Понеділок
24-10-28
23:18

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Таємниці єгипетських ієрогліфів

Таємниці єгипетських ієрогліфів
      


    Ще в початку 19 століть ученими було встановлено, що єгипетська писемність пройшла в своєму розвитку 3 фази. У найвіддаленішу епоху єгиптяни використовували ієрогліфи, тобто знаки, що були реалістичними малюнками живих істот і предметів. Оскільки система листа цього типу була досить складною і вимагала чималого художнього таланту, то через деякий час знаки були спрощені до найнеобхідніших контурів.
    Так виник ієратічеськоє лист. Їм користувалися головним чином єгипетські жерці, роблячи написи в храмах і на гробницях. У останній період з'явився демотічеськоє лист, тобто народне. Воно складалося з рисок, дуг і кружків, було легким в написанні, хоча розпізнати в нім первинні символи було дуже важко.


        Ієрогліфами живо цікавилися вже античні письменники: Геродот, Страбон і Діодор, а особливо Гораполлон (4 в. н.е.), що вважався великим авторитетом в цій області. Вони рішуче стверджували, що ієрогліфи є піктографічними, тобто картинним листом, в якому окремі знаки позначають цілі слова, а не склади або букви. (архаїчний напис з ім'ям фараона Хасехемуї)
        Дослідники 19 в. до такого ступеня знаходилися під гіпнозом цієї тези, що їм не прийшло навіть в голову піддати його науковій перевірці. Вони наполегливо намагалися розшифрувати ієрогліфи, розглядаючи кожен знак як елемент піктографічного листа. Але всі їх зусилля виявлялися марними. І лише англійський вчений Томас Юнг висловив припущення, що єгипетські написи складаються не тільки із знаків-малюнків, але містять також фонетичні знаки. Проте, з цих спостережень він не зумів зробити практичних виводів і знайти ключ до дешифровки ієрогліфів.
        Розшифрував єгипетські ієрогліфи французький вчений Жан Франсуа Шампольон (1790-1832). Всемірно- історична заслуга Шампольона була в тому, що він порвав з Геродотом, Страбоном, Діодором і Гораполлоном і сміливо пішов своїм власним шляхом. За основу він прийняв гіпотезу, що єгипетський лист складається з фонетичних, а не понятійних елементів. Використовуючи цю гіпотезу він приступив до розшифровки Розетського каменя.


            Камінь був плитою з чорного полірованого базальту, цілком покриту написами. Написи були зроблені на двох мовах. З трьох колонок стародавнього напису дві перші були текстом на єгипетській мові, а саме написаний старим ієрогліфічним, третя ж колонка була текстом на грецькій мові. Завдяки останній колонці, текст був прочитаний. Він виявився почесною адресою єгипетських жерців, направлений в 196 р. до н.е. фараонові Птолемею 5 Епіфану з нагоди його коронації.
            Грецький напис на Розетськом камені містила імена Птолемея і Клеопатри. Ці ж самі імена повинні були знаходитися і на обох єгипетських текстах. Було відомо, що єгиптяни укладали імена царів в овальні рамки, або картуші. Тому Шампольон не сумнівався, що два картуші, що виразно виділялися серед ієрогліфів, містять імена згаданих царів. Порівнюючи окремі єгипетські знаки з відповідними грецькими буквами, він все більш і більш переконувався, що його гіпотеза про фонетичну основу ієрогліфів є абсолютно обгрунтованою. Дешифровка одного ієрогліфічного тексту зовсім не означала, що вдасться прочитати і другий. Проте, завдяки геніальному відкриттю Шампольона, сьогодні вже немає такого напису, який би фахівець не зумів прочитати і зрозуміти.



[09-10-22][Все для туристов]
Библиотеки нашего региона - Казна знаний! (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Канада: розвага в Торонто (0)
[09-09-18][Відпочинок і поради]
Кращі гірськолижні курорти для дітей (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Іспанська Корида (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: Lubchuk (10-08-18)
Переглядів: 7652 | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: