Вівторок
24-12-24
18:30

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Різдвяний бенкет. Частина 1

Різдвяний бенкет. Частина 1

Різдво Христове - найбільше християнське свято. Це свято приходу Бога в тілесному вигляді в земне життя. Божественне Немовля народився в напівтемному холодному хліві в передмісті невеликого містечка Віфлеєму.
Різдвяний бенкет. Частина 1 На місце Народження Христа вказувала яскрава Віфлеємська зірка, за світлом якої дотримувалися волхви - три східних царя, Валтасар, Гаспар і Мельхіор. Вони принесли в дар Божественному Немовляті золото, ладан і смирну. Ладан - дорога ароматична смола особливого дерева, яку підносили на знак особливого благоговіння. Смирної, дорогим запашним маслом, помазував пішли в світ інший. Отже, золото - Цареві, ладан - Богові, смирну - Людині ...

Одним з головних прикрас Різдва є різдвяна ялинка. У нас її наряджають до Нового року і, як правило, вона стоїть у хаті аж до 14 січня. Під Різдвяною ялинкою знаходять милі подарунки від рідних і близьких людей і дорослі, і діти.

Чому ж ялинка стала одним з атрибутів Різдва? Згідно старовиною легендою, коли у Вифлеємі, у печері, народився Спаситель, на темному небі засяяла нова зірка, а до печери поспішили люди, тварини та рослини, щоб показати новонародженому свою щиру радість і принести який-небудь дар. Рослини та дерева дарували Божественному Немовляті квіти, плоди і листя. З далекої Півночі поспішала на зустріч і Ель. Вона виявилася останньою і, соромлячись, стала в стороні. На питання, чому вона не заходить в печеру, Ялина відповіла, що їй нема чого подарувати, і вона боїться налякати Немовля своїми голками. Тоді рослини поділилися з нею своїми дарами, і на гілках Їли з'явилися в усій красі червоні яблука, горіхи, яскраві квіти і зелені листочки. Ялина подякувала всім і тихо підійшла до Ісуса. Немовля посміхнувся, побачивши красиву Ялина, і тоді над її верхівкою ще яскравіше засяяла Вифлеємська зірка.

Нам залишається тільки здогадуватися, чому одними з головних традиційних кольорів Різдва є зелений і червоний колір. Ймовірно, це теж пов'язано з різдвяною ялиною. Вона не тільки головна прикраса свята. Ялиновими лапами із золотими дзвіночками і червоними стрічками прикрашають оселю, ялинкові композиції разом з живими квітами ставлять на святковий стіл.

Інші кольори Різдва - білий (колір білого снігу) і синій або блакитний (колір неба) з додаванням золота та срібла. Звідси і колір різдвяних аксесуарів. Накриваючи святковий стіл, не бійтеся сміливих контрастних поєднань кольорів: до зеленої або синьої скатертини можна покласти жовті серветки, а до червоної - золотисті. Якщо ж ви за традицією використовуєте білу скатертину, покладіть на неї серветки з золотистим або срібним візерунком. Класичні серветки з бавовни або льону можна обв'язати золотими або срібними шнурами або атласними стрічками кольору Різдва.

Різдвяні свята, які тривають 12 днів, - найкрасивіші й урочисті. Ці дні називаються Святками, вони освячені великими подіями Різдва Христового. У ці дні ми провідуємо рідних і близьких, даруємо один одному подарунки і приймаємо гостей у своєму домі. Адже Різдво, як і Новий рік, немислимо без багато накритого столу. У Різдво закінчується один з тривалих постів, тому бенкетують всі: і ті, хто свято дотримувався пост, і ті, хто йому не дотримувався.

Але все це відбудеться трохи пізніше, коли можна буде приступити до різдвяної трапези, а поки, напередодні, у Святвечір, за традицією на стіл подають страви, які все ще пісні, але збагачені вітамінами і всіма корисними організму речовинами. Це для того, щоб було легше відновлювати свої сили. І страв цих за традицією 12, по числу апостолів і за кількістю святкових днів.

Весь день перед Різдвом не їли, за стіл сідали, коли на небі спалахувала перша зірка, і першим обов'язком розговляються.

Традиційні страви Святвечора

Ось деякі страви, які здавна готували на Русі у Святвечір.

Кутя (сочиво, кутя)

Одне з головних різдвяних страв - господиня Різдвяної трапези. Готують кутю на Різдво і Хрещення, а в деяких районах України - і на Новий рік.
З куті починали багату вечерю і Різдвяне гуляння наступного дня. Кутю залишали на ніч на столі, щоб душі померлих предків теж спробували частування.

Основою куті є пшениця, ячмінь або (у сучасному варіанті) рис. Заправляють злаки тертим маком, горіхами, медом та узваром.

У нас сьогодні два рецепти куті.

Кутя (кутя, сочиво) з пшениці

Буде потрібно: 400 г пшениці, 200 г маку, 1 склянка очищених горіхів, 3-4 ст. ложки меду, 1 склянка кип'яченої води (додати в очищену пшеницю).

Пшеницю промити і варити близько години на маленькому вогні. Коли буде готова, промити під холодною водою. Мак (ні в якому разі не мочити) перетерти в ступці або в кавомолці і додати до пшениці. Горіхи дрібно порізати - і туди ж. У склянці з водою нагріти мед, щоб розчинилося. Залити цим пшеницю і все перемішати.

Подавати холодною.

Кутя рисова з узваром

Буде потрібно: 2-3 склянки відвареного розсипчастого рису, 2-4 ст. ложки маку, 5-6 ст. ложок рубаних горіхів і мигдалю, 1 склянка промитих сушених ягід (вишня, черешня, чорниця і т. д.) і родзинок, 2-3 ст. ложки меду.

На основі родзинок, сушених слив, яблук і груш приготувати узвар, фрукти протерти і повернути в рідину.

Відварений розсипчастий рис з'єднати з іншими інгредієнтами, залити узваром, щоб вийшла рідка кашка. Добре розмішати.

Подати в розетках.

Узвар (узвар)

До куті традиційно готували узвар. Це є не що інше, як насичений компот із сухофруктів, багатий вітамінами. Якщо кутя - господиня Різдвяної трапези, то узвар - її господар. Назва походить від дієслова «заварити», так як фрукти в компоті не варяться, а тільки доводяться до кипіння і наполягають.

Буде потрібно: по 50 г груш і яблук, 30 г родзинок, 100 г меду, 1 л води.

Сухофрукти ретельно вимити, закласти в киплячу воду і варити 15 хвилин, заправити медом, довести до кипіння і настоювати в холодному місці.

У узвар можна додавати урюк і курагу, плоди глоду, шипшини, сушені сливи та інші сушені ягоди.

Вінегрет

Традиційно пісний вінегрет готують з варених, сирих і маринованих або солоних овочів.

Відварити картоплю, буряк, моркву і квасолю, остудити і нарізати кубиками, змішати. Додати нарізані дрібними кубиками солоні або мариновані огірки.

Деякі господині додають у вінегрет і квашену капусту.

Додати дрібно нарізану ріпчасту або зелену цибулю, рубану зелень, посолити, поперчити за смаком і заправити рослинним маслом.

Вареники з картоплею та грибами

Тісто для вареників у Святвечір найкраще приготувати з борошна грубого помелу. Це борошно багата вітамінами і добре засвоюється організмом.

Для начинки відварити картоплю в мундирі, очистити його, потовкти та змішати з смаженими білими грибами та цибулею. Посолити, поперчити за смаком.

Зліпити вареники, відварити їх у підсоленій воді або на пару.

Овочеве рагу

Овочеве рагу можна приготувати як зі свіжих, так і із заморожених овочів, як з картоплею, так і без нього.

У нас з вами було багато рецептів цієї страви, тому зараз ми не будемо детально зупинятися на ньому. Використовуйте для рагу болгарський перець, ріпчаста цибуля, коріння і зелень петрушки, селери і пастернаку. За бажанням в рагу можна додати свіжі або сушені гриби.

Капусняк

Ця страва особливо популярно в Україну, але і в Росії його багато хто готує. Пісний капусняк варять на воді або овочевому бульйоні зі свіжою чи квашеною капустою. Особисто мені більше подобається з квашеною.

Квашену капусту потрібно добре віджати, а якщо вона надто кисла, то її треба попередньо промити. Опустити капусту в киплячу воду або овочевий бульйон з корінням (можна використовувати і бульйонні кубики) і варити майже до готовності.

Поки вариться капуста, приготувати піджарку: на сковороді з невеликою кількістю рослинної олії спассеровать нарізану ріпчасту цибулю і натерту на крупній тертці моркву.
Коли капуста буде вже досить м'якою, опустити в каструлю промите пшоно і варити до готовності. В кінці приготування додати піджарку.

Деякі господині додають у капусняк і нарізаний брусочками картопля.

Пісні голубці

Традиційні пісні голубці готують з грибами і пшоном, додавши у фарш пассеровнние моркву і цибулю. Для голубців використовують листя як свіжої, так і квашеної капусти.

Смажена риба

Найпопулярніша риба у переддень Різдва, звичайно ж, короп. Але у Святвечір його смажать на олії, без кляра і борошна. Це вже в саме свято коропа фарширують або готують з нього інші святкові страви.

І, звичайно ж, не можна уявити собі російський святковий стіл без солінь. Господині подають квашену капусту з журавлиною, мочені яблука, солоні і мариновані овочі.

А після трапези на Святвечір можна сміливо приступати до різдвяного гуляння.

Світле свято Різдва!
Ні щасливішою торжества!
У ніч народження Христового
Над землею запалилася Зірка.
З тієї пори через столетья
Нам вона як сонце світить.
Зігріває вірою душі,
Щоб світ став красивішим, краще.
Дарує іскри чарівництва
Світле свято Різдва!
Світ приходить в кожен будинок ...
Вітаємо з Різдвом!
Тетяна Бокова

Далі буде ...


[10-10-31][Все для туристів]
на колесах (0)

[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про Говерлу (0)
[09-09-01][Відпочинок і поради]
Гудлайн: роумінг в 10 разів дешевше (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Давай закуримо, по одній! Кубинські сигари (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 948 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: