Як і скрізь на Балканах, місцева кухня сформувалася в результаті змішення настільки різних кулінарних традицій, що перетворилася на достатньо самобутнє явище. Дуже велика різноманітність блюд обумовлена впливом слов'янських, угорських, німецьких, турецьких і середземноморських традицій.
М'ясо таке, м'ясо сяке
Центральні райони Сербії славляться простими, але дуже смачними блюдами з овочів, м'яса і спецій. М'ясні блюда готують, в основному, з баранини і свинини, при цьому характерною межею є повсюдне використання особливим чином сквашеного і підсоленого молока "каймак" (подається і окремо, як холодна закуска). До традиційних місцевих блюд відносяться відбивні з начинкою із спецій "вешаліца", знамениті ковбаски з рубаного м'яса "чевапчичи", смажене на рожні м'ясо "печиво", невеликі шашлики зі свинини і телятини "ражньічи", тушковане з рисом і овочами м'ясо "джувеч", смажене в казані м'ясо ягняти "Ягнетіна іспод сача" (буває також "телетіна" і "еретіна" - козлятина), смажене асорті зі свинячої котлети, печінки, ковбасок і тефтелею з луком "заважає месо", курку в гірчичному соусі або в каймаку, а також тушковану з луком, салатом і йогуртом ягнятіну "капама", в'ялену баранину "кастрадіна", смажене на грилі м'ясо "гайдук", дуже тонкий стейк, обсмажений в сухарях, - "караджорджевий шніцель", смажена на вугіллі величезна котлета з крупно порубаного м'яса "плеськавіца", запечена з яйцями і овочами баранина, тушковане м'ясо "мисливський казан", знамениті в'ялені окости "пршут" і десятки інших м'ясних блюд. До м'яса обов'язково подадуть всілякі овочі, зелень і кукурудзяний хліб "проя".
Сирий і хліб
Характерною межею є широке використання сира - "качкавалі", "качамак", "златібор", "ліпський" і "сенічки", а також місцева бринза з коров'ячого і овечого молока, починають практично будь-яку трапезу. Також багато споживається і хліби - як і у більшості інших слов'янських народів, він служить символом урожаю і достатку, тому на столі завжди знаходиться білий хліб "погача" і спеціальне блюдо з хліба, молока і сиру "попара". Відпочинок у Карпатах
Овочі цілодобово
Особлива стаття - овочі. Їх тут завжди подають на стіл, незалежно від того, сніданок це або вечеря, у вигляді самостійних блюд або просто як "зелену закуску". Місцеві салати в більшості своїй є вельми крупно порубаними овочами, заправленими оливковим маслом, але часто зустрічаються і вельми складні "композиції" з томатів, перцю, лука і численних сортів зелені типу "српська салату". Особливо хороші голубці "сарма", "пасуль" (квасоля) у всіх видах, фарширований перець, баклажани і помідори з прошарками м'яса "мусака", маринований перець з прянощами, фарширована м'ясом і рисом гарбуз "Пуньена тіквіца", фарширована капуста-кольрабі, овочеві галушки, гуляш з квасолі по-сербськи, фаршировані копченою рибою помідори, численні овочеві супи, "яхнія" з кабачків, смажені з луком і перцем баклажани і десятки інших дуже смачних блюд.
Пиріжки, піроги, печеньіца
Хороші місцеві вироби з муки і десерти "слаткиши" - знаменитий пиріг з сирною начинкою "гибаніца", простій листковий пиріг з сиром або м'ясом "бурек", "піта" з тонкого тесту зі всілякими начинками, картопляний бурек "кромпіруша", різні макаронні вироби зі всілякими соусами і наповнювачами (зовсім по-італійськи), пампушки "пріганіца", пиріжки з сиром, великі млинці з різними начинками "палачинке", пиріг з сиром і зеленню "зеляніца", "слатко" (варення), запечені в сирі горіхи і сливи "штруклі" (не плутати із словацькими або німецькими штруклямі, що являють собою зовсім інше блюдо), турецький "лукум", зварені в меду горіхи "альва", різноманітні рулети з варенням і овочами, печива всіх сортів, горіхові палички і інше.
Пиття і запивання
Вся їжа в Сербії запивається неймовірною кількістю чорної кави, яка тут споживається у величезних кількостях. Також популярний чай з травами, мед і різні мусси і соки. Місцеві вина хоча і не дуже відомі на міжнародних ринках, але заслуговують пильної уваги. Візитною карткою місцевого виноробства вважається терпкий "Вранац" (Vranac - "вороною"), якого налічуються десятки різновидів. Також хороші вина "Жупсько", "Прокупац", "Смедеревка", "Рислінг" та інші. Білі вина виробляються по міжнародних стандартах, тому відомі як "Мерло", "Совіньон" і ін. З місцевих білих вин популярні "Лутомер", "Трамінер", "Подгорічко бієло", "Крстач", "Долянсько" і "Крмнічко". Відмінною якістю славляться продукти винних підвалів "Сремськи Карловци", "Врсач", "Зупа", "Смедерево", "Тімок", а також провина з Косово. Хорошою якістю славляться вина "Крстач" (біле сухе). З міцних напоїв хороший виноградний самогон "лозовач" і "ракия" (виноградна, сливова, грушева, на травах і т. д.). Найбільш популярна виноградна ракия сортів "Првієнац", "Круна" і "Лозова", а також грушева "Вільямовка", яку краще всього роблять в сербському Вальово (пузата зелена пляшка 0,7 л). Виняткові на смак "шлівовіца" (сливова ракия, найбільш відома сербська "оса - "жовта оса Жута""), "Дуня" - ракия з айви, ялівцева настоянка "Траваріца", щонайміцніша горілка "Препеченіца" і "Шумадійський чай", що є гарячою ракию. Виноградне бренді ("вшяк") має своєрідний смак, такими ж незвичними на смак можуть показатися міцні напої домашнього вироблення, що є продуктами первинної перегонки фортецею до 48 "градусів" і вище. Дуже популярно і міцне місцеве пиво "Никшичко" (проводиться в трьох варіантах - просто "Никшичко", "Нік" і "Ник-голд").