Понеділок
23-09-25
11:48

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Індонезія: храм тисячі Будд

Індонезія: храм тисячі Будд

Боробудур вважається третім в світі по величині храмовим комплексом буддійського індуїста, поступаючись Ангкору в Камбоджі і бірманському Шведагону, проте завдяки своєму географічному положенню (на південь від екватора) є найбільшою подібною спорудою на всій Південній півкулі. І якби Індонезія не була країною, де більшість населення сповідає іслам, красувався б Боробудур на державному гербі (саме так поступила Камбоджа, яка внесла до малюнка свого державного символу башти центрального ангкорського храму).

Монастир на горі
Боробудур знаходиться всього в 42 кілометрах на північний захід від міста Джокьякарта, столиці Центральної Яви. З Джокьякарти до Боробудуру ходять не тільки екскурсійні, але приміські рейсові автобуси. Назву цієї гігантської споруди найчастіше переводять як багато Будд" або "храм тисячі Будд". Проте, ближчим по сенсу буде переклад назви Боробудур, як "монастир на горі" ("боро", звукоїзмененоє на лад яванця санскритське слово "віхара", тобто монастир, "будур" на древнеяванськом, відповідно, гора), тим більше що Будд в Боробудуре не тисяча, а трохи більше п'ятсот.
Відпочинок у Карпатах

З4 ступінчастих метра. У архітектурному плані Боробудур є ступінчастою пірамідою заввишки 34 метри. Він побудований на штучно насипаному горбі, як земне втілення священної гори Міру (реально існуюча гора, знаходиться в Гімалаях), яка згідно староіндійської міфології є центром світу.
Кожна частина храму щось означає. Так, нижня частина комплексу символізує мир духів. Землю, тобто реальний мир, утілюють собою п'ять що стоять один на одному і квадратних кам'яних терас, що послідовно зменшуються. Над ними розташовуються три крглиє верхні тераси, символізуючі верхній, духовний мир. По їх краях встановлено сімдесят дві ступи (буддійські пагоди). А центральна ступа Боробудура - золота, діаметром 15 метрів і заввишки 8 метрів, що вінчає останню, саму верхню терасу, символізує золоту вершину гори Міру. Якщо подивитися на карту Боробудура, то можна відмітити, що весь комплекс є священною анаграмою, об'єднуючою Небо і Землю.

Тільки один шлях
В Боробудуре неможливо заблукати. Річ у тому, що там є тільки один шлях - п'ятикілометрова "Дорога процесій". З давніх часів будь-який паломник або відвідувач Боробудура, починаючи свій шлях від підніжжя горба, винен був, згідно вченню про священний шлях, йти від "землі" до "неба". Причому спіраль дороги в'ється справа наліво, оскільки рух зліва направо означає шлях до зла. Проходячи по спіралі "дороги процесій", можна не тільки оглянути всі вісім терас Боробудура, але і ознайомитися зі всією історією зародження буддизму, яка вирізана в більш ніж півтора тисячах кам'яних скульптурах і рельєфах (раніше вони були розфарбовані). Рельєфи першого ярусу зображають сцени земного життя втіленого Будди. Рельєфи наступного ярусу розповідають про життєвий шлях бодхисатв, що шукали прояснення. Найвищі сфери духовного пізнання втілюють статуї що сидить Будди в нішах по краях балюстрад і Будди на круглих терасах, приховані за гратчастими стінами ступ - повністю їх може бачити тільки "внутрішній зір" віруючого.

І, нарешті, до тієї, що вінчає саму вершину ступі приходять як до вищого ступеня збагнення.
Декілька сотень рельєфів присвячено сюжетам староіндійських епосов "Рамаяна" і "Махабхарата", можна побачити також різні сцени з повсякденного життя Індонезії XI сторіччя: селяни на польових роботах, рибальські човни, сцени битв, побутові і жанрові зарисовки, танці, дресировані мавпочки. Серед кам'яного убрання Боробудура можна бачити фігури фантастичних звірів Макара - щось ніби гібрида слона і риби, і Калу, що схожого на лева і володіє магічною силою відгонити демонів. Їх скульптури прикрашають кам'яні стічні жолоби, причому пасти чудисьок стискають фігурки маленьких левів.[10-02-20][Все для туристов]
Сувенирный рынок (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кенія: озера Великої Рифтової Долини (0)
[09-09-18][Яремче]
Прогулянка по Яремче (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Зустріч весни в країні вікінгів. День пива (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-14)
Переглядів: 1169 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: