Субота
24-05-04
12:26

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

ПРО ДЕФІНІЦІЮ "ІНДУСТРІЯ ТУРИЗМУ"

ПРО ДЕФІНІЦІЮ "ІНДУСТРІЯ ТУРИЗМУ"
В работе рассмотрены основные дефиниции пойнятий туризм и индустрия туризма. Отмечена дефиниция "индустрия туризма". Даны основные структурные компоненты индустрии туризма, соотношения индустрии туризма и рекреационной отрасли экономики страны.
In the article the definitions of tourist industry and tourist are investigated. The definition of tourist industry is given. The most of structure components of tourist industry and link notions of tourist and recreation as a part of the national economy.

Туризм зародився на початку XIX століття в Англії. Через сторіччя туризм перетворився на суспільне явище величезного масштабу. Удосконалення виробничих сил в суспільстві привело до появи більшої кількості вільного часу, а нові динамічні умови життя суспільства привели до зростання рекреаційних потреб населення. До 60-м рокам XX століття на території Західної Європи, і особливо США почала складатися особлива соціально-економічна система, яка на початок 80-х років почала набувати міжнародного характеру, - індустрія туризму.

Система поглядів на це явище в світовій науковій громадськості постійно мінялася. І в даний час структура системи індустрії туризму, визначення окремих компонентів, що входять в неї, і навіть само визначення дефініції "індустрія туризму" залишається спірною.

Актуальність визначення чіткої позиції з цього питання полягає в тому, що залежно від повноти і ясності визначення меж системи індустрії туризму, виявлення структурних компонентів, що входять в неї, головних і допоміжних галузей, що проводять рекреаційні послуги, можна встановити і прогнозувати закономірності розвитку цієї системи, мати чіткі уявлення про її межі, і як наслідок цього розрахувати реальний економічний ефект від цієї галузі економіки і її впливу на розвиток певної території.

Туризм, на думку одних авторів - це все види рухи, незв'язані із зміною постійного місця проживання (ПМЖ) і роботи [1]. Тобто, якщо зробити упор на "рух населення", то під туризмом можна розуміти одну з форм міграції, що не має постійного характеру [2].

Багато авторів (Азар В. І., Ходорков Л. Ф., Герасименко В. Р. і ін.) в своїх визначеннях поняття "туризм" підкреслюють динамічність ("переміщення", "рух") і територіальність цього явища. Ряд авторів додає до визначення туризм примітки, що це обов'язково активний відпочинок [2].

У 1963 в Римі на конференції ООН з міжнародного туризму і подорожей затверджено визначення, що міжнародним туристом вважається будь-яка особа, що знаходяться протягом 24 годин і більш в країні, що немає його ПМЖ, з метою відпочинку, лікування, участі в спортивних заходах, засіданнях, конгресах і так далі, не оплачуваних в країні перебування. [2].поетому представляється, що туризм може бути не тільки активним видом відпочинку (спортивні заходи і так далі), але і пасивним відпочинком (лікування і так далі).

Власне між визначенням "турист" і "відпочиваючий" немає якісних принципових відмінностей.[3] Відпочинок - це будь-яка діяльність або бездіяльність, направлена на відновлення сил людини, яка може здійснюватися як на території ПМЖ, так і за її межами [4]. І якщо відпочинок відбувається на території, що знаходиться за межами ПМЖ суб'єкта, то він незалежно від виду відпочинку потрапляє в категорію "турист". Також ідентичний "туризм" і "відпочинок" з погляду суспільного виробництва. Туризм і відпочинок - це специфічні форми споживання національного багатства і нематеріальних благ [5]. Ми вважаємо, що ці два поняття ідентичні, з погляду кінцевої мети, а саме: задоволення рекреаційних потреб. Проте форми досягнення кінцевої мети разниє.

Сучасний туризм характеризується великою різноманітністю видів. Класифікація видів туристичної діяльності проводитися по цілому ряду ознак, наприклад, по характеру подорожей (індивідуальні або групові), по використанню засобів розміщення в поїздках (готельний туризм, кемпінговий туризм і так далі), по меті поїздки: лікувальний (медичний), відпустковий (рекреаційний), спортивний, культурний, релігійний, науковий, етнічний [6]. .

На нашу думку, туризм - це просторове явище, яке характеризується набором завдань, вирішення яких приводить до задоволення рекреаційних потреб суб'єкта (туриста). Тому незалежно від виду рекреаційної діяльності (лікування, оздоровлення, заняття спортом, огляд визначних пам'яток і т. д.) туристом треба вважати будь-якого суб'єкта рекреаційної діяльності, дії якого направлені на задоволення вище вказаної мети, причому на території відмінною від ПМЖ суб'єкта. Так, наприклад, в Італії туристами (незалежно від виду рекреаційної діяльності) вважаються всі іноземці, що провели в країні більше 24 годин, діяльність не яких связанна з роботою.[7] Ми вважаємо, що туризм не обмежується (як відзначають деякі автори [8, 9]) активними видами рекреаційної діяльності, але охоплює всю сукупність рекреаційної діяльності в цілому.

В даний час багато географів і економісти виділяють особливу складну міжгалузеву систему, що входить до складу господарства країни, - індустрію туризму.

У СРСР розглядалося становлення туризму і відпочинку (індустрії туризму) як галузі курортного господарства країни. У науково-економічному сенсі, на думку ряду авторів [10], туристську індустрію не можна вважати самостійною галуззю народного господарства, у зв'язку з тим, що споживання рекреантов включають послуги і продукти багатьох галузей народного господарства, крім специфічних курортних послуг. У теж час межі індустрії туризму ними не визначалися.

Поняття індустрії туризму було розглянуте В.С.Преображенським [11] як галузь народного господарства, що включає два крупні блоки - відпочиваючі і рекреаційні ресурси, до складу яких входять природні комплекси, інженерні споруди і обслуговуючий персонал.

Це уявлення лягло в основу визначення про індустрію туризму як про складну міжгалузеву систему, що складається з сукупності виробничих, транспортних підприємств, що проводять і реалізовують туристичні послуги і товари туристського попиту [12].

Індустрію туризму утворює комплекс виробництв, що забезпечують задоволення потреб при переміщенні людей з будь-якою метою, окрім занять професійною діяльністю оплачуваною у відвідуваній країні [6]. Тому, на наш погляд, матеріально-технічну базу індустрії туризму складає сукупність підприємств розміщення, сфери обслуговування туристів і транспорту. Основу підприємств розміщення складає готельне господарство і спеціалізовані засоби розміщення, куди ми відносимо кемпінги, удома і пансіонати відпочинку, санаторії і профілакторії і так далі В транспортному забезпеченні індустрії туризму ми виділяємо безпосередньо туристський транспорт (круїзні судна, прогулочні катери і яхти і т. д.) і транспорт, обслуговуючий індустрію туризму, тобто всі види транспорту, обслуговуючі туристів і місцеве населення.

Проте, діфінірованіє індустрії туризму як комплексу підприємств виробничої і не виробничої сфери, що надають туристські послуги і товари туристського попиту, що проводять, є наслідком галузевого підходу. Ми вважаємо, що індустрія туризму є не тільки сукупністю вище перерахованих підприємств, але є одній з форм освоєння території.

Визначимо індустрію туризму як складну інтегральну систему взаємодії рекреаційних потреб суб'єкта і рекреаційних можливостей природно-економічного потенціалу території.

Суб'єкт рекреаційної діяльності є основною ланкою в індустрії туризму і лише завдяки взаємодії суб'єкта рекреаційної діяльності і об'єкту рекреаційної діяльності - території, що володіє певним природно-економічним потенціалом, з'являється реальний економічний результат, сприяючий подальшому розвитку території (рис 1). Відкритим залишається питання про співвідношення понять "Рекреаційна галузь" і "індустрія туризму".

Рекреаційна галузь - це галузь, що направлена на задоволення рекреаційних потреб людини, характеризується певним набором підприємств, схожих по кінцевому продукту (рекреаційні послуги), що випускається, або по використанню схожих технологій.

Вважається, виходячи з галузевого підходу, що рекреаційна галузь відноситься до індустрія туризму як приватне до цілого. Проте це наслідок вузькогалузевого підходу. Корректнєє зіставляти рекреаційне господарство і індустрію туризму.

В ув'язненні відзначимо, що в продовженні останньої чверті XX століття індустрія туризму перетворилася на одну з провідних галузей економіки, що забезпечує десяту частину світового валового національного продукту. Проте в науці це явище розглянуте недостатньо детально. На наш погляд, індустрія туризму - це нова парадигма в рекреаційній географії, яка потребує подальшої теоретичної розробки.



[10-03-04][Все для туристів]
центр Європи (0)

[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
10 невідомих місць Парижа, де треба побувати (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Неймовірні ландшафти Африки: Кенія (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Вибираємо «правильний» круїз (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-02-26)
Переглядів: 1132 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: