П’ятниця
24-04-19
20:43
Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Свята України :: Праздники Украины :: Holidays » Релігійні свята

Ніч приречення (Лейлат аль-Кадр)

Ніч приречення (Лейлат аль-Кадр)

Лейлат аль-кадр (Лейлат аль-кадр) – ніч приречення (уроча ніч). Ніч на 27 число місяця рамадан (це завжди ніч на понеділок) вважається ніччю приречення, вирішення долі, могутності. Святість Лейлят аль-кадр полягає в тому, що в цю ніч почалося дарування Корана Мухаммеду.

Коран – остання Книга Одкровень Аллаха. Після святого Пророка Мухаммеда Всевишній не посилав до людства своїх пророків, не передавав Священні писання. З Кораном пов'язане остаточне утвердження монотеїзму – віри в Єдиного Бога і припинення обожнювання ідолів і поклоніння їм.

Дарування Корана людям пов'язане з появою на світ в аравійському місті Мецці людини по імені Мухаммед, якого Аллах обрав своїм посланцем і пророком для всього людства. Народився він у 570 році (за григоріанським календарем), рано втратив батьків, виховувався дідусем, потім дядьком. Йому не довелося учитися – з ранніх років він почав трудитися. Аллах говорить: «Ти не читав до цього ніякого писання і не креслив своєю десницею: інакше прийшли б у сумнів ті, що вважають це писання порожнім».

До 40 років він жив як усі мекканці, був відомий серед них своєю винятковою чесністю і доброю поведінкою, надійністю і був наділений довірою. Він любив усамітнюватися в розташованих навколо Мекки горах, закриватися в печерах, віддаватися роздумам.

Це сталось на двадцять сьомий день місяця Рамадан 610 року, у понеділок, уночі. На горі Джабаль ан-нур у печері Хіра перед Мухаммадом з'явився хтось у людській подобі і сповістив слова Аллаха: «Читай! В ім'я Господа твого, котрий створив людину зі згустку. Читай! І Господь твій найщедріший, що навчив каламів, навчив людини тому, чого вона не знала».

Це був архангел Джибраіл, вахи-посланець Аллаха. Мухаммед повторив слова слідом за ним, і архангел зник. Так Мухаммед довідався від Джибраіла про те, що Аллах обрав його своїм пророком. Так почалося і земне життя Священної Книги Ісламу.

Вважається, що в ніч приречення Аллах приймає рішення про долю кожної людини, враховуючи його благочестя і прохання, висловлені в молитвах. Тому ніч Лейлат аль-кадр прийнято проводити в мечеті, читаючи Коран і підносячи Аллахові й ангелам молитви і прохання.

Уроча ніч передує мусульманському святу Ураза-байрам, яке означає закінчення мусульманського посту – рамадану.

У 2006 році свято Лейлат аль-кадр припадає на 18-19 жовтня (26-27 рамадана).


джерело:sviato.in.ua


[11-01-16][Все для туристів]
Скала-Подільська: замок, місто і легенди (0)

[09-08-31][Відпочинок і поради]
Пляжна мода-2008: все повинно бути видно (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Подорож в білі ночі Петербургу (0)
[09-08-22][Відпочинок за кордоном.]
Чорногорія: морська і гірська (0)

Категорія: Релігійні свята | Додав: vechervkarpatah (11-01-24)
Переглядів: 917 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: