|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
Що будемо відзначати 8 березня?
Що будемо відзначати 8 березня?
Весна ще й не весна, а тільки передчуття весни ... Але що збільшився день, по самі вінця залитий сонцем, і важливо ходять по снігу граки надихають і змушують завмирати серце від, здавалося б, безпричинної радості. У повітрі все ніжніше пахне свіжою скоринкою огірка. Календарна весна і календарне свято - 8 березня. На безкрайніх просторах нашої батьківщини відзначається Міжнародний жіночий день. Що будемо відзначати 8 березня? Восьме березня - державне свято і, що важливо, неробочий день. Офіційним святом він став у перші ж роки радянської влади. А неробочим днем - тільки в 1965 році. Була закладена традиція - вручати подарунки на підприємстві, зачитувати подячні послання кращим працівницям, ударниця комуністичної праці.
Комусь це свято здається смішним, комусь безглуздим, а хтось чекає не дочекається, що чоловік хоч в цей день надіне фартух і відправиться на кухню. Захоплює покруче стриптизу ... І солодко завмирає жіноче серце. Ось сьогодні вона цариця балу! Їй дарують подарунки, кажуть приємні слова, підносять букетики золотистих, як сонячні іскри, мімоз. Хоч трохи радості серед низки сірих буднів. Можна побайдикувати, показати характер ...
Більшість чоловіків не люблять 8 березня, але стоїчно переносять цей день, сподіваючись, що завтра, 9 березня, все буде як і раніше і не доведеться самому мити брудний посуд ... І це найсумніше. Один раз на рік квіти і ніжність. Хоча улюбленої хочеться бути кожен день.
І ще кумедна безглуздість - якщо згадати наш старий і новий стиль, то на 8 березня за новим стилем випадає 23 лютого по старому. Може бути, вся справа у витоках свята? Свято виходить явно з феміністичним ухилом.
Як же все починалося? Всі ми знаємо з книг, фільмів і підручників історії, що жінка довгий час була безкоштовним додатком до свого чоловіка. Адамове ребро, одним словом. Але йшли століття, і жіноче терпіння виснажувалися, накопичувалося роздратування від несправедливості чоловічого світу. І ось, як і слід було очікувати, слабкій статі набридло терпіти, і бажання діяти, боротися за свої права виштовхнуло жінок на вулиці багатьох великих міст.
Вперше великий марш протесту пройшов 8 березня 1857 року в Нью-Йорку. Робітниці текстильної промисловості протестували проти низької заробітної плати, нестерпних умов праці та десятигодинного робочого дня. Дійсно, як стати біля керма, так слабка стать і «мовчи жінка», а як працювати по 10 годин, так пів сильний, і про скачуть конях згадають і про хатах, що мають схильність до горіння.
Минув час, і в 1908 році жінки, що вийшли на вулиці, зажадали заборони на дитячу працю, надання жінкам права голосування і поліпшення умов праці на підприємствах. І що? Мають рацію ті, хто повторює - «порятунок потопаючих, справа рук самих потопаючих». Протести жінок зрушили з місця відсталість мислення товстосумів. Нехай повільно, але вони домагалися виконання своїх вимог.
У 1909 році соціалістична партія Америки проголосила останню неділю лютого Національним жіночим днем. А на наступний рік на Міжнародній конференції жінок у Копенгагені Клара Цеткін внесла пропозицію щорічно відзначати Міжнародний жіночий день 8 Березня - на знак пам'яті про маніфестації в Нью-Йорку. Присутні на конференції жінки дружно підтримали її пропозицію.
Вперше Міжнародний жіночий день, ще не будучи на практиці міжнародним, відзначався в 1911 році в чотирьох країнах - Австрії, Німеччині, Данії і Швейцарії - в різні дні. Відзначався він і в 1912 році в тих же країнах і знову ж таки в різні дні.
У Росії 8 березня вперше відзначили в Санкт-Петербурзі в 1913 році. Прізвища організаторів, на жаль, невідомі. Але документи свідчать про те, що було подано прохання на ім'я міського голови про організацію «наукового ранку по жіночому питанню». Влада дала дозвіл на його проведення, і 2 березня 1913 року в приміщенні Калашниковської хлібної біржі на Полтавській вулиці зібралось півтори тисячі людей. До порядку денного були включені питання про право голосу для жінок, державному забезпеченні материнства і т.д.
У 1914 році жіночий день відзначався 8 березня вже одночасно в шести країнах: Австрії, Данії, Німеччині, Нідерландах, Росії і Швейцарії. Але Перша світова війна скасувала всі свята. І лише після революції святкування 8 березня поновилося в Росії. Багато пострадянські політологи стверджують, що 8 березня було «впроваджено» властями замість релігійних свят (так, у третю неділю після Великодня відзначається день жінок-мироносиць).
У 1975 році Організація Об'єднаних Націй привласнила 8 березня офіційний статус Міжнародного жіночого дня. Зараз Міжнародний жіночий день святкують у багатьох країнах і на всіх континентах. Величають його International Women's Day. І Internationaler Frauentag.
Найбільше мені подобається, як його відзначають італійки. Праправнучки римських матрон вирішили, що присутність чоловіків на свято 8 Березня зайве. Нехай сидять вдома. Все, що дозволено чоловікам і коханим, це довезти їх до місця проведення свята, а потім забрати назад.
Саме в Древньому Римі в далекі-предалеко століття виник Жіночий день. Він вважався святом вільнонароджені жінок. Матрони, як і сучасні жінки, отримували в цей день від чоловіків подарунки, дещицю любові та уваги. І точно так само відчували себе прекрасними царицями. Одягнувши на голову вінки, римлянки поспішали до храму Вести - богині, покровительствующей домашнього вогнища.
Так що 8 березня кожна жінка може відзначити по своєму смаку - в боротьбі за жіночі права, в молитвах домашнього вогнища або просто як свято весни.
Можна також отримати користь з дарів коханого чоловіка. Наприклад, якщо вам подарували троянди, висушіть пелюстки, зітреш або перемеліть їх, повторюючи напівголосно ім'я подарував, і протягом року додавайте щіпку суміші в готується чай. Це зміцнить ваші стосунки.
Крім того, будь-які суцвіття можна засушити, написати на папері імена - своє і чоловіка, зашити в світло-рожевий атлас і покласти під матрац, на якому ви спите. Ваш чоловік буде бачити вас в рожевому кольорі і обдаровувати ніжністю.
Всі маніпуляції проводяться в будь-який день, крім неділі та понеділка, з 11 до 12 ночі.
І нехай 8 березня буде просто святом Любові!
|
Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
|
Переглядів: 988
| Рейтинг: 0.0/0 |
|