скельних пустелях часів "коли планета була ще молодою". У 100 км. на схід від Рейк'явіка, у підніжжя льодовика Лаунгйекулль, лежить унікальна долина гейзерів - Хаукадалур. Саме тут знаходиться знаменитий Великий Гейзер, чий триметровий кратер то заповнюється перегрітою сильно мінералізованою водою вражаюче бірюзового кольору, то пересихає, оголяючи дно з туфових порід. Головна особливість Великого Гейзера - строєні десятихвилинні виверження пари, що піднімаються на висоту в 40-60 метрів, які, на жаль, останнім часом стають все більш і більш рідкісними. Навколо розташовані десятки інших гейзерів. Не менш цікавий район Хенгил біля Рейк'явіка, гаряча вода якого в даний час

використовується для опалювання столиці і численних відкритих басейнів. У долині на схід від гейзерних полів знаходиться місце становлення ісландської державності - описані в сагах Тінгвеллір (поля Тінга), на яких проходили збори жителів острова на зорі його заселення.

Ще одна візитка
Гейзерні поля самі по собі - одна з візитних карток країни. Всього їх виявлено тут більше 250 груп, що включають більше 7 тис. окремих гарячих джерел, - це найбільша кількість гейзерів на одиницю площі в світі. Навіть само слово "гейзер" ісландського походження і означає той, що "б'є струменем". Обширне гейзерне поле Хаудакалур лежить на півдні Ісландії, де розташований колись найбільший гейзер країни - Гейсер (Великий Гейзер), але більш-менш періодично тут вивергається тільки гейзер Строккур. Навколо нього лежить безліч виходів гарячих підземних вод у вигляді бездонних колодязів, наповнених по самі вінця дивно блакитною прозорою водою. Не менш колоритні райони льодовика Торфу на схід від вулкана Гекла, вулкан Кверкфьелль, район Грімських озер у льодовика Ватна, райони Нама, Керлінгарських і Кверкських гір, затоки Крісу, геотермальні поля Кьелюр, Ландманналейгар, Несявеллір, Онавфельснес, Рейкир та інші, а також гарячі джерела і поля "різноколірної землі" біля міста Хверагерді. Деякі джерела викидаю на поверхню воду, перегріту в підземних "казанах" до температури біля +750 С. Наприклад, найкрупніше гаряче джерело в Ісландії - Дейльдартунгухвер, дає щомиті більше 150 літрів киплячої води. Місцеві жителі використовують підземний кип'яток для обігріву жител і випаровування солі з морської води, а також для створення численних басейнів з гарячою водою, таких популярних в тутешньому холодному кліматі.
Відпочинок у Карпатах


Унікальне озеро
"Блакитна лагуна" - унікальне геотермальне озеро, насичене природними солями, де можна купатися у будь-який час роки - температура води тут завжди вище +16 С. В околицях лагуни цікаві лавові поля, геотермальна електростанція з басейном, живописне скелясте побережжя і пташиний базар. Проїхавши на схід від Блакитної лагуни по покритому лавою півострову Рейкьянес, і відвідавши риболовецьке село Гріндавік, слід відправитися на північний захід до поселення Рейкхольт, де довгий час жив Сноррі Стурлусон - знаменитий ісландський поет, письменник і політик, автор знаменитої історії норвезьких королів - "Круга земного".

Водопади
Не менш цікаві і водопади країни. Найкрасивіші з них - "водопад богів" Гоудафосс, Гуллфосс ("золотий водопад") на річці Хвітау, недалеко від Великого Гейзера, Ськоугарфосс і "спадаючий водопад" Дехтіфосс на півночі острова. Найвищим вважається Хауїфосс, розташований на річці Фоссад (висота 130 м.). Красиві водопади Ісландії - Хрейнфоссар ("лавові водопади"), знаходяться поряд з

Рейкхольт і отримали свою назву тому, що витікають каскадами з-під лавового поля і спрямовуються в річку дивно синього (від розчинених у воді мінеральних солей) кольору.

Внутрішні озера

Внутрішні райони острова - це практично мляве плоскогір'я, де можна насолодитися абсолютною тишею або постежити за життям реліктового природного миру Ісландії. Також ці місця овіяні романтикою тисяч саг і легенд, в яких кожній ділянці додається якась чарівна властивість. У Східному Боргарфьорде, на крайньому сході країни, знаходиться скеля Аульваборг, яка згідно ісландським казкам є житлом ісландського короля і королеви ельфів, а також їх народу. Щороку звідси до Норвегії нібито відправляється ельфійський корабель в гості до норвезького короля ельфів. Прохід Керлінгаськар ("ущелина відьми"), розташований у західного підніжжя гори Керлінгарфьелль, по місцевих поверьям є местомом проживання злих сил, а в довколишньому озері, як вважається, водиться місцевий аналог лох-несського чудовиська.

Північна столиця
Город Акюрейрі вважається північною столицею Ісландії і розташований на березі красивого Ейя-фьорда. Поблизу розташовується незамерзаюче озеро Міватн ("комарине озеро", одне з найбагатших рибою озер в північній півкулі), що вважається одним з чудес світу, а також водопад Гуллфосс - одне з найкрасивіших і живописніших місць острова. Тут можна зробити сходження на кратери вулканів Граубок і Хверфелль, звідки відкривається живописний вигляд, відвідати крижані печери Кверкфьелль і Немаськаро, а також познайомитися зі своєрідною природою острова, яка, не дивлячись на ту, що свою здається, на перший погляд, мізерність, є обін з найстародавніших і не зворушених людиною природних комплексів. З Акюрейрі ходять пороми на "острів у Полярного круга" Грімсей, що вважається одним з самих "екстремальних" місць, заселених людиною, також славиться своїми дикими ландшафтами і колоніями морських птахів.

Вулкани звичайні, ісландські
Поза сумнівом, одн

а з головних визначних пам'яток країни - вулкани. По їх кількості на одиницю площі країна упевнено займає перше місце в світі. Одягнені в льодовики або такі, що "красуються" різноколірними схилами, видимі практично з будь-якої точки країни, ці "велетні" формують ландшафт практично всієї країни. "Ісландська Фудзияма" Гекла і різноколірний Кверкфьелль, гігантська тріщина вулкана Лаки і Хельгафелль на острові Хеймаей, який трохи не перетворив колись процвітаючий порт Вестманнаейяр на "ісландські Помпеї", живописний Граубок і "творець островів" Сюртсей, а також багато десяток і сотні вулканічних тріщин і кальдер, вимерлих і грязьових вулканів і вулканчик

ов - ось ті "титани", які в буквальному розумінні слова створили Ісландію.

Рибалимо для спорту
Ісландія вважається одним зі світових центрів спортивного рибальства і екстремального туризму. Існують величезні можливості для скелелазіння, походів і "сафарі" на всіх мислимих видах транспортних засобів, кінних подорожей (місцева порода коней, до речі, вважається однією з найвитриваліших в світі, і довгий час експортувалася в багато країн), лову форелі і лосося в річках, струмках і озерах, своєобразного дайвінга в мінеральних водоймищах і під "підошвами" айсбергів, а також занять більш традиційними видами спорту у всіх куточках країни і круглий рік.[10-03-13][All for the tourists of]
Valley Narcissus love. (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Сербія: відпочинок і лікування (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
З головою в екзотику (0)
[09-09-18][Відпочинок і поради]
Рейтинг небезпеки країн (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-14)
Переглядів: 1849 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: