Понеділок
23-09-25
12:19

test [404]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

«Туристсько-екскурсійне обслуговування. Класифікація готелів»

«Туристсько-екскурсійне обслуговування. Класифікація готелів»

Гостннічноє розміщення складає основну частину послуг з розміщення туристів. Саме тому для сертифікації готелів (мотелів) застосовується ГОСТ Р 50645-94 «туристсько-екскурсійне що обслужили. Класифікація готелів», який розроблений Тсхнічес-ким комітетом із стандартизації ТК 199 «Турістсько-екськурснонноє обслуговування», внесений Управлінням стандартизації і сертифікації у сфері послуг Держстандарту Росії, затверджений в дію ухвалою Держстандарту Росії від 21 лютого 1994 р.  33.

Згідно визначенням даного Госту готелем називається підприємство, призначене для тимчасового мешкання, а мотелем -гостініца, розташована поблизу автомобільної дороги. Основною характеристикою послуг готелю (мотеля) є її категорія (зоряність) - класифікаційне угрупування, що характеризується певним комплексом вимог.

Термінологія даного Госту, зокрема терміни: «умови обслуговування», «якість послуги», «рівень якості туристсько-екскурсійного обслуговування», визначена в ГОСТ Р 50646-94 «Послуги населенню. Терміни і визначення», розглянутому нами раніше.

Справжній стандарт встановлює класифікацію готелів (мотелів) різних організаційно-правових форм місткістю не менше !0 номерів, яка не розповсюджується на будинки і приміщення, що наймаються для мешкання.

Класифікація готелів по категоріях заснована на комплексі вимог до:

- матеріально-технічному забезпеченню:
- номенклатурі і якості послуг, що надаються;
- рівню обслуговування.

Категорії позначають символом - «1 зірка». Кількість зірок збільшується відповідно до підвищення рівня якості обслуговування. Готелі класифікують по п'яти категоріях; мотелі -до чотирьом. Вищу категорію готелю позначають - «5 зірок», нижчу - «1 зірка», вищу категорію мотеля - «4 зірки», нижчу -«1 зірка).

П еречень вимог класифікації складений з урахуванням Сннп 2.08.02, Санпін 42-123-5774.

Сертифікація на «зоряність» є добровільною, згідно Правилам по проведенню сертифікації в РФ.

Класифікація готелів (мотелів) містить мінімальні вимоги для віднесення до певної категорії. При цьому, готель будь-якої категорії повинен мати зручні під'їзні шляхи з необхідними дорожніми знаками, упорядковану і освітлену прилеглу територію, майданчик з твердим покриттям для короткочасної парковки і маневрування автотранспорту (зокрема, автобусів), вивіску з назвою підприємства і вказівкою його категорії, за наявності окремого входу в ресторан - вивіску з його назвою.

Гостин ца, що займає частину будівлі, повинна мати окремий вхід.

Архітектурно-планувальні і будівельні елементи готелю і використовуване технічне устаткування повинні відповідати Сніп 2.08.02.

Гостин ца повинна розташовуватися в сприятливих екологічних умовах.

При мешканні в готелі повинні бути забезпечені безпека життя, здоров'я гостей і збереження їх майна.

У будівлі повинні бути аварійні виходи, сходи, добре помітні інформаційні покажчики, що забезпечують вільну орієнтацію гостей як в звичайній, так і в надзвичайній ситуації.

Гостин ца повинна бути обладнана системами протипожежного захисту, сповіщення і засобами захисту від пожежі, передбаченими Правилами пожежної безпеки для житлових будинків, готелів.

У готелі повинні дотримуватися санітарно-гігієнічні норми і правила, встановлені органами санітарно-епідеміологічного нагляду в частини чистоти приміщень, стани сантехнічного устаткування, видалення відходів і ефективною зашиті від комах і гризунів.

Все електричне, газове, водопровідне і каналізаційне устаткування повинне бути встановлене і експлуатуватися відповідно до Правил технічної експлуатації готелів і їх устаткування.

Гостин ца повинна бути оснащена інженерними системами і устаткуванням, що забезпечують:

- гарячіше і холодне водопостачання (цілодобово); у районах з перебоями у водопостачанні необхідно мати ємкість для мінімального запасу води не менше чим на добу;
- каналізацію;
- опалювання, що підтримує температуру не нижче 18,5°с в житлових і суспільних приміщеннях;
- вентиляцію (природну або примусову), що забезпечує нормальну циркуляцію повітря і проникло-веніє сторонніх запахів, що виключає, в номери і громадські приміщення;
- радіомовлення і телебачення (підведення у всі номери):
- телефонний зв'язок;
- освітлення в номерах: природне (не менше одного вікна), штучне, таке, що забезпечує освітленість при лампах розжарювання - 100 лк. при люмінесцентних лампах - 200 лк; у коридорах -круглосуточноє природне або штучне освітлення.

При проектуванні нових і реконструкції старих готелів (мотелів) необхідно передбачати умови для прийому і обслуговування інвалідів, що використовують крісла на колесах, і відповідності з вимогами ВСН 62.[10-01-23][Все для туристов]
Три дня снежного безумия (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Туніс: визначні пам'ятки (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Програма шопінг-туру Сувенірні ринки м. Яремче (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Доміникана: дайвінг на Плайа-баваро (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-03-19)
Переглядів: 2063 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: