Широка масленіца.Часть 3
Виготовлення млинців на Масницю для господинь завжди було приводом похвалитися своєю майстерністю. Яке тільки тісто не готується, щоб спекти товсті ароматні млинці або тонесенькі мереживні млинці. Використовують Опарне і безопарне дріжджове тісто. Печуть млинці на прісному тесті, солодовому або пивному. У кожної майстрині свої секрети. І борошно для млинців використовується не тільки пшеничне, але і житнє, гречана або вівсяна. Широка масленіца.Часть 3 Відкрию маленький секрет: якщо ви захочете здивувати своїх рідних незвичайними млинцями, а підходящої борошна немає під рукою, не впадайте у відчай! Гречану або вівсяну муку ви зможете зробити самі, досить буде промолоти крупу в тій же кавомолці.
Млинці заварні з пшеничної і вівсяної муки
Буде потрібно: по 200 г пшеничного та вівсяного борошна, 10 г дріжджів, 1 склянка молока, 2 яйця, 30 г масла, сіль за смаком.
100 г пшеничного і 100 г вівсяної муки просіяти і заварити ½ склянки крутого окропу, ретельно розмішати. Коли тісто стане теплим, додати дріжджі, розведені в ј склянки теплої води. Все добре змішати і поставити каструлю з тестом у великий таз з теплою водою. Дати тісту піднятися. Коли тісто підніметься, влити 100 г теплого молока, додати решту борошна, ретельно перемішати і дати піднятися ще раз. За 30 хвилин до початку випічки млинців потрібно закип'ятити 100 г молока з 30 г вершкового масла і цією сумішшю ошпарити тісто. Коли воно трохи охолоне, додати 2 яйця, добре збити і дати ще раз піднятися. Після 3 підйому можна пекти.
Млинчики по-грецьки
Буде потрібно: 150 г борошна, Ѕ ч. ложки солі, 200 мл молока, 100 мл вершків, 2 яйця, 60 г вершкового масла, 300 г сиру фета, 4 стручки маринованого зеленого пеперони, 300 мл йогурту, 1 ст. ложка рубаного кропу, лимонний сік.
Змішати борошно, сіль, молоко, вершки і яйця. Підмішати 40 г вершкового масла. Залишити на 15 хвилин. Фету розім'яти. Перець нарізати тонкими кільцями. Змішати з йогуртом і кропом. Посолити і поперчити. У останньому вершковому маслі спекти млинці. Готові млинці складати на блюдо і тримати в духовці, розігрітій до 70 градусів. Викласти на млинчики начинку, згорнути в трубочки і прикрасити, за бажанням, меленою паприкою, зеленню або суцвіттями кропу.
Млинці з курячою печінкою
Буде потрібно: готові тонкі смажені млинчики, куряча печінка, сіль і перець за смаком, смажені шампіньйони, відварені яйця.
Підсмажити тонкі млинчики маленького діаметру. Приготувати начинку: підсмажити курячу печінку, посолити, поперчити, порубати на дрібні шматочки, змішати з печерицями і рубаними яйцями. Викласти начинку в середину кожного млинця, кінці красиво укласти у вигляді мішечка і сколоти зубочисткою.
Млинці з фруктами і сметаною
Для млинчиків потрібно: 100 г молока, 50 г газованої води, 60 г борошна, 1 яйце, по 20 г рослинного і вершкового масла, 10 г цукру, сіль за смаком. Для начинки: 600 г фруктів (яблука, груші), 100 г сметани, 20 г шоколаду, 40 г лікеру, 60 г цукру.
Спекти млинці, змастити їх вершковим маслом. Фрукти очистити, промити, посипати цукром, влити трохи води і запекти в духовці при помірній температурі. Остиглі фрукти нарізати скибочками, додати розтоплений шоколад. Начинку покласти на млинчики і загорнути їх рулетиками. При подачі полити млинчики лікером. Окремо подати сметану.
Гречані млинці - це особлива стаття російської кулінарії. Вони по праву користуються великою популярністю не тільки у нашого народу. Їх по достоїнству цінують і наші іноземні гості.
Гречані млинці з начинками
З розрахунку на 15-18 млинчиків потрібно: 300 г гречаного борошна, 100 г пшеничного борошна, 2 яйця, ј л молока, Ѕ л води, 1 ч. ложка солі, 1 ст. ложка рослинного масла.
Змішати всі інгредієнти і замісити тісто. Дати тісту постояти в прохолодному місці мінімум півгодини, а потім піч.
Млинці російські прості
Буде потрібно: 800 г гречаного борошна, 250 г пшеничного борошна, по 0,5 л молока і води, 150 г масла, 4 яйця, 1 ст. ложка солі, дріжджі.
Дріжджі розвести в невеликій кількості теплої води. Пшеничне борошно змішати з гречаною, відокремити половину і всипати її у воду, добре розмішуючи. Опару добре вибити і поставити в тепле місце на 1,5-2 години. Коли опара підніметься, додати масло, розтерті з жовтками і сіллю. Все добре розмішати і поставити в тепле місце на 1,5-2 години. Коли тісто знову підніметься, ввести в нього збиті білки.
Млинці-Скородумов змішані
Буде потрібно: 1 кг пшеничного борошна, 0,5 кг гречаного борошна, 1 л молока, 50 г вершкового масла, ½ склянки вершків, 5 яєць, 1,5 ч. ложки соди, по 1 ч. ложці цукру і солі.
Приготувати рідке тісто з гречаного і пшеничного борошна і сметани або кислого молока, додати жовтки, розтерті з цукром і сіллю. Потім додати соду, влити вершки, ввести збиті білки і відразу ж випікати млинці. Печуть гречані млинці спочатку з одного боку, потім з іншого, потім знову перевертають і викладають начинку. Начинку слід приготувати заздалегідь, тільки яйця можна виливати сирими.
Начинки для гречаних млинців
З яйцем: змазати млинець маслом, вилити яйце, посолити, поперчити, загнути краї конвертиком і прогріти декілька хвилин.
З яйцем і сиром: змастити млинець маслом, вилити яйце і розмазати виделкою, посипати сіллю, перцем, тертим сиром, піч 30 секунд, загнути краї і подавати на стіл.
З яєчнею: збити яйце в чашці із ст. ложкою сметани або вершків, посолити, поперчити, вилити на млинець, піч, поки не схопиться.
З шинкою і сиром: порізати шинку на кубики, викласти разом з тертим сиром на млинець, почекати, поки розплавиться, загнути краю.
З шинкою, сиром, яйцем: змазати млинець маслом, покласти пластинку шинки, вилити яйце так, щоб не розлити жовток, посолити, поперчити, посипати тертим сиром, прогріти і загнути краю.
З шинкою та цибулею: порізати лук і обсмажити його на сковорідці, поки не стане м'яким і прозорим. Змастити млинець маслом, викласти порізану шинку, цибулю, яйце, посолити, поперчити, посипати сиром, прогріти.
З сосисками: зварити сосиски, розрізати на дві частини. Покласти на змащений маслом млинець, загнути краю.
З сосисками і томатним пюре: так само, як і в попередньому рецепті, тільки полити томатним пюре.
З копченою сьомгою: покласти пластину сьомги на змащений маслом млинець, намазати зверху сметаною або густими вершками, прогріти, загнути краї, покласти в середину ложечку ікри або посипати кропом.
З печерицями: згасити шампіньйони з цибулею в сметані, викласти на млинець, злегка прогріти.
З печерицями у вершках: обсмажити до м'якості 1 цибуля-шалот на вершковому маслі, всипати 400 г нарізаних печериць і півкубика грибного або овочевого бульйону. Смажити 5 хвилин, потім додати 200 г густих вершків, зменшити вогонь, смажити, поки соус не загусне. Остиглу начинку викласти на млинець, загнути краї і злегка прогріти.
Начинка «Лісова»: змастити млинець маслом, викласти шинку, обсмажені цибулю і тушковані печериці, прогріти.
Начинка «Сільська»: згасити шампіньйони з часником, цибулею, петрушкою, викласти на млинець, прикрасити двома тоненькими шматочками помідора.
З паштетом: нагріти паштет в печі, викласти на млинець, прогріти протягом 30 секунд.
З сиром: змішати «Рокфор» або схожа на нього сир з вершками й дрібно порубаними горіхами, змастити млинець маслом, викласти сирну начинку, прогріти.
З сардинами: розчавити сардини з консервів, змішати з лимонним соком, дрібно нарізаною цибулею-шалот і шматочком масла, викласти на млинець, прогріти.
З ікрою (червоної або чорної): змазати млинець маслом, розмазати по ньому червону або чорну ікру і згорнути конвертиком.
Це всього лише кілька варіантів приготування начинки, а ваша фантазія і ваші припаси підкажуть вам нові варіанти начинок. У мене ж залишився ще один рецепт смачних млинців.
Млинці гур'євське
800 г борошна розтерти з 10 жовтками і 200 г вершкового масла, додати 4 склянки кислого молока і все ретельно розмішати. Потім обережно ввести в тісто 8 збитих білків і можна сміливо пекти млинці.
Гур'євське млинці хороші з маслом і сметаною, медом і варенням, з рибою та ікрою - загалом, з усім тим, чого душа забажає!
Широкій вам і завзятою Масляної!
|