Вівторок
24-11-26
21:47

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

Різноманітність ресурсів туристсько-рекреаційного потенціалу Криму

Різноманітність ресурсів туристсько-рекреаційного потенціалу Криму

Крим давно і по праву називають природною перлиною Європи. Тут, на стику помірних і субтропічних широт сконцентровані в мініатюрі характерні риси їх природи: гори і рівнини, стародавні вулкани і сучасні грязьові сопки, морить і озера, ліси і степи, ландшафти причорноморського субсередземномор'я і напівпустелі Прісивашья. Не випадково цей куточок унікальної землі відвіку привертає туристів.

Туристсько-ресурсний потенціал Кримського півострова включає понад 3000 об'єктів природного і антропогенного характеру зосереджених на 54% в південнобережній зоні, 18% - центральній зоні (м. Сімферополь, Бахчисарай і Белогорський райони), по 10% - північній (Джанкой, Червоногвардійський, Красноперекопський, Раздольненський, Першотравневий і Нижньогірський райони) і східній (Ленінський, Кировський і Радянський райони) зонах, і на 8% в західній зоні (Сакський і Чорноморський райони).

На території півострова є 17 державних музеїв з 26 філіями, які підрозділяються на історичних, краєзнавчих, природно-научних, літературних, художніх. Шість заповідників. Близько 850 карстових печер, шахт, колодязів, і так далі З них 50 печер визнано фахівцями придатними для облаштування і відвідин туристами і екскурсантами. Червона і Мармурова печери обладнані для масових відвідин. Все це представляє безперечний інтерес для туристів багатьох країн світу.

На сьогоднішній день в Криму здійснюють туристську діяльність 512 суб'єктів підприємництва. Зокрема іноземним туризмом займаються 314 підприємств, внутрішнім туризмом - 432, зарубіжним туризмом - 177, екскурсійною діяльністю - 218, оздоровчо-спортивним туризмом - 159. З числа суб'єктів підприємницької діяльності, що мають ліцензію на надання туристичних послуг <http://www.pravomarket.ru>, власну базу живлення мають 83 підприємства, власну базу розміщення - 51.

Наявність туристських ресурсів, особливості вже наявної інфраструктури дають можливість розвивати в Криму нетрадиційні форми туризму: спелеологічний, ськалалазаніє, кінний, велосипедний, дельтапланеризм, гірничо-пішохідний, винні і мисливські тури, вертолітні екскурсії, прогулянки на яхтах, підводні занурення з аквалангом.

Всі ці тури можуть бути комбінованими, розрахованими як на групи туристів, так і на індивідуалів, поєднуватися з широким спектром додаткових послуг, різною класністю розміщення, пересування і обслуговування.

Останнім часом в Криму достатньо динамічно розвивається паломнічеський туризм. За ініціативою Кримської і Сімферопольської єпархії за сприяння Міністерства курортів і туризму були розроблені і підготовлені маршрути одноденних екскурсій, що включають відвідини всіх відновлених святинь Криму. Це монастирі, храми Сімферополя, Севастополя, Бахчисараю, Великої Ялти.

Той факт, що національна структура Криму складається з більше 100 національностей, створює всі необхідні передумови для розвитку етнічного туризму. Для німецьких, болгарських, грецьких, кримсько-татарських і чеських громадян, чиї предки колись жили в Криму, розроблені тури по їх історичній батьківщині з відвідинами архітектурних і релігійних пам'ятників півострова.

Новим і перспективним напрямом в розвитку туристської індустрії Криму став зелений (сільський) туризм. Цей вид туризму є одним з видів малого бізнесу, піднімає роль краєзнавства, усереднює елементи активної діяльності і відпочинку, створює життєве середовище, наближене до природи. Для цього в Криму є всі умови: поєднання живописних гір і обширних рівнин, лісів, степів, Морея, озер, унікальна флора і фауна, широка мережа природних, історичних і етнографічних пам'ятників.

У Криму представлений і науковий туризм. Державний Никітський ботанічний сад показує колекції плодових і декоративних рослин, проводить дегустації екзотичних плодів і консервів з них. Інститут винограду і вина «Магарач» розробив екскурсії про історію створення вина з відвідинами своїх лабораторій і дегустацією кращих вин Криму. Інститут біології південного Морея демонструє свій акваріум, де зібрані сотні екзотичних риб і морських тварин. Туристи можуть відвідати дельфінарії в Севастополі, Феодосії, Ялті. Неповторне відчуття дають відвідини Кримської астрофізичної обсерваторії і Національного центру по управлінню і випробуванню космічних об'єктів.

З метою розвитку автотуризму як одного з найбільш пріоритетних напрямів, визначення схеми розміщення сервісних комплексів (АЗС, СТО, готелів, мотелів, пунктів торгівлі, живлення, зв'язку) на головних магістралях проходження автотуристів і забезпечення державної підтримки на первинному етапі програми, Міністерством курортів і туризму підготовлений і знаходиться на узгодженні проект розпорядження Ради міністрів «Про розвиток автотуризму в Автономній Республіці Крим».

В даний час розвиток санітарно-курортної галузі в Автономній Республіці Крим стає одним з пріоритетних напрямів. Воно базується на використанні мінеральних вод (з потенційним дебітом 14 тис.м3 в добу), лікувальних грязей (з балансовими запасами 22,4 млн.м3), пляжів (протяжністю 517 км.), кліматичних і ландшафтних ресурсів, морського і гірського повітря і ін.

Всього в Криму налічується більше 600 санаторно-курортних і оздоровчих установ, використовуваних в основному, для сезонного лікування і відпочинку. Санаторії і пансіонати з лікуванням складають 285 і розташовані переважно на Південному березі Криму, і на курортах Евпаторія, Саки. При цьому ЮБК спеціалізується на лікуванні дорослого населення, Евпаторія ж - дитячий курорт. Частка дитячих місць в санаторіях Евпаторії складає 73%, на ЮБК - 12%.

У Криму приблизно 97% здравниць сконцентровано на вузькій трикілометровій прибережній смузі морить.

Сьогодні найбільшими туроператорами в Криму є: АОЗТ «Кримтур», об'єднуючий 32 підприємства (турбази, тургостініци, туристичні і екскурсійні бюро), розташовані у всіх регіонах Криму; АТ «Готельний комплекс «Ялта-Інтурист», готель «Ореанда-Тавріда», конференц-зали, що мають в своїх інфраструктурах, на базі яких отримав розвиток міжнародний конгрессний туризм (симпозіуми, конференції і так далі).

В умовах жорсткої конкуренції необхідні заходи, що дозволяють привернути більше число туристів до Криму. Для залучення найбільшого числа відпочиваючих Міністерство курортів і туризму звернулося в Кабінет міністрів України з проханням ввести пільговий проїзд на залізничному і повітряному транспорті для дітей, молоді і малозабезпечених верств населення, що прямують на відпочинок і лікування по путівках, як це зробила Російська Федерація з метою захисту своїх курортів. А також звільнити від податку на додану вартість продаж путівок на санітарно-курортне лікування дорослих і дітей в здравницях, розташованих в Автономній Республіці Крим.



[11-01-16][Все для туристів]
Кам’яний корабель, калинова стріла та невидимий маєток (0)

[09-09-01][Відпочинок і поради]
Сливовиця - горілка буває смачною (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Казахстанський Алтай (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Каїрський шопінг (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-01-20)
Переглядів: 1058 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: