Кухня без вишукувань. Мальтійське живлення
Міжнародне громадське харчування представлене на Мальті такими закладами як Mcdonalds, Subway і Burger King. Причому в Mcdonalds можна випити пиво, а то і чого міцніше. Обід в снэк-баре на двох обійдеться разом з напоями приблизно в 4 - 5 Lm. Хліб, масло, цукор і сливки для кави - безкоштовні. Дорогою вважається вечеря вартістю близько 10 - 15 Lm.
Камені замість дрів Не тільки у мальтійських лицарів були свої таємниці, секрети зберігали і мальтійські господині. Вже само приготування гарячої їжі, особливо в сільській місцевості, - це своєрідний обряд. Він полягав в тому, що через нестачу дрів їжу варили або гасили в одній печі, яку для всього села готував і топив місцевий пекар, а кожна господиня рано вранці приносила сюди свій горщик з їжею. По запахах і ароматах сусіди могли здогадуватися, що у кого до обіду. У сім'ях їжу готували на великих плоских каменях, розжарені на вогні, вони довго утримують тепло. Недолік дрів визначив характер і склад типових мальтійських блюд. Окрім макаронних виробів явно італійського походження, м'ясо і овочі зазвичай печуть або гасять. Рагу з кролячого м'яса
(по-мальтійськи - "фенек"), фарширована яловичина, тушкований фарширований восьминіг, тушковані овочі всіх видів відносяться до самих ласих місцевих блюд. Традиційний пиріг з лампукой - рибою, що нагадує за смаком тунця. До речі, по відгуках деяких туристів блюда з риби на Мальті не завжди вдаються місцевим кулінарам. Відпочинок у Карпатах
Пам'ять про хліб У тих, що всіх побували на Мальті, надовго зберігається враження від місцевого хрусткого хліба (hobza), який випікається в печі. Вчорашнього хліба на Мальті не буває. На вулицях в кінці дня можна побачити короби з хлібом, який приготований до вторинної обробки. Ще на Мальті є купа всіляких пирогів різноманітних по величині і начинці. Їх називають пай - на згадку про англійське походження. Неодмінно спробуйте мальтійські листкові пиріжки з рікоттой (сорт м'якого сиру) і жаренниє в маслі пиріжки з фініками. А для повноти вражень хоч би один раз пообідайте в таверні рибальського села або в невеликому сімейному ресторанчику.
Супи Мінестра (minestra) - овочевий суп, який подається з джбейнітом (gbejniet), - козиним або овечим сиром з
острови Гозо. Куксу (kuksu) - суп з бобів з цибульним пюре.
Другі (або головні) блюда На друге у мальтійців дуже популярні блюда під соусом і овочі (баклажани, кабачки), фаршировані рубаним м'ясом, оливками, часником з травами і морепродуктами (восьминоги, кальмари). Соус зазвичай винний або томатний. До риби і м'яса (свинина, курка, кролик) гарніром часто служать печена картопля з тмином, паста (макарони по-італійськи), спагеті. Як приправа мальтійці зазвичай використовують часник і помідори. Ціна других блюд, коливається від 1 до 3 Lm. Арніт мімлі (qarnit mimli) - восьминіг фарширований з пастою або спагеті. Мальтійські равіолі (ravioli) - домашня паста під пармезаном, начинена рікоттой і петрушкою, подається з томатним соусом, селерою і базиліком. Беббуш (bebbux) - холодне рагу з равликів під часниково-трав'яним соусом. Браджіолі (bragioli) - суміш з рубаного м'яса, яєць, хлібних крихт і петрушки, загорнена в м'ясній
рулон і запечена на повільному вогні. Стуффат тал-фенек (stuffat tal-fenek) - кроляче рагу з травами, часником під знаменитим "кролячим соусом" (м'ясний сік кролика, часник, помідори). Хобз біз зейт (hobz biz zejt) - типовий мальтійський сендвіч. Його треба неодмінно спробувати. Це хліб хобза з помідорами, оливками, каперсами, часником, м'ясом тунця або анчоусів, поперчених і приправлених м'ятою або базиліком. Пастіцци (pastizzi) - листковий хлібець з начинкою із зеленого горошка, розтертого в пюре. Мкарет (mqaret) - пиріг з баклажанів з фініками.
Десерти Мальтійці не особливо люблять торти або тістечка. У жаркому кліматі подібні вироби швидко псуються. В основному, для приготування десертних кулінарних виробів використовується сухе листкове тісто.Крім кулінарних виробів на Мальті завжди запропонують на десерт морозиво, фруктовий салат або просто фрукти, які виростають на Мальті: персики, груші, виноград, кавуни і, звичайно, мандарини, апельсини і грейпфрути.
Безалкогольні напої
Головний місцевий безалкогольний напій - kinnie ("кинні"). Його роблять з гірких апельсинів і
дванадцяти місцевих ароматичних трав. На смак він злегка терпкий, непогано угамовує спрагу і володіє добре відчутним розслабляючим (але не проносним) ефектом. Чимось схожий на "колу" з апельсиновим соком. Напої "киннара" і "хрест", судячи з усього, є різновидом "кинні". Пляшка "кинні" (0, 33 літри) в магазині коштує 0,20 - 0,25 Lm., в пани - майже удвічі дорожче. Деякі супермаркети приймають, порожню тару. Наприклад, літрова пляшка з-під "кинні" коштує 5 - 6 центів, маленька - 2 - 3 центи. Місцева мінеральна вода Fontana (1,5 л.) коштує близько 0,4 Lm. У спадок від британців мальтійцям залишилася любов до чаю. До речі, воду звичайну водопровідну на Мальті пити не радимо.
Пиво На острові є завод, де варять Lowenbrau. Тому у цінителів цього напою проблем немає. Місцеве пиво Cisk ("киськ") до світових марок не відноситься. Але зварено якісно, що для пива особливо важливе. Cisk дешевше Lowenbrau і іншого імпортного пива. У місцевих жителів воно задоволене популярно. Особливо у молоді.Банка Cisk (0,33 л.) в магазині стоїть близько 0,4 Lm, в пани в півтора-два рази дорожче.
Провина
Мальтійські вина дешевше італійських і не гірше за них за якістю. Серед них виділяються червоне "Мерло", "Цитадель" і "Гозо Кантрі Уайт" (Gozo Country White), що володіють легким смаком і приємним букетом. Ціни на імпортні французькі вина, лікер і коньяк високі. Місцеві вина порівняно дешеві: від 0,6 Lm до 3 Lm за 0.7 л. Середня ціна пляшки 0,5 л. - 1 Lm.. Найдешевші (і дуже хороші) - домашні вина. Вони є майже у всіх ресторанчиках і тавернах. Півлітра такого вина в розлив обійдеться близько 0,4 Lm.
Продаж спиртних напоїв Зазвичай бари, ресторани і кафе працюють з 9:00 ранку до 01:00. Часто, навіть довше. У магазинах спиртні напої продаються до 13:00. Багато готельних барів закрито з 13:00 до 16:00 годин. Деякі бари відкриваються тільки з 18:00.
|