Неділя
25-01-05
13:04

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Долина нарцисів - жива легенда Закарпаття

Долина нарцисів - жива легенда Закарпаття

У унікальному біосферному заповіднику, розташованому в 4 км. від закарпатського міста Хуст, тільки раз на рік, з середини і до кінця травня можна побачити унікальне явище природи - цвітіння Долини нарцисів.
Площу заповідника складає 257 га, тут ростуть більше 500 видів рослин, 15 з яких занесені в Червону Книгу. Але головною визначною пам'яткою заповідника є нарцисові поля, загальна площа яких близько 170 га. Такі рослини є лише на Балканах і в Альпах, але на висоті близько 2 км.
Єдина в світі популяція дикого вузьколистого нарциса квітне раз на рік в травні. Якщо весна видалася рання, то цвітіння нарцисів слід чекати на початку і до середини травня, якщо ж пізня - з середини до кінця травня. Популяція нарциса вузьколистного в «Долині нарцисів» виявляє велику наукову цінність. Ця рослина занесена в Червону Книгу України. Цих квітів існує приблизно 60 видів. Декоративних сортів - 30 тисяч. З нарцисів роблять заспокійливе. Квіти також використовують при виготовленні препаратів проти захворювання Альцгеймера.

Як затверджують учені, вузьколистий нарцис з'явився тут ще в льодовиковий період, коли відбулися деякі геологічні катаклізми і з гір сповзла величезна куля родючої породи. Саме у цих краях крихка рослина знайшла притулок під час настання льодовика.
А місцеве населення повідає вам красиві легенди, пов'язані з появою нарцисів в цих краях. Перша легенда оповідає, що тут в дзеркальних водах річки Хустец, син річкового божества Кефісса і німфи Ліріопи Нарцис побачив своє віддзеркалення. Закохався і помер від туги. У дитинстві чаклун передбачив нарцису, що він щасливо доживе до глибокої старості, якщо ніколи не побачить свого віддзеркалення.

Нарцис, незвичайно красивий, але з кам'яним серцем жил безтурботно розважаючись, мимоходом чаруючи німф. Одна з них, Місяць, пристрасно полюбила хлопцеві, але була безжально знехтувана. У тузі німфа розтанула, від неї залишився тільки голос. За це боги вирішили покарати Нарциса нерозділеного, неутамованого кохання до самого собі. І один раз, побачивши своє віддзеркалення в річці, хлопець почав чахнути і помер від серцевої туги. А на березі тієї річки з'явилася квітка, ніжна і сонячна, але краса його холодна, аромат одурманює.

У іншій легенді про нарцис мовиться, що в стародавні часи в Хустськом замку жили князь, княгиня і їх красуня-дочка Руся. В день повноліття Русі до замку потягнулися свататися знатні візитери з дорогими подарунками. Серед них був бідний гончар Іванко. Він подарував Русе незвичайну вазу, на якій, як живий, цвілий прекрасний білий нарцис. Іванко і Руся полюбили один одного і сталі тайком зустрічатися в долині. Коли ж князь дізнався про це, він розсердився, схопив вазу і кинув її з княжей гори. Ваза розбилася і розсипалася дрібним дощем. Вранці зійшло сонце і всі побачили, що долина покрита біло-зеленим нарцисовим килимом.

І до цього дня, кожну весну Долина нарцисів покривається зеленим килимом, на якому розсипані білі вінки ніжних квітів - не десятки і навіть не тисячі, а величезна кількість, яка не піддається рахунку. Таку красу можна побачити тільки тут, а аромат нарцисів, доповнює незабутнє видовище.

Зазвичай заповідник відвідують в середньому 50-200 туристів в день, а у вихідні - до 500. В період цвітіння нарцисів число туристів складає більше тисячі. Щоб відвідувачі не топтали і не зривали нарциси, в сезон цвітіння за цим стежать охоронці. Штраф за знищення квітів - 120 гривень (приблизно 15$) за один нарцис.
Але, на жаль, комерція не обійшла мимо і це місце. На стоянці, де паркують туристичні автобуси, місцеві жителі у всю продають букети нарцисів. Очевидці розповідають, що ще 10-20 років тому долина нарцисів була куди обширнішою, ніж зараз і виглядала набагато вражаюче. Зараз про це нагадують тільки старі фото і малюнок на інформаційному стенді.
Як дістатися до долини нарцисів:
Закарпатська область, 110 км. від Ужгороду.
Їхати від міста Хуст через село Киреши, у повороту на долину є покажчик.



[10-03-04][Все для туристів]
Музей Виробів (0)

[09-09-19][Карпати]
МОї Карпати. (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Значення туристичної галузі (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Неповторний мир. Мальдівськие визначні пам'ятки (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-09-26)
Переглядів: 2146 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: