Болгарія очима туриста
"Курка - не птах, Болгарія - не закордон", - звикли ми думати про Болгарію. Ще років десять тому, коли будь-яка поїздка за межі Совдепії, як правило, зводилася до шоп-туру, можливо це було і так. Але часи міняються, міняються і критерії.
Ціна-якість Комфорт і сервіс, як і майже скрізь в Європі, залежать тільки від Вашого бажання його сплатити. Болгарія у всю прагне відповідати європейським стандартам, і багато в чому їй це вдається. А ось співвідношення "ціна/якість" частіше радує - ціни майже на все відчутно нижче, ніж в середньому по Європі.
Мова - друг мій Ще один чинник, що "заважає" Вам відчути себе "за кордоном", - мовне середовище. Навіть не намагайтеся переходити на інтернаціональний English. Рідна російська мова дає вам значно більше шансів зрозуміти і бути понятим. Так або інакше, російський і болгарин один одного зрозуміють. Отже культурного шоку, мабуть, не буде.
Бургас, Несебр і Созополь Якщо Ви летите на морі, і пункт Вашого призначення знаходиться не на північ від знаменитого курорту "Слинчев Бряг", то, швидше за все, прибудете до аеропорту "Бургас", що в декількох кілометрах від самого міста Бургас (обласний центр, по наших поняттях). Відпочинок у Карпатах Бургас, на відміну від інших міст південного побережжя Болгарії, не має чітко обмеженої історичної частини. У центрі, в оточенні живописних невисоких будиночків, Ви можете несподівано натрапити на стеклобетонную махину будівлі університету або багатоповерховий короб готелю "Болгарія". Проте, в цілому, в Бургасе є, що подивитися, і, якщо буде час і бажання, не нехтуйте такою можливістю. Інша справа - Несебр і Созополь. Історичні частини цих міст - це казка. Якщо Ви потрапили в "старе місто" - будьте, упевнені, "архітектурних сюрпризів", як в Бургасе не буде. Навіть недавно побудовані будинки стилізовані під старизну і органічно вписуються в атмосферу старовинного південно-європейського міста.
Мінуси і плюси Курорт "Слинчев Бряг" нашому туристові знайомий давно і добре. Варто відмітити тільки, що він стає все більш популярним серед західноєвропейських туристів, що приносить свої очевидні плюси і мінуси. З плюсів - поліпшується сервіс, як гриби ростуть шикарні готелі і удома під ренту. З мінусів - ростуть ціни, воно і зрозуміло.
Де відпочивають самі болгари? Місто Поморіє - окрема пісня. Це улюблене місце відпочинку самих болгар і це говорить про багато що. Архітектурних шедеврів і історичних пам'ятників, особливих і ні, так що "туристів-екскурсантів" теж немає. Але містечко надзвичайно миле - невисокі (не вище за 4-і поверхи) акуратні будиночки з черепичним дахом, вузькі вулиці, кафе на кожному кроці. Все "туристичне життя" відбувається на невеликому півострові "Старе Поморіє", а точніше, на "місцевому Бродвеї" - вулиці Царя Бориса, де можна посидіти в одному з численних дуже милих і недорогих ресторанчиків, купити сувенір, зайняти дітей на дитячих майданчиках. Поморські пляжі тягнуться на декілька кілометрів. Ті, що ближче до центру - більш упорядковані, але і популярніші (у сенсі, народу більше). У півгодини ходьби від головного пляжу можна знайти такий, де будеш єдиним купальщиком. Ну, а тим, кому на південному побережжі Болгарії стане тісне, можна з'їздити до Варну, Софію або Пловдів.
|