Туніс: національна кухня
Туніська кухня ближча до європейської, чим до традиційно арабською. Єдина гостра приправа - це харісса, яка подається в окремому посуді разом з оливковим маслом. Харісса (harissa) - основа туніської кухні, паста з червоного перцю і оливкового масла. Приправлена петрушкою, часником або тмином, вона подається практично до всіх блюд. З білим хлібом і оливками вона добре порушує апетит.
Харіссу їдять умочуючи в неї шматочки хліба, причому кількість перцю залежатиме тільки від траєкторії вашої руки і сили натиску на вміст тарілочки. Що стосується самого хліба, то його два типи: "лаваш" і "батон" (довгий). Тунісці ламають хліб руками і вживають у великій кількості.
Гарнір і приправа М'ясні і рибні блюда в Тунісі відрізняються від схожих страв Південної Європи в першу чергу гарніром і приправами. Так, це може бути баранчик з лимонним соком і м'ятою, риба в часниковому соусі, курчата з великою кількістю харісси. Чудовий гарнір - рис, приправлений горішками пінії. Як і в більшості арабських країн, Туніська кухня використовує, в основному, яловичину, козлятину, телятину і м'ясо птиці, а також боби, рис, овочі і фрукти в найрізноманітніших комбінаціях. Оскільки мусульмани не їдять свинину, то "взамен" широко застосовують рибу (особливо тунця, якому, як вважають, країна і зобов'язана своєю назвою) і морепродукти, яєчні блюда і молочно-кислі продукти (особливо сирий).
Риба - все! Тунець тут додають практично у все - від салатів до випічки! Цікавий салат з обсмаженого перцю і томатів з тунцем або сардинами - "мешуйа", більш схожі на чебуреки млинчики з начинкою з тунця або крабів - "брік" і ін. І обов'язково на стіл подадуть "кус-кус" - блюдо з крупи проса з тушкованим м'ясом, соусом і овочами, в який зазвичай додають найрізноманітніші інгредієнти. Багато блюд тунісці готують з яйцями. Це - оджа - яйце зі всілякими добавками (гострими сосисками, овочами і пікантним томатним соусом); дулма - фаршировані овочі; асида - маннная каша з яйцем і лісовими горіхами.
Ні стоячи, ні на ходу Вважається непристойним дивитися в обличчя людини, що їсть, є на ходу або стоячи. Жирну їжу запивають чаєм (не у якому випадку не холодною водою - це шкідливо для травлення!). Із-за заборони на споживання свинини, що розповсюджується на всіх мусульман, ви не знайдете її в меню загальнодоступних ресторанів. Це зовсім не означає, що її немає взагалі, але хіба варто витрачати дорогоцінний час поїздки на пошуки продукту, широко представленого в закладах вітчизняного громадського харчування?
Стаканчика сподіваючись + пахлава Туніські Солодощі вражають різноманітністю - медова пахлава, всілякі тістечка, що пахнуть квітами апельсина, з мигдалем, фісташками, фініками або медом. Завершити трапезу краще стаканчиком м'ятного чаю з горішками пінії або кави з кардамоном. Великою популярністю також користується кава, особливо - з кардамоном. Процес його приготування і пиття проєдставляєт собою складний ритуал. У великій кількості свіжі фруктові соки і мінеральна вода (особливо популярні "Сафія", "Айн-октор" і "Айн-гарси"), а на півдні країни - пальмове молоко (його п'ють охолодженим). Відпочинок у Карпатах
Пиво місцевого розливу Не дивлячись на те, що алкоголь заборонений ісламом, в більшості ресторанів можна отримати дуже приємне на смак пиво мазкі Celtia. Тут проводять прекрасні сухі і столові вина. Деякі вина можуть цілком конкурувати з певними французькими сортами, що і не дивно, оскільки виноробство розвивалося тут французами і, до цих пір, французькі майстри консультують туніських. Легко п'ється білий мускат з мису Бон (Muscat de Kelibia). Вище за всякі похвали і тонке Sidi Saad. Також слід спробувати буху - місцевий джин з інжиру. Рекомендуємо освіжаючий міцний чай з м'ятою, а на півдні Тунісу варто спробувати пальмове молоко. Як всяка народна кухня, туніська кухня дуже оригінальна, так що гурмани оцінять кулінарне мистецтво місцевих кухарів. Але при всьому цьому, в кожному готелі Ви знайдете блюда європейської кухні.
|