П’ятниця
24-11-22
09:13

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

«Еко» і «зелений» ваші брати навік

 «Еко» і «зелений» ваші брати навік

Поява екотурізма і його розвиток пояснюється прагненням звести до мінімуму зміни навколишнього середовища. Поняття "середовище" набуває певний сенс залежно від центрального суб'єкта системи - організму, співтовариства, людини, суспільства, цивілізації.
Середовище, що оточує людину, - поняття антропоцентричне, таке, що показує, що мова йде про умовах життя людини або населення з урахуванням територіальних характеристик.
Історія природи нерозривно пов'язана з історією людей, що створили, "другу природу" - штучне місце існування, яке разом з природною утворює єдине навколишнє середовище. Суб'єкт - об'єктні відносини (мир людини - мир природи) породили проблему взаємодії людини і суспільства з навколишнім природним середовищем, від вирішення якої залежить збереження життя на Землі. Одним з гідних способів дозволу цієї проблеми, є екотурізм.
Від екотурізма невіддільно екологічна освіта. Пізнаючи природу, туристи проникаються необхідністю дбайливого до неї відношення. Внесок екотурізма у формування екологічної культури справді неоценім. Крім того, із-за меншого об'єму необхідної туристичної інфраструктури (готелів, ресторанів, розважальних закладів) з розрахунку на одного туриста і на кожен долар прибули, даний туризм характеризується меншою ресурсоємкостью. Значить, це не тільки корисно, але і вигідно.

Розповсюдження екотурізма. Географія екологічного туризму своєрідна. Якщо основні міжнародні потоки традиційних туристів направлені з розвинених країн в розвинені, а серед приймаючих країн лідирують Франція, США, Іспанія, Італія, то екотурісти прямують головним чином з розвинених країн в тих, що розвиваються. Останні знаходяться переважно в тропіках, природа яких екзотична і приваблива для мешканців помірних широт. Тут серед лідерів - Кенія, Танзанія, Еквадор, Коста-Ріка, непал, а також Австралія, Нова Зеландія і ЮАР.
У розвинених країнах Європи і Америки екотурісти дуже часто подорожують і по своїх країнах. Екотурістамі переповнені національні парки США, а відвідини деяких парків навіть доводиться замовляти заздалегідь. Крихка екологічна рівновага на "диких" територіях не витримує зростаючих навантажень. Виникає необхідність в створенні нових рекреаційних територій.
Екотурісти прагнуть в місця з незайманою природою, але таких на наший планеті залишається все менше, і багатьом доводиться задовольнятися квазіприродою (як би природою) вторинних, вже значно змінених людською діяльністю ландшафтів. Виїжджаючи на пікнік в найближчий ліс, ви, швидше за все, опиняєтеся саме в таких ландшафтах.

Що супроводить прояву альянсу - екологія і туризм? У літературі зустрічається декілька термінів, що відносяться до сфери екотурізма.
Об'єктами власне екотурізма (ecotourism) можуть бути як природні, так і культурні визначні пам'ятки, природні і природно-антропогенні ландшафти, де традиційна культура складає єдине ціле з навколишнім середовищем.
Біотуризм (wildlife tourism) - туризм, об'єктами якого є будь-які прояви живої природи, будь то окремі види або біоценози.
Природний туризм (nature tourism) - туризм, об'єктом якого є будь-яка природа, як жива, так і нежива (наприклад, печери, гори, водоймища і ін.). Природний туризм включає біотуризм як один з тематичних напрямів.
Усесвітня туристська організація використовує термін пригодницький туризм (adventure tourism) як ширше поняття, що включає екотурізм. Проте екотурізм, хоча і володіє пригодницьким елементом, не завжди має на увазі пригоди в чистому вигляді. Тому справедливо вважати, що поняття "Пригодницький туризм" і "екотурізм" багато в чому перетинаються, але перше не поглинає другого.
Всього більшого поширення набуває агротурізм, або зелений туризм. Це туризм в сільській місцевості, при якому туристи під час свого відпочинку ведуть сільський спосіб життя на фермах і хуторах. Розвиток такого виду туризму найактуальніше для країн Західної Європи (і частково США) з невеликим відсотком природних ландшафтів і високим рівнем сільськогосподарської освоєнності території.
У широкому ужитку знаходяться також синонімічні терміни стійкий, або що підтримує, туризм (sustainable tourism). Вони мають на увазі туризм із застосуванням технологій, що надають мінімальну дію на навколишнє середовище. Але не всякий стійкий туризм можна вважати екологічним, оскільки екологічні технології можуть бути використані і в організації пляжного туризму, і в готельній справі в крупних містах, і навіть в авіаперевезеннях.

Різноманітність екотурізма за своїм змістом. По переважанню тієї або іншої мети подорожі (відпочити і отримати певний об'єм знань) можна виділити науковий, пізнавальний і рекреаційний види екотурізма.
Чисто науковим екотурізмом зайнята відносно невелика частина туристів. Проте цей вигляд є джерелом інформації про видалені і маловивчені райони, необхідної як для науки, так і для грамотного планування розвитку самого екотурізма. Останнім часом в наукових польових дослідженнях, що не вимагають високої кваліфікації, все частіше почала використовуватися допомога звичайних туристів-добровольців. Багато з них із задоволенням суміщають відпочинок на природі з такими екзотичними заняттями, як збір яєць рідкісних видів черепах де-небудь в Коста-Ріці або облік чисельності пернатих в заповідниках України.
Практично кожне екопутешествіє переслідує пізнавальні цілі. Об'єктами пізнавального, як і наукового, екотурізма стають окремі найбільш інтересниє з погляду спостереження біологічні види, так звані star species, такі як, наприклад, слони, леви, інші крупні види хижаків і копитних в Східній Африці і Азії. До війни в Руанді серед іноземних туристів був дуже популярний спеціально створений заповідник для горил.
Часто екотурістов привертають особливі визначні пам'ятки неживої природи, геоморфологичеськие, гідрологічні і інші об'єкти (гори і каньйони, печери, озера і річки). Тут, крім пізнавального, реалізується рекреаційний елемент екотурізма, який включає спортивний туризм, альпінізм, лижні, кінні, водні і піші походи і інші види активного і пасивного відпочинку.
Об'єктами екотурізма можуть стати екзотичні рослинні співтовариства, або біоценози, наприклад, тропічні ліси, квітучі літня тундра і весняна пустеля. Але частіше за туристів привертають унікальні ландшафти в цілому. Нарешті, популярними видами діяльності екотурістов є піші походи, спостереження за птахами, кино- і фотографування, екосафарі, мешкання в палаткових городках, відвідини гір і альпінізм, рибалка, водний туризм, ботанічні екскурсії, археологічний і палеонтологічний туризм, спелеотурізм і спостереження екзотичних метеликів.

Екологічний туризм. Екологічний туризм відрізняється від просто туризму іншим підходом до навантажень і природи. Він припускає дуже дбайливе відношення до природи і людини в ній. Адже для сучасної людини, звиклої проводити цілий день за комп'ютером в офісі, вже само тривале знаходження на природі досконалий екстрим. Людина може знепритомніти від якісного дихання свіжим повітрям замість диму великого міста. Для нього шок здобувати їжу не в супермаркеті, а зривати її з дикорослого куща (навіть не з грядки на дачі!). Від тривалого ходіння можуть захворіти м'язи ніг, звиклі натискати на педалі авто. Босоніж більшість не може пройти і п'яти хвилин. А вже встати під крижані струмені водопаду взагалі подвиг! Люди шукають адреналін, тому на заході модні різні маршрути, пов'язані з ризиком. У екологічному туризмі риски немає, а ось відчуття великої пригоди максимальне. Пити чисту воду з джерела без всяких фільтрів теж незвично. Адже вода в джерелі жива, в ній є все що потрібне для людини. Фільтр не може пожвавити воду! А помити волосся лікувальною глиною без шампуня, та ще холодною водою гірської річки, слабо? Зате, яке волосся після цього! На відміну від західних шкіл виживання ми вчимося співтворчості з природою, співпраці з нею, заснованому на розумінні її і любові до неї. Мир любить людину, в нім немає нічого, що було б для людини небезпечно, що не служило б Людині вірою і правдою, просто треба навчитися розуміти його. У подяку за таке розуміння мир дарил людині відчуття радості, щастя і любові. Це якраз те, що так не вистачає таким, що зараз всім живе, незважаючи на їх різну успішність. Природа безумовно щаслива, радісна і гармонійна. І цьому можна у неї вчитися! Любов її до людини безумовна, безкоштовна, безвідносна, як і Бога. У всьому світі вже модне екологічне споживання. Продукти природи там найдорожчі. А у нас дари природи до цих пір можна збирати прямо під ногами. Навіщо їхати на сафарі, на дорогі курорти? Найчистіша природа в Росії. Людина забула, що він дитя природи. Спробуйте відчути землю під ногами замість асфальту. Це вже пригода і маса нових відчуттів. Врешті-решт, людина починає розуміти як якість життя в місті і починає прагнути до природи. Адже все пізнається в порівнянні. Тепер про природне живлення. Наймодніша і дорожча дієта на заході зараз - це жменя ожини або морошки, зірвана з дикорослого куща. Але у них це для мільйонерів! Організовують спеціальні тури в заповідники з цією дорогою "послугою". А у нас до цих пір можна піти в ліс і набрати ягід зовсім не в заповіднику. Мою подругу запитали: як їй вдалося скинути 20 кг Відповідь: їсти треба менше. Але на банкетах, в кафе і буфетах не дуже-то "співаєш трохи менше". Цьому теж треба вчитися. Витягу з щоденників учасників: "Ми йшли невеликою групою, їли суницю, трави, гриби. Спали на землі, без наметів - Земля-Матінка гріла.. Уразив нас всіх двадцятирічний американець, який спочатку боявся всього природного, - комарів, морських хвиль, змій, темноти, а в кінці це був герой з героїв". "На Кавказі сотні дольменів, це стародавні мегаліти - ним 3-10 тисяч років. Ми відвідали деякі з них, дуже незвичайні враження, вони "живі". Гірські річки і водопади, джерела, ящірки, світляки, черепахи, єноти і куниці - все це вливається в душу назавжди. Проводимо також ознайомлювальні маршрути вихідного дня: по місцях природної сили, місцях паломництва, екопоселеніям, що створюється (цьому унікальному прояву на Землі нової свідомості Людства). Перерахую методики, що вивчаються (для охочих): природне живлення і очищення організму, дихальна гімнастика, робота із страхами, розвиток образного мислення, природні пологи будинку і багато що інше.

Що може запропонувати Україна?
Ось інформація по регіонах з короткою характеристикою:
Західний регіон. Займає переважаюче місце по пропозиціях і попиті.
Найбільш популярний район Карпат в чотирьох областях, в які він входить: Івано-франківська, Закарпатська, Львівська і Чернівецька. Основне, що привертає тут під час відпочинку взимку - це гірські лижі, можливість зустріти Новий рік і колоритні Різдвяні свята, влітку - незвичайні ландшафти, чисте повітря, вода гірських річок. Різноманітності відпочинку в Карпатах додає збирання ягід і грибів, походи в гори, виступи «троїстих музик», відвідини унікальних дерев'яних церков. Найбільш популярні центри СЗТ в Карпатах - Яремче, Татаров, Ворохта, Верховіна, Косов, Підзахарічи, Путіла, Вижніца, Яблуніца, Ясиня, Рахов, Ськоле, Славсько.
Якість обслуговування в господарствах СЗТ помітно зростає. Добре йде справа і з проїздом в ці області.
Окрім Карпат, цікаві пропозиції є по Береговському району Закарпаття. Ця рівнинна місцевість пов'язана з угорською культурою і славиться вирощуванням овочів і фруктів і, звичайно ж, виноробством.
Прикордонний з Польщею Жовкивський район Львівської області пропонує відпочинок в господарствах СЗТ поряд із заповідною горбистою місцевістю - Расточьем, цікавою архітектурними пам'ятниками, культовими місцями, скелями і гротами в них.

Південний регіон. Тут велику популярність має літній відпочинок в Криму. Море, сонце, фрукти це ще не все! Родзинкою Криму є його многоетнічность.
Тут Ви зможете доторкнутися до життя общин кримських татар, болгар, німців, греків, пізнати їх культуру і побут, покуштувати блюда традиційних кухонь і, звичайно ж, відвідати відомі пам'ятники природи і історії.
Миколаївська область пропонує свої послуги в живописній місцевості на берегах Південного Буга в з.Мигия Першотравневого району. Тут починається ландшафтний природний парк «Гранітно-степове Побужье», відомий багатством флори і фауни на скелястих гранітних берегах каньйону річки. Місцевість просто створена для активного відпочинку, особливо скелелазіння і сплаву по порогах.
А в з.Покровка Очаківського району, яке знаходиться на території ландшафтного парку «Кинбурнськая коса», Вам запропонують екзотичний відпочинок з можливістю доторкнуться до дикої природи.
Асоціація фермерів «Придунав'я» запрошує на цікавий відпочинок в районі Ізмаїла Одеської області - в унікальних куточках природи з відвідинами біосферного заповідника, системи озер, знайомства з неповторною культурою і звичаями багатьох націй, які тут проживають.

Поділля. Заслуговує окремої уваги. Основу цієї історичної території складають три області - Тернопільська, Хмельницька і Вінницька. Незвичайна ця місцевість своїм ландшафтом, сформованому невеликими горами - Кременецкимі, Товтрамі, Воронякамі, Гологорамі, Опіллям і глибокими каньйонами Дністра, Південного Буга з численними притоками.
Через Поділля проходили головні шляхи набігів турок і татар на Україну, тому тут залишилася безліч пам'ятників оборонної архітектури, серед яких відомі Кам'янець-подільський і Хотінськая фортеця. Відоме Поділля і на спелеологічному світі, адже тут більше сотні печер, з яких найвідоміша «Оптимістична», занесена в Книгу рекордів Гіннесу, як рекордсмена по длінне в Європі, протяжністю 207 км.
Все це можна побачити, користуючись послугами сільських господарів. Найбільш відомі райони прийому туристів на Тернопільщині - околиці Кременца і Почаєва, а також сіла в каньйоні Дністра. Хмельничани пропонують свою гостинність в Кам'янець-подільському районі і Гріциве. У останньому пропонується додатково активний відпочинок, освітньо-краєзнавчі програми і програми оздоровлення. Центр відпочинку «Подолянка» в Панському районі Вінничини - це можливість рибалки, подорожей в ліс, до ставків і джерел з ночівлями в наметах, діти тут можуть навчитися ліпити з натуральних матеріалів іграшки і сувеніри, а господарі печуть в печі на вугіллі домашній дуже смачний хліб.

Недалеко від Києва. Тут виділяються декілька територій, наприклад на Київщині цікавий і пізнавальний відпочинок можна провести недалеко від столиці в Балико-щучинке Кагарліцкого району на живописному березі Дніпра, в місцевості, де створюється історико-археологічний комплекс на матеріалах розкопок поселень трипільської культури. Окремі пропозиції знайдете і в місті-музеї Переяславі-Хмельницькому.
Але особливої уваги заслуговує «Соколиний хутір» на Чернігівщині, по сусідству з відомим палацово-парковим ансамблем в Качановке. Тут відтворена оригінальна обстановка українського села. Вам запропонують цілий комплекс послуг від справжньої української кухні до сауни, екскурсій, козачих ігор, відвідин приватного музею. І все це в двох годинниках їзди від столиці.

Центральний і Східний регіон.
Полтава пропонує для туристів відпочинок на берегах Хорола, Сули, Псла. Головні центри - це Великі Сорочинці і Діканька - місця, пов'язані з великим Гоголем, а також столиця українського гончарства - сіло Опішня Зіньковського району. Щоб відпочинок був більш насичений і пізнавальний, не відмовитеся від активного відпочинку лісом верхи на конях, від відвідин пам'ятників архітектури і природи, як, наприклад, садиба Кочубєєв в Діканьке, до Державного музею українського гончарства в Опішне, до одного з найбільших в Європі скіфських городищ, а також в ландшафтний парк «Діканьський».
Зануритися в годинник козацтва зможете завдяки відпочинку в з.Могильов Царічанського району Дніпропетровської області. Тут, на берегах Орелі збереглися дві козацькі церкви і залишки стародавньої фортеці, а неподалеку - Орельський природний заповідник. Побувавши в селі Петрікивка, познайомитеся з історією знаменитого петрікивськой розпису, почуєте розповіді про козаків і отаманів.
Батьківщина Тараса Шевченка і центр козацтва Черкащина запрошує на береги річки Рось в місто Корсунь-шевченковський. Господарі надають можливість косити сіно і спати на нім, ловити рак, збирати лікарські рослини.
Харківщина пропонує в прикордонних з Росією районах тур «Хазар шлях» і водний тур «Печенізьке водосховище» з відпочинком на річці Северський Донець.

Ціни і умови.
Умовно цінові пропозиції можна розділити на п'ять категорій, залежних від різних умов:
- побутові - наявність ванни або душу, туалету в будинку, холодильника, можливість користування газовою або електроплитою і др.;
- інфраструктура - як далеко розташовано господарство від дороги, чи далеко від річки, озера або моря, чи є поряд - медичний пункт, магазин, ліс і т.п.;
- додаткові пропозиції - трансфер, екскурсії, походи, вивчення мов, катання на конях, домашні овочі і фрукти, молоко, мед і т.п.;
- сезон - дорожче може коштувати зима або літо, Новорічні, Різдвяні і Пасхальні свята залежно від самого регіону; дешевше - міжсезоння, тобто весна і осінь;
- регіон і район - комплекс визначних пам'яток, ландшафти, екологія.
Вивід зі всього вищесказаного.

Якщо Ви втомилися від сум'яття і суєти, якщо забули, як співають птахи і як пахне свіжоскошене сіно, то, махнувши рукою на морські курорти і екзотичні тури, відправляйтеся в лоно природи і на собі коханому переконаєтеся, що «ач» і «зелений» Ваші брати навік!



[10-04-10][Все для туристов]
О сельском зеленом туризме и опыт Прикарпатье (0)

[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Весільні співанки (0)
[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
10 невідомих місць Парижа, де треба побувати (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Інтересноє в Нью-Йорку. Найвідоміший хмарочос. (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 2691 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: