Четвер
23-06-08
00:51

test [404]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

«Туристсько-екскурсійне обслуговування. Требоваїія по забезпеченню безпеки туристів і екскурсантів»

«Туристсько-екскурсійне обслуговування. Требоваїія по забезпеченню безпеки туристів і екскурсантів»

При проектуванні туристських послуг необхідно враховувати вимоги по забезпеченню безпеки туристів і екскурсантів, які законодавчо закріплені в ГОСТ Р 50644-94.

Данн ий ГОСТ розроблений Технічним комітетом із стандартизації (ТК .4? 199) «Турістсько- екс курс іон ніс обслуговування», внесений Управлінням стандартизації і сертифікації у сфері послуг Держстандарту Росії і затверджений ухвалою Держстандарту Росії від Ифевраля 1994 р. 32.

Справжній Стандарт встановлює вимоги до туристських н екскурсійним послугам, що забезпечують безпеку життя і здоров'я туристів, методи їх контролю і призначений для цілей обов'язкової сертифікації туристських послуг.

Стандарт призначений для всіх туристських підприємстві, таких, що надають туристські послуги населенню.

На основі справжнього стандарту можуть бути розроблені стандарти, що встановлюють вимоги до груп однорідних туристських послуг.

При наданні туристських послуг повинен бути забезпечений прийнятний рівень риски життя і здоров'я туристів як в звичайних умовах, так і в надзвичайних ситуаціях (стихійних лихах і тому подібне).

Рис до для життя і здоров'я людини в туристсько-екскурсійному Обслуговуванні виникає а умовах:

уществованія джерел риски:

• прояви даного джерела на небезпечному для людини рівні;

• схильності людини дії джерел небезпеки.

Шкідливі чинники (чинники риски) в туризмі можуть бути клас фіцировани таким чином:

• травм оо і асн остюк;

• дія навколишнього середовища;

• іожароопасность;

• біологічні дії;

• психофізіологічні навантаження;

• небезпека випромінювань;

• хімічні дії;

• підвищена запилена і загазованість;

• інші чинники;

• специфічні чинники риски.

Травмоопасность може виникнути в результаті переміщення механізмів і предметів, тіл, складного рельєфу місцевості, гірських порід (каменепадів, селів, лавнн). несприятливих ергономічних характеристик використовуваного туристського спорядження і інвентаря, що ваблять травми (незручне взуття і, як наслідок, виникнення потертостей шкірних покривів у туристів і тому подібне), небезпечних атмосферних явищ (атмосферна електрика, блискавки і тому подібне).

Зниження травмоопасності забезпечується:

• захисними пристроями і огорожами при використанні рухомих механізмів, предметів, небезпечних ділянок території (підйомників, канатних доріг, ділянок осипів в горах, у водоймищ, гірськолижних трас і так далі);

• використанням засобів індивідуального захисту (страхувальних вірьовок, обв'язувань при перетині складних ділянок туристського маршруту, головних шоломів, льодорубів, крюків і іншого страхувального спорядження);

• дотриманням ергономічних вимог до туристського спорядження і інвентаря;

• дотриманням вимог Сніп 2.08.02-89 до житлових і суспільних будівель і вимог відповідних нормативних документів до технічного стану транспортних засобів, використовуваних для перевезень туристів (екскурсійних автобусів, плавзасобів і прл

• дотриманням правил експлуатації використовуваного інвентаря і устаткування (ліфтів, підйомників, візків і ін.). забезпечуючи його безпечну роботу;

• попереджуючим інформуванням туристів про чинники риски і заходи по попередженню травм. Туристи повинні бути інформ""

по взни про те. як уникнути можливі травми і які екстрені .«еры слід зробити у разі отримання травми.

Дія навколишнього середовища обумовлена підвищеними або зниженими температурами навколишнього середовища, вологістю і рухливістю повітря в зоні обслуговування туристів, різкими перепадами барометричного тиску. Для зменшення дії даних чинників показники мікроклімату в приміщеннях обслуговування туристів (спальних, живлення, клубних і інших), а також в транспортних засобах повинні відповідати встановленим санітарно-гігієнічним вимогам, закріпленим відповідними Гостами. При виїзному туризмі дані показники також позначені нормативно-правовою базою приймаючих країн.

Пр едупрежденіє і зниження шкідливих дії даного чинника риски забезпечується:

• вибором сприятливої пори року, доби для проведення туристської подорожі;

• раціональним проектуванням траси туристського маршруту;

• обліком погодних особливостей району; '

• спорудою на трасах туристських маршрутів укриттів від негоди:

• оснащенням приміщень і транспортних засобів пристроями кондиціонування, дезодорації повітря, опалювання, автоматичного контролю і сигналізації:

• забезпеченням відповідної екіпіровки туристів, включаючи засоби індивідуальної зашиті;

• своєчасним інформуванням туристів про реальні і прогнозовані умови на маршруті (зокрема кліматичних умовах, перепадах висот на маршрутах).

Данн иє вимоги особливо актуальні при відвідинах країн, в яких є несприятливі дтя відвідини сезони. Наприклад. Таїланд, де є сезон дощів з чітко певними часовими межами. Для тих, що знаходяться в цей сезон в країні туристів різко підвищується небезпека тропічних захворювань, а також захворювань, джерелом виникнення яких може бути підвищена вологість (різного роду екземи і дерматити). Інший приклад - Єгипет, відвідини якої) у літній час не рекомендується із-за високої температури повітря, дуже погано переносимої жителями середньої смуги.

По жароопасность є одним з основних чинників риски для *Изни. здоров'я і майна кожного туриста. Щорічно в результаті "Ожаров знищується майно на мільярди рублів і гибнутлюді.

И менно тому вимоги по пожаробезопасноє™ виявляють одними з основних при проведенні сертифікації засобів р^у я шенія туристів і офісів туристських компаній, в яких проїчц * дітся обслуговування клієнтів.

Номенклатура вимог і показників по забезпеченню без пасності туристів від дії даного чинника риски і метолу їх перевірки проводиться відповідно до ГОСТ 12.1.004.-91. а екс плуатацию об'єктів обслуговування необхідно здійснювати в етр0 гом відповідності з вимогами затверджених нормативних доку. ментів (Правил пожежної безпеки).

Дія біологічних чинників (патогенних мікроорганізмів і продуктів їх життєдіяльності, а також отруйних рослин плазунів, комах і тварин, інфекційних захворювань, що є переносниками, викликають опіки, алергічні і інші токсичні реакції) представляє велику небезпеку для здоров'я і життя туристів.

Дію даних чинників риски на туристів попереджаєте я:

• дотриманням встановлених санітарних норм і правил обслуговування;

• застосуванням устаткування і препаратів для дезинфекції, дезинсекції, стерилізації, дератизації, автоматизації виробничих процесів:

• використанням знаків безпеки і необхідної маркіровки на предметах оснащення і спорудах, використовуваних при обслуговуванні туристів (посуду, кухонного інвентаря, зокрема для приготування їжі в поході, місць водозабору, колодязів і ін.):

• проведенням попередніх і періодичних медичних оглядів обслуговуючого персоналу;

• попереджуючим інформуванням туристів про небезпечних тварин, риб, плазунів, рослини, ареали розповсюдження яких співпадають з туристським маршрутом, про те, як уникнути небажаних контактів і які екстрені заходи слід зробити у разі отримання травми (контакту).
хофізіологичеськие
Пси чинники риски, такі, як фізичні і нервово-психічні перевантаження, теж можуть викликати значний розлад здоров'я.
ключеніє
Ис або зниження дії даних чинників риски досягається:

• раціональною побудовою програми обслуговування турне* тов. графіків переміщення по маршруту, що передбачають Дос"

тато чнис умови для нормальної життєдіяльності людини (сну, прийому убогі, задоволення санітарних і побутових потреб);

• обліком психофізіологічних особливостей туристів при формуванні туристської групи;

• дотриманням ергономічних вимог до використовуваного туристського спорядження і інвентаря, транспортних засобів, меблів.

Наприклад, не слід розміщувати молодіжні групи в готелях, призначених для сімейного відпочинку, а також не можна формувати групи без урахування віку і соціального положення учасників туру.

ачительноє розлад здоров'я, аж до виникнення злоякісних пухлин і променевої хвороби різного ступеня тяжкості, можуть викликати різні види випромінювань. Небезпечними випромінюваннями є: підвищений рівень ультрафіолетового випромінювання, радіологічного випромінювання.

Пр едупрежденіє небезпеки від ультрафіолетової радіації в туристських подорожах забезпечується:

• інформуванням туристів про дію ультрафіолетового випромінювання на людину;

• використанням засобів індивідуальної зашиті (захисних масок, кремів, одягу, що закриває тіло. руки, ноги туристів, сонцезахисних окулярів).

Необхідно враховувати дію даного чинника риски при плануванні графіка руху в подорожі по маршруту (по відкритих, незатенєїним ділянкам маршруту в гірських, водних, лижних і інших походах).

Туристські маршрути допускається прокладати і експлуатувати тільки в місцевостях із сприятливими характеристиками радіологічного стану.

Чимале значення мають і хімічні чинники риски: токсичні, дратівливі, сенсибілізірующие.

Дл я запобігання дії даних чинників риски в обслуговуванні туристів необхідно: Г • здійснювати регулярний контроль змісту шкідливих хімічних речовин в повітрі, воді, грунті, продуктах харчування і інших біологічних середовищах;

• здійснювати будівництво і розміщення об'єктів для обслуговування туристів в сприятливій, з точки дії хімічних чинників риски, середовищу;

' • застосовувати препарати для дезинфекції і дезинсекції в строгій відповідності з інструкцією по використанню, виключаючи можливість контактів туристів з цими засобами.

Також до серйозних чинників риски для здоров'я туриста отцо сится підвищена запилена і загазованість.

Вимоги до допустимого рівня шкідливих речовин в повітря» зон обслуговування туристів, приміщенні, транспортних засобів дол. жни бути не нижче за санітарно-гігієнічні норми, встановлені ГОСТ 12.1.005, санітарними нормами і правилами. Безпека забезпечується дотриманням вимог до оснащення приміщень транспортних засобів вентиляцією з очищенням повітря.

До інших чинників риски відносяться небезпеки, пов'язані з відсутністю необхідної інформації про послугу і її номінальних (запроектованих! характеристиках.

Необхідно передбачати:

• надання туристам достатньої інформації про туристські послуги, що реалізовуються, - відповідно до вимог, встановлених нормативною документацією, що діє (вимогами до змісту інформаційного листка до туристської путівки, технологічної карти подорожі, технологічної карти екскурсії -об основних характеристиках цих послуг, умовах обслуговування);

• проведення для туристів необхідних інструктажів по безпеці, що зважають на специфіку вила туристського маршруту.

Виконання даних вимог є необхідною умовою діяльності турфірми.

Окрім вищеперелічених чинників риски, наявних не тільки в туризмі, існують і специфічні чинники в туризмі, які обумовлені:

• можливістю виникнення природних і техногенних катастроф в зоні розміщення туристського підприємства або маршруту, а гакже інших надзвичайних ситуацій (зокрема пов'язаних з поляганням громадського порядку в районі обслуговування туристів);

• технічним станом використовуваних об'єктів матеріально-технічної бази (туристських готелів, баз. кемпінгів, канатних доріг і бугельіих підйомників, туристських трас, зокрема гірничо-пішохідних, лижних, гірськолижних, водних, верхових і в'ючних тварин, різноманітних транспортних засобів, зокрема велосипедів, маломірних і грібних судів, архітектурних, природних визначних пам'яток);

• складним рельєфом місцевості (річковими порогами, гірськими схилами, моренними, скельними, льодовими ділянками туристських трас і тому подібне);

• рівнем професійної підготовленості обслужи вающе-^ персоналу (інструкторів, екскурсоводів і ін.);

• підготовкою туристів до пересування по маршруту определен-ного вигляду і категорії складності (інструктаж, екіпіровка і тому подібне);

• інформаційним забезпеченням (гідрометеорологічні прогнози, маркіровка трас туристських маршрутів).

Кожне туристське підприємство повинне мати комплект нормативних документів, що діють, по забезпеченню безпеки туристів і керуватися ними в своїй діяльності.

езопасность мешкання в туристських готелях, базах, кемпінгах забезпечується дотриманням:

• вимог будівельних норм і правил при проектуванні і будівництві об'єктів обслуговування туристів;

• вимог безпеки технічної експлуатації будівель, споруд і устаткування, встановлених нормативними документами:

• технічним оснащенням, відповідним нормативам, що діють;

• заходами, що гарантують особисту безпеку туристів і збереження їх майна

В цілях забезпечення безпеки життя і здоров'я туристів повинні дотримуватися встановлені в нормативних документах вимоги по зберіганню, транспортуванню і прігото&тенію харчових продуктів відповідно до Санпін 42-123-5774-91.

Транспортні перевезення туристів під час екскурсій, походів і подорожей здійснюються відповідно до вимог Правил обслуговування пасажирів, що діють, на конкретних бачив транспорту (автомобільного, железнодорожного, повітря, водного і так далі).

Туристське спорядження і інвентар, вживані при обслуговуванні туристів, повинні відповідати вимогам, встановленим нормативною документацією, що Діє, на ці види спорядження.

У кожному туристському підприємстві повинні бути розроблені 11 затверджені плани дій персоналу в надзвичайних ситуаціях (стихійних лихах, пожежах і ін. До що включають взаємодію з Місцевими органами управління, що беруть участь в рятувальних роботах.

Р уководітель туристського підприємства несе відповідальність за підготовленість персоналу до дій в надзвичайних ситуаціях.

Вимоги до безпеки обслуговування для конкретних відо туристських послуг встановлюються нормативною документацією »а відповідні види послуг: державними стандартами, пра вилами, статутами, кодексами і так далі

Туристські підприємства зобов'язані ознайомити туристів з елемев. тамі риски кожної конкретної туристської послуги і заходами по його запобіганню.

Ин формація, необхідна для туристів в цілях охорони їх життя і здоров'я, надається завчасно, до початку відпочинку і і процесі обслуговування.
формація, що характеризує природні складнощі туристської траси, необхідний рівень особистої фізичної підготовки туриста, особливості індивідуальної екіпіровки, повинна міститися в рекламно-інформаційних матеріалах і в тексті інформаційною листка до туристської путівки.
формація, що забезпечує безпеку життя і здоров'я туристів в процесі обслуговування, надається в порядку, встановленому нормативною документацією, що діє.

Контроль за виконанням вимог безпеки туристів забезпечують органи державного управління, що здійснюють контроль безпеки відповідно до їх компетенції, - центри сертифікації туристських і готельних послуг, що ліцензіюють органи.

Контроль безпеки послуг, що надаються, починається на етапі ліцензування, оскільки наявність сертифікату відповідності послуг вимогам безпеки є основною ліцензійною умовою.

Контроль конкретних туристських фірм проводиться при перевірці готовності туристського підприємства до начату діяльності, а також в ході поточних перевірок інспекційного контролю за сертифікованими послугами.

Поточні перевірки забезпечення безпеки туристів проводяться відповідно до планів і графіків технічних оглядів (випробувань) будівель, споруд, транспортних засобів, пляжів і місць для купань, туристського спорядження і інвентаря, що видається туристам пунктами прокату, перевірок приготування їжі, термінів і умов зберігання і транспортування продуктів харчування, перевірок готовності туристів до виходу в походи.

Контроль безпеки обслуговування туристів здійснюється на основі використання наступних методів:

• візуального: шляхом огляду відповідних об'єктів (території, по якій проходить траса туристського походу, туристського спорядження і інвентаря і так далі) і відвідин рекламних турів;

• з використанням засобів вимірювання (станів навколишнього середовища, якості води, повітря і так далі, а також технічного стану траси, підйомних механізмів, транспортних засобів і так далі);

• соціологічних досліджень (шляхом опиту самих туристів до обслуговуючого персоналу):

• аналітичного (аналізу змісту документації: паспорта траси, медичного журналу огляду туристів, що виходять на маршрут, інших документів, узагальнень результатів всіх інших обстежень).

аніє положень даного стандарту і їх бездоганне і буквальне виконання є необхідними умовами діяльності кожної туристської фірми.[10-03-04][Все для туристів]
Походи (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Проблеми і перспективи українського туризму (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Корисності для тих, хто їде до Кенії (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Програма шопінг-туру Сувенірні ринки м. Яремче (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-03-19)
Переглядів: 1911 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: