Вівторок
20-07-07
10:09

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Легенди про Яремче, карпати.

Різьба іслімі

Різьба іслімі

різьба ісліміІслімі - особливий вид рельєфного різьблення, що зародився в Середній Азії і доведений до досконалості місцевими майстрами. Характерна особливість даної різьблення - розташування орнаментального візерунка (часто абсолютно плоского) над фоном. Фактично вся різьба зводиться до того, щоб вибрати фон навколо різьблених елементів і викарбувати його. Також характурной особливістю іслімі є оздоблення. Як правило, відбувається тільки сам узор, що знаходиться над фоном, фон найчастіше залишається недоторканим, або карбується, щоб вигідно підкреслити різьблені елементи.

Як і будь-яке інше мистецтво Середньої Азії, іслімі можна відрізнити за найтоншому переплітаються рослинному або геометричному орнаменту. За таким візерунку око може ковзати до нескінченності плавно перетікаючи з одного завитка на інший. Найчастіше створюється враження, що це ажурна наскрізна різьба, просто накладена на фон - такого ефекту легкості і прозорості домагаються майстра! Якщо Вам коли-небудь доводилося бувати в Узбекистані або Таджикистані - Ви просто не могли не побачити ці дивовижні мережива. До речі, не тільки на півдні можна побачити іслімі - зразки цієї унікальної різьби представлені в деяких павільйонах ВВЦ.

різьба по дереву іслімі

Оскільки різьба іслімі зародилася в Середній Азії, традиційної деревиною для неї є тверді породи, що виростають на півдні: бук, платан (чинара), карагач, волоський горіх. Ці породи характеризуються виразною текстурою, гарним кольором, високими фізико-механічними властивостями. У середній смузі Росії можуть виникнути проблеми з пошуком такої деревини і як альтернативу для іслімі можна Використовувати грушу, березу, яблуню або дуб.

Інструмент для різьблення іслімі також відрізняється від традиційних різців і стамесок, які широко поширені серед різьбярів. Невеликі стамесочкі, якими користуються майстри іслімі більше нагадують штихеля, ніж традиційний інструмент для різьби. Ширина різців як правило коливається від 3 до 5 мм, максимальна ширина дорівнює 10 мм. Заточується такий інструмент спеціально для роботи з твердої деревини.[10-03-19][Все для туристов]
1000 километров по Западной Украине (0)

[09-08-15][Відпочинок і поради]
Пам'ятка туристові (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Історія. Піраміда Хеопса (0)
[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
Індійський ром - кращий антикризовий засіб (0)

Категорія: Легенди про Яремче, карпати. | Додав: vechervkarpatah (10-11-14)
Переглядів: 842 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: