Їдемо дивитися на жирафів, водопади і корали
Під час відпустки за кордоном варто побувати в національному парку. Плітвіцкие озера, Хорватія Куди їдемо: летимо до міста Пулу далі на автобусі або машині до парку приблизно 4 - 5 годин. Це красиве місце Хорватії виникло 4 тисячі років назад. Національний парк Плітвіцкие озера - 16 озер, сполучених 92 водопадами, - занесені в список природної спадщини ЮНЕСЬКО. У парку декілька маршрутів, розрахованих на різну фізичну форму туристів і кількість вільного часу. Набагато цікаво ходити по парку самостійно, а не в тургруппе. Дивитися красу можна цілий день. Втім, є туристи, які проводять на озерах декілька днів. Як правило, це мисливці за красивими знімками. У парку водиться безліч птахів, є ведмеді, вовки і інша живність. А озера буквально кишать гігантською жирною фореллю. Здається, що риби ручні. Вони підпливають до підмостків в надії виканючити шматочок хліба. Отже, відправляючись сюди, захопите хліб для чудо-риб. Але головна родзинка парка - водопади. Вони тут зустрічаються всіх мислимих і немислимих видів: тонкі, як нитки, бурхливі, як кип'яток, і спокійні, як колискова пісня. Одні мчать до землі з висоти, інші плавно переливають свою воду з однієї чаші в іншу. У парку є декілька незвичайних водопадів, біля яких можна почути дивний шепіт або звуки, схожі на спів прекрасних дівчат.
Рас Мохаммед, Єгипет
Куди їдемо: летимо до Шарм-эль-шейха . Звідти автобусом (25 км.) до заповідника. Екскурсії організовують для відпочиваючих у всіх готелях Шарм-эль-шейха <http://turi100.net/hotels/?country_id=6&resort_id=3>. Заповідник Рас Мохаммед розташований на самому півдні півострова Синайського і визнаний одним з живописних місць Червоного моря. Рас Мохаммед - це не тільки корали. Під час екскурсії туристам покажуть мангрові гаї. Мангрові дерева ростуть в солоній воді, але уміло переробляють її в прісну. А вся сіль збирається на зворотному боці листа. Говорять, біля гаїв водяться лисиці, косулі, але особисто нам нікого з цих тварюк побачити не вдалося. Ще одне дивовижне місце заповідника - геологічні розломи землі, що з'явилися в результаті землетрусів. Недалеко від розломів знаходиться затока, вода в якому схожа по складу з водою Мертвого моря. Екскурсоводи розповідають, що якщо у воду зануритися з головою і загадати бажання, то воно неодмінно виконається. На десерт туристів привозять до коралового рифа. Оцінити його красу можуть навіть ті, хто не уміє плавати - повзають чи не на карачках, роздивляючись рибок всіляких забарвлень, корали всіх видів, розмірів і забарвлень. А плавці просуваються далі, де риф різко обривається і перетворюється на безодню, від якої перехоплює дихання. Там же - оглядовий майданчик, з яким можна оглянути пустинні околиці. Збираючись в Рас Мохаммед, не забудьте узяти спеціальні гумові тапки для плавання - там дуже гострі корали!
Крюгер-парк, Південно-африканська Республіка
Куди їдемо: летимо в Йоханнесбург < , а звідти внутрішнім рейсом в Ходспрут (550 км.). Відвідувати парк краще з травня по вересень, в сухий сезон. Навіщо туристи їдуть до Африки? Щоб побачити екзотичну природу. У ЮА Р цього предостатньо: тут мешкає найвища тварина - жираф - і найшвидше - гепард. А також безліч інших звірів і птахів, 23 тисячі рослин і 800 видів метеликів. Носорогів, слонів, леопардів, буйволів і левів можна побачити в Крюгер-парке . Це найвідоміший африканський парк і самий відвідуваний. Тут водяться найбільші птахи, що в світі не літають, - страуси - і найбільші на планеті птахи, що літають, - дрохви. Постежити за тваринами можна в природних умовах. Гостям парку дають спецтранспорт і досвідченого провідника або рейнджера, які розповідять про звички мешканців. Адже багато з них персонал, як мовиться, "знає в обличчя". Природно, спостерігати за хижаками доведеться через скло. Для фотографій дозволяється опустити скло. Для любителів екстриму - нічне сафарі.
Парк Шкарет, Мексика Куди їдемо: переліт через Кубу або Німеччину до Канкуна. Звідти трохи більше 100 км. Шкарет - це природно-етнографічний парк. Територія спланована у вигляді лабіринту. Навколо високі рослини і химерні дерева. Орієнтуватися в цій пишності допомагають покажчики. Їх потрібно вивчати уважно, а то легко заблукати і дати зайвий кружок по лабіринту. У парку водиться маса живності: мексиканські плямисті коні, крокодилові черепахи, величезні папуги, флегматичні фламінго. Є острів з тиграми, дельфінарій (за додаткову плату дозволяють поплавати з дельфінами).
У парку
протікає підземна річка. Подекуди зведення її русла вкачалися. Там зробили ступені, і тепер туристи, надівши спасжілети і маски, спускаються у воду і пливуть до наступного просвіту. Колись ця річка була священною у індійців майя. По ній плавали жерці і тут здійснювали обряди шамани. Крім краси багатої мексиканської природи, можна познайомитися з культурою майя. Артисти з навколишніх сіл показують сцени з життя своїх далеких предків. Потім туристів розважають кінним шоу, в якому наїзники демонструють чудеса володіння ласо і батогом. Ну а увечері присутніх потішають концертом, в якому звучать мелодії всіх штатів Мексики. Хіт вечора - матч на стародавньому стадіоні. Він дає уявлення про кровожерливість майя. Зараз гра ця цілком нешкідлива: дві команди ганяють ключками по полю м'яч. А в колишні часи команду, що програла, пускали у витрату.
|