Середа
23-03-22
06:05

test [404]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

Екскурсоводство

Екскурсоводство

ВВЕДЕННЯ

Екскурсійна справа - важливий розділ культурно-освітньої роботи серед населення. Екскурсійній справі - понад сто років, але найбільш інтенсивним був його розвиток в 70-і і 80-і роки цього сторіччя. Про це свідчать: щорічна участь в екскурсіях напівмільярда чоловік; десятки тисяч екскурсійних тим; сімдесятитисячна армія екскурсоводів; тисячі організацій, активно ведучих екскурсійну роботу; розвиток теорії і методики екскурсійної справи.

У ці роки був здійснений перехід лідерства від установ Міністерства культури до профспілок - Центрального радого з туризму і екскурсій (ЦСТЕ) ВЦСПС і його організаціям на місцях. Велику роль зіграло створення майже тисячі бюро подорожей і екскурсій, екскурсійних бюро в містах, робочих і курортних селищах країни.

Раз вітіє екскурсійної справи зажадало розробки методологічних і теоретичних основ. Провідну роль в цьому зіграли Головне екскурсійне управління ЦСТЕ і Інститут підвищення кваліфікації працівників туристсько-екскурсійних організацій (нині Російська міжнародна академія туризму).

Посл е двадцяти років роботи, в якій взяла участь екскурсійна кафедра названого інституту, були визначені функції, ознаки і аспекти екскурсій, суть і особливості двох найважливіших елементів - показу і розповіді - екскурсійного методу; вироблені класифікація екскурсій і диференційований підхід до екскурсійного обслуговування населення; розроблені основи методології і методики, елементи екскурсійної педагогіки і психології, а також визначені складові частини екскурсійної справи і особливості професійної майстерності екскурсовода.

Виникнення екскурсійної теорії - результат активної пізнавальної діяльності на місцях, узагальнення практики десятків тисяч екскурсоводів і методистів. Теорія з'явилася перед нами як комплекс поглядів, уявлень і ідей, лежачих в основі сучасної екскурсійної справи. До кінця 70-х років визначилися три основні частини екскурсійної справи теорія, методика, практиком Будучи сукупність узагальнених положень, екскурсійна теорія створює передумови для появи нової науки - екськурсоведеніє, яке встало в один ряд з такими науками, як краєзнавство, музеєзнавство, клубоведеніє і книгознавство

Основа екськурсоведенія - екскурсійна теорія, яка визначає суть екскурсії, формулює закономірності і особливості екскурсії (важливої форми навчання і виховання людини)

Э кськурсионная методика, будучи частиною екськурсоведенія, предстає перед нами як сукупність чітких правил і вимог, що пред'являються до екскурсії, як сума методичних прийомів підготовки і проведення екскурсій Одне з головних завдань екскурсійної методики допомогти екскурсантам побачити, почути і відчути зорові і словесні матеріали.

Пр едмет екскурсійної методики - цілеспрямоване вивчення, систематизація, формулювання і застосування на практиці методів і засобів навчання і виховання, а також методичних прийомів, за допомогою яких екскурсійні працівники здійснюють свою діяльність

Не менш важливим для розвитку екскурсійної справи було віддзеркалення проблем екскурсійної методики в спеціальних виданнях Ця методика, в основному її розділ "Проведення екскурсій", в минулі роки була прийнята на озброєння всіма організаціями, які протягом тривалого періоду вели екскурсійну роботу (БММТ "Супутник", "Інтурист", Центральна дитяча туристсько-екскурсійна станція, туристсько-екскурсійне управління Міністерства оборони, державні музеї, ВДНХ (в даний час Всеросійський виставковий центр) На жаль, останнім часом положення змінилося, але як і раніше в Росії існують сотні туристсько-екскурсійних організацій і проводяться тисячі екскурсій.[10-02-09][All for the tourists of]
Winter Fun (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Ніагара: водопад і вино (0)
[09-08-15][Відпочинок і поради]
Як собі не зіпсувати відпочинок: ради бувалого (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Домініканські визначні пам'ятки (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-03-19)
Переглядів: 2823 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: