|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
Великдень - світле ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСІННЯ
Великдень - світле ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСІННЯ
Свято Світлого Христового Воскресіння - Великдень - головна подія року для православних християн і найбільше православне свято.
Великдень - світле ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСЕНІЕДень святкування Великодня встановлений Першим Вселенським Собором в 325 році. Зазвичай святкування православної паски випадає на період з 4 квітня до 8 травня за новим стилем. У цей день весь православний світ радіє Воскресіння Ісуса Христа, який своєю смертю спокутував людські гріхи і своїм воскресінням дав надію на життя після смерті.К Великодня готувалися, починаючи з Великого або Чистого четверга. У цей день весь будинок прибирали до блискучої чистоти, фарбували і розписували яйця, готували паску, пекли паски і дрібні борошняні вироби у вигляді баранчиків, півників, голубків; медові пряники, великодній стіл відрізнявся святковим пишністю, був рясним і дуже красивим. Запікали порося, баранчика або окіст, смажили телятину. Квітами прикрашали страви, а також стіл, ікони і будинок.
Великдень - світле ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСЕНІЕПо давньої традиції, фарбовані яйця укладали на блюдо серед спеціально пророщеною зелені вівса, пшениці, крес-салата.Последнюю тиждень перед Великоднем називають Страсним. Протягом Страсного тижня згадують події останнього тижня земного життя Ісуса Христа з того моменту, як він увійшов до Єрусалиму, і до того дня, коли він був розіпнутий на хресті і воскрес на третій день. Набагато більш суворими в Страсний тиждень стають обмеження в їжі, а у Велику П'ятницю - день розп'яття Христа - віруючі не їдять взагалі, аж до виносу плащаниці, який символізує момент спокутної жертви Ісуса.
Великдень - світле ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСІННЯ Русі весь народ урочисто готувався до Святого Дня. До нього було приурочено багато добрих звичаїв і повір'їв. Наприклад, вважалося, що добрі справи, що здійснюються на користь інших, особливо обділених долею, допомагали зняти з душі гріх. Так, в Росії було прийнято збирати гроші для викупу боржників з в'язниці. Перед святом всі будинки ретельно прибиралися, шилися нові вбрання.
За важливістю Великдень є Святом свят і Торжеством з торжеств, чому і Богослужіння цього Свята відрізняється величчю і надзвичайною урочистістю. Задовго до півночі віруючі, у світлому одязі, сходяться у храм і побожно чекають наступаючого Пасхального Торжества. Священнослужителі одягаються у весь найсвітліший сан. Великдень - світле ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСЕНІЕПеред самою північчю урочистий благовіст сповіщає про настання великої хвилини Світлоносного Свята Воскресіння Христового. Священнослужителі з хрестом, світильниками і кадилом виходять з вівтаря і разом з народом, подібно до мироносиць, які ходили до гробу, обходять навколо церкви зі співом: «Воскресіння Твоє, Христе Спасе, Ангели співають на небесах, і нас на землі сподоби чистим серцем Тобі славити» . У цей час з висоти дзвіниці, як з небес, ллється радісний великодній передзвін. Всі, йдуть з возженнимі свічками, виражаючи тим духовну радість світлоносного свята.
Початок свята.
Свято починається Христовим Воскресінням, опівночі між Великою Суботою і Воскресінням. Служиться особлива урочиста служба Світла Великодня Заутреня.
Хресний хід.
З цим співом починається хресний хід навколо храму, з урочистим дзвоном у дзвони. Під час служби священик знову й знову з радістю вітає всіх молільників словами «Христос Воскрес» і щоразу відповідають «Воістину Воскрес».
Світла Великодня Седмиця.
Великдень - світле ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСЕНІЕПасха святкується сім днів, тобто весь тиждень і тому цей тиждень називається «Світла Великодня Седмиця». Кожен день тижня теж називається світлим; Світлий Понеділок, Світлий Вівторок і т. д., а останній день, Світла Субота. Щодня відбуваються Богослужіння. Царські Врата відкриті всю седмицю. Звичайно, в Світлу Середу та П'ятницю поста нет.Пасхальний період.Весь період до Вознесіння (40 днів після Великодня) вважається Великодніх періодом і православні вітають один одного вітанням «Христос Воскрес!» І відповіддю «Воістину Воскрес!». Весь цей період пов'язаний з багатьма звичаями і традиціями про які можна було б дуже багато що написати і сказати.
Великодні звичаї.
Великдень - світле ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСЕНІЕПасха святкується сім днів і в ці Святі дні православні християни ходять один до одного в гості. Всю Великодній тиждень тривають застілля. Обов'язково потрібно відвідати всіх родичів, добрих знайомих особливо старших і пожілих.Яйцо - головний пасхальний символ воскресіння, так як з яйця народжується нова істота. При пасхальному цілування і вітанні віруючі здавна дарували один одному червоні яйця. Звичай цей, за переказами, зобов'язаний своїм походженням Марії Магдалині, яка, поставши перед імператором Тиберієм, піднесла йому в дарунок червоне яйце з привітанням «Христос воскрес!» І з цих слів почала свою проповідь. Червоний колір - це колір пролитої на хресті крові Христової, якої відкуплені гріхи світу.
Великдень - світле ХРИСТОВЕ ВОСКРЕСЕНІЕВо час Світлої Пасхального тижня панувало загальне веселощі, радість, радісний настрій. У всіх церквах дзвонили дзвони. Всю Світлий тиждень тривало свято, стіл залишався накритим; запрошували до столу, пригощали, особливо бідних, шанували хворих, убогіх.За пасхальної тижнем, або Святої тижнем, настає Червона гірка. У ці дні на світанку водили хороводи, співали пісні, закликаючи весну.
|
Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
|
Переглядів: 1210
| Рейтинг: 0.0/0 |
|