Крим нам, слов'янам, як був, так і залишається доріг. Не дивлячись на широкий асортимент країн, куди пропонують путівки різні турагентства, наша душа продовжує прагнути в дивні і живописні місця південного півострова.
Тут кожен знайде відпочинок собі на смак: сім'ї з дітьми можуть відправитися до Евпаторію або Саків, інтелігентні цінителі природи і мистецтва - до Ялти, Феодосії або Коктебель, а активна тусовочная молодь - на Казантіп. Крим настільки різноманітний, що байдужих до нього бути просто не може.
Тут є всі умови для відпочинку, будь то екстремального, пасивного, активного. Хочеш покарабкаться по горах і поглянути на безкрайню морську гладінь з кручі - будь ласка, є гори, горби, скелі. Бажаєте поніжитися на бархатистому розсипчастому пісочку, дрібній гальці або крупних каменях - до ваших послуг різношерсті пляжі. У плані екскурсій вибір тут так само широкий - і для дітей, і для дорослих.
Добратися на півострів можна основними чотирма способами. Перший варіант, дорожчий і комфортабельніший, - придбати авіаквитки. Пару годин в дорозі - і ви опинитеся в Сімферополі або Севастополі. З великого міста в необхідні точки призначення без проблем довезуть тролейбуси, автобуси, таксі або маршрути - кому як зручніше.
Другий спосіб добратися до Криму - железнодорожний. Провівши добу у вагоні, можливо, завівши нові знайомства або розгадавши все наявні кросворди, ваша мета - море буде досягнуте. Основні пункти залізничного прибуття в Криму - Сімферополь, Евпаторія, Феодосія.
Проте не весь Крим охоплений залізничним повідомленням. Варіант номер три - добратися на Кримський півострів можна своїм ходом, на автомобілі. У наш час це не проблема. І здається, доїхати можна швидко і весело. Проте на ділі виявляється, що шлях довгий і екстремальний. Для автомобілістів кримський південь підкидає пригоди: дорогі тут здебільшого гірські, такі, що петляють.
Четвертий спосіб побачити море, самий екстремальний. Велика кількість молоді кожне літо добирається до Криму автостопом. Причин на це може бути скільки завгодно: жадання пригод, відсутність грошей на дорогу, бажання зсередини побачити українську культуру, зав'язавши бесіду з водієм. У цій справі головне бути розбірливим, не новачком (оскільки доведеться пройти великий шлях), упевненим і знати деякі секрети автостопщиков.
У Криму не буде жодних проблем з пошуком житла. Прямо на вокзалі вас зустрінуть люди з табличками «Здаю житло», немало стовпів буде обклеєно такого ж змісту оголошеннями. Та і просто турагентств і готелів тут множина. Вибір в умовах і цінах варіюється. Для житла можна вибрати приватний сектор, пансіонат, а можна поставити намет на будь-якій зеленій місцевості, благо природа дозволяє.
Хоч Крим вважається закордоном, все одно його не можна назвати чужим. Це як частинка нас, слов'ян. Це як спогади з дитинства, ніжні, сонячні, піщані. І хай тут не так комфортно і шикарно, як на Кіпрі або в Греції, а вираз «все включено» визнають поки що не все. Але все одно Крим як був улюбленим местомом наших туристів, так і незмінно залишається. Головне - потрібно знати місця і тоді ви отримаєте незабутні відчуття, відпочиваючи під кримським сонцем.