П’ятниця
24-12-27
13:43

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

ТІНЬОВА ЕКОНОМІКА, УРЯД, ПРЕЗИДЕНТ

ТІНЬОВА ЕКОНОМІКА, УРЯД, ПРЕЗИДЕНТ

По різних оцінках, частка тіньового капіталу в Україні складає від 40 до 70% річного бюджету. Отже, тіньовим гігантом хтось повинен управляти: у нього повинні бути свій уряд, свій прем'єр, в конце-концов, свій президент. В зв'язку з цим представляється актуальним питання: так хто ж керує Україною?

На найвищому рівні з вуст перших осіб країни тіньовий капітал називають однією з головних складових нестабільності економіки, що в конце-концов може викликати неконтрольовані процеси в державі. Власне, самого існування тіньової економіки не слід лякатися, її потрібно прийняти як даність, як вічну і непереможну злочинність, наприклад. Тіньова економіка починає представляти реальну загрозу, коли вона набуває гіпертрофованих масштабів. Зіставимо цифри, що приводяться Усесвітнім банком реконструкції і розвитку. По оцінках його експертів, частка тіньової економіки по відношенню до валового внутрішнього продукту складає:

- для постіндустріальних країн - близько 10%
- у Італії і країнах Латинської Америки - 30%
- для постсоціалістичних країн - від 40 до 60%

Але навіть в межах пострадянського простору ці цифри різняться значною мірою: від 13% в узбекистані до 64% до Грузії.

Існувала тіньова економіка і в Радянському Союзі. Її втілювали так звані «цеховики», які організовували підпільні виробництва, де використовувалася продукція, вкрадена або «заощаджена» за рахунок поліпшення технології, що не афішується, на держпідприємствах.

У 1982 році на десять років позбавлення волі засудили досвідчений вальцівник Київського ювелірного заводу Володимира Карьяна. ОБХСС накрила його на спробі продати один кілограм золота. Карьян пояснив слідчим як він удосконалив вальцювальний верстат, що і допомогло йому економити золото: не для держави - для себе. Коли слідчі запитали: чому майстер не оформив це як рацпреложеніє, Карьян пояснив: за «рацуху» йому заплатили б від сили 50 рублів. Цілком імовірно, що до рук міліції потрапило не все золото, «заощаджене» вальцівником. І вийшовши через 10 років на свободу, він знов став забезпеченою людиною.

По оцінках Інституту Росії НАН України, частка тіньової економіки за часів СРСР складала від 3 до 8% від легальної. Але поступово, з погіршенням економічної ситуації в СРСР, перш за все у зв'язку із зменшенням експорту нафти і газу, тіньова складова досягла 20% національного доходу. Останніми роками перед розвалом Союзу особливо бурхливе зростання тіньової економіки спостерігалося в сільському господарстві: порівняно з 1965 роком, в 1989 році оборот тіньових засобів зріс тут в 640 разів. На другому місці по темпах тенезациі знаходилися будівництво, транспорт, зв'язок, на третьому - промисловість.

Подальший розвиток тіньового сектора пост-советських країн відбувався у відповідність із змінами в соціально-економічній сфері. Придбало розповсюдження укриття реальних об'ємів виробництва і прибутків з метою ухилення від сплати податків. Могутній поштовх подальшої тенезациі дала гіперінфляція, що пролунала, яка панувала на пост-советських просторах в 1992-95 роках. У цей період об'єми тіньової економіки зросли удвічі і порівнялися з реальним сектором. По оцінках експертів Світового банку сьогодні це співвідношення зберігається.

Щодо грошової маси, що знаходиться в небанківському обороті, експерти називають різні цифри, середня з якої - 50% національної грошової маси плюс іноземна валюта, кількість якої нестримно росте. За деякими даними тіньовий платіжний баланс більш ніж удвічі перевищує офіційний.

Але, якщо мова йде про таких значних оборотах, цілком логічно виникає питання: хтось же повинен управляти цими грандіозними грошовими потоками, цією ретельно приховуваною економікою. А значить, у тіньової економіки, рівної офіційної, повинні бути свій уряд, прем'єр-міністр і цілий загін виконавців рангом нижче. Відповідно, у тіньової української держави повинен бути і свій президент. Якщо пам'ятаєте, при першому висуненні на президентський пост, «коником» виборчої програми Леоніди Кучми стали обіцянки приборкати організовану злочинність і корупцію, зокрема в економічній сфері. З тих пір багато води витекла, багато мільярдів вкрадено, а питання криміналізації економіки і влади як і раніше актуальне. Таким чином, неспоспособность легітимної влади подолати владу кримінальну породило силу, однаково небезпечну не тільки для країни, але і для тих, хто нею управляє.

Втім, з урахуванням того, що тіньова економіка України очевидно рівна її офіційному «віддзеркаленню» можна на повній підставі ставити питання таким чином: а хто, власне, управляє цією країною?



[09-11-02][Все для туристів]
Цікаве про Яремче – Факти. (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що робити у разі відмови у видачі візи (5)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Литва: державні парки (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
На Говерлу исходные пункты. 1 (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-01-10)
Переглядів: 1346 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: