П’ятниця
23-03-24
22:01
Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Свята України :: Праздники Украины :: Holidays » Державні свята

День міжнародної солідарності трудящих

День міжнародної солідарності трудящих

1-2 травня.

Погодьтесь, якесь трохи негармонійне поєднання назви свята зі значком українського прапора у меню цієї сторінки. Йому більш личить червоний прапорець. Хоча в значній мірі йому личить разом з тим кольором ще й минулий час. Ну але будьмо об'єктивними і просто спробуймо пригадати факти. Спочатку історія.

День міжнародної солідарності трудящих відзначають уже понад 100 років. Першого травня 1886 року в Нью-Йорку, Філадельфії, Чикаго та інших містах США робітники оголосили страйк проти 10-15-годинного робочого дня й поставили вимогу до власників фабрик зробити робочий день 8-годинним. Зупинилися всі підприємства, люди цілими сім’ями вийшли на вулиці. Страйк очолили члени Міжнародної робітничої асоціації. 3 травня, щоб зірвати страйк, господар заводу, біля якого зібралися протестуючі, найняв штрейкбрехерів, які влаштували сутичку із страйкарями. Прибула поліція, відкрила стрілянину, в результаті шість робітників було убито, а 50 поранено. На наступний день на площі Хеймаркет у Чикаго відбувся мітинг протесту проти поліцейської розправи. П'ятьох організаторів першотравневої демонстрації і страйку в Чикаго було засуджено до страти, але це не зупинило робітників, і вони продовжили свою боротьбу за скорочення робочого дня. У подальшому першотравневі демонстрації неодноразово закінчувалися зіткненнями з владою

Після цих подій, а саме у липні того ж року (за іншими даними в 1889 році) I Конгрес II Інтернаціоналу в Парижі (попередник Соцінтерну) на честь загиблих в Чикаго ухвалив щороку відзначати 1 травня масовими демонстраціями з висуненням соціальних вимог. Вперше це свято було відзначено 1890 року в Австро-Угорській і Російській імперіях (у Варшаві), Німеччині, Данії, Бельгії, Швеції, інших країнах. На українських землях, що входили тоді до складу Австро-Угорської імперії, 1 Травня було вперше масово відсвятковано у Львові 1890 р. Після того як у 1905 р. під першотравневі прапори зібралося близько 10 тисяч людей, демонстрації почали проводитися регулярно.

З 1897 р. і в Російській, і в Австро-Угорській імперіях, у складі яких знаходилися на той момент землі сучасної України, маївки носили яскраво виражене політичне забарвлення. Розмах і масовість ріднили першотравневі демонстрації подальших радянських часів із західними карнавалами. Відрізняв – суто розважальний характер останніх. Первісно головною вимогою масових демонстрацій було встановлення 8-годинного робочого дня. А вже в СРСР активно використовувалися також гасла боротьби з мілітаризмом, заклики до всесвітньої революції. Візитівкою ж Першотравня на довгі десятиріччя стало гасло "Мир, праця, травень!".

За даними сайту соціалістів Товариш ПЛЮС за станом на 25.04.2006, у 66-ти країнах світу це свято значиться в календарі. От тільки незрозуміло, чи воно й там настільки ж "червоне", як у нас.

Ну але його відзначення можна виправдати хоча б навіть з історичних міркувань (традиція ж вже, 70 років радянської влади, ностальгія...), ну але ж два дні! Ну є ще невизнаний офіційно, але вселюдно зрозумілий аргумент про весняно-польові роботи на дачах та городах. Але якось воно не переконує. Чи не природнішим було б віддати хоч один святковий день на користь Великодня? Це якщо так вже прагнути до збереження загальної кількості святкових днів уроці.

Джерело: sviato.in.ua


[10-10-17][Все для туристів]
Імперський дух (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Острів богів (0)
[09-09-19][Карпати]
Ведмедики в Карпатах, неподалік м.Яремче. (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки Кіпру (0)

Категорія: Державні свята | Додав: vechervkarpatah (11-01-24)
Переглядів: 2136 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: