Четвер
20-01-23
22:47

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche

Relax në Karpate

Relax në Karpate

Vetëm sot, vetëm në atë moment, pikërisht, ne ju ftojmë sinqerisht të zhytet në një vorbull e surpriza, bukuri dhe përvojat e paharrueshme! Jeni gati? Go!

Imagjinoni që ju më në fund hoqa qafe të gjithë problemet dhe vendosi për t'u çlodhur në Karpate. Ju vtikayeshi me zhurmë dhe mbytës në qytet dhe shkon drejt nesh. Dhe vetëm ju zayizzhayesh në qytetin tonë - Yaremche, ti e kupton sa mirë e keni zgjedhur turistik.
Para se të hapur deri pamje të pabesueshme e maleve, lumenjve, pyjet. frymëmarrje juaj bëhet më e lehtë dhe më të thellë, ju ndjeni ajrin e pastër dhe erë të këndshme të pyllit. Tjetër që ju do të shkoni nëpër qendër të qytetit dhe të mund të shohë menjëherë monumenteve kryesore historike dhe dy muzeve. Në onomu të cilat ju mund të shihni të gjithë pryvezynyh ekspozitë icons nga jashtë, posaçërisht në qytetin tonë, që ju të mësoni për historinë dhe bukurinë Yaremche nasolodyshsya e pikturave të shquar Ostap'yuka artist Yaremchanskogo. Nga rruga qyteti ynë është shumë i piktorëve, skulptorëve dhe mjeshtrit gutsulskih, dhe kjo suvenirschyky dhe barinjtë dhe shumë njerëz interesante, të cilat mund të gjenden vetëm në ne.

Qoftë se keni ardhur në verë, ne ju garantojnë një rritje të mrekullueshme në pyll, male, e peshkut mund edhe të organizojë një rritje reale për 2-3 net larg në hory.Ty mund të ndjeni erën e mrekullueshme e kërpudhave, druri dhe manaferrat, dhe captivates ju dhe bukuri natyra malore që ju nuk mund të mos të na vijnë përsëri. Gjithashtu ju mund të shkoni në lumë dhe të larë në ujë të pastër ose të pranverës lumit Prut lumit Zhonka shoh një ujëvarë të vërtetë, mbi të cilat ju mund të shkoni vetëm për një urë lokale që do t'ju çojë në tregun e suvenireve.
Dhe sytë tuaj shpërndarë vetëm të gjithë ju dëshironi të blini. Po, po! Për shkak të këtyre suvenirchykiv ndryshme krasyvyhta, prekras, busiv, këmisha të qëndisura, Kuzhina, simbolet kombëtare, prodhimet e bëra nga leshi dhe gjëra të tjera më shumë peshë nuk do të gjesh në çdo cep të botës. Me të hyrë këtu ju Zhyt veten në një përrallë - kjo është e pabesueshme! Dhe ju e dini se çfarë e fshehtë e të gjitha produkteve gutsulskih? Dhe se çdo suvenirchyk, secili e bëri me një dribnychka shpirt të ftuar që e krijoi atë. Të gjitha prodhimet janë bërë në dorë dhe është vlerësuar shumë, sepse hutsuly t'i bëjë ata të këndojnë, lakër me dashuri të madhe.

Nëse ju vini në dimër, ne garantojmë ju ndonjë gjë më shumë, dëborë Yaren - spravzhrniy një parajsë, një Tale real dimrit. Malet me dëborë të gjithë rreth jush. Dhe kështu ndodh që bora deri 1 m në lartësi dhe ju mund të luajnë lehtë snowballs dhe qirinjtë me fëmijët e verbër apo të organizoni me shokë ose vetëm e luftës borë sanah udhëtim, ski apo snovbordi. Dhe ju mund të shkoni në "Koliba" - kjo është restorant Gutsulsky tonë. Këtu ju mund të gëzojnë Barbecue, banosh, chenahamy, dyrunamy me kërpudha, dumplings me proshutë, dhe nëse keni atë kurrë nuk do të kushtojë sa më shumë do të vijnë tek ne! Pas një vakti të tillë ju do të ndjeni shijen e jetës.
Ne do të vini re se ky qytet nuk Yaremche, fshat. Ju do të gjeni një supermarket, shumë dyqane, banka, bazarchykiv, restorante, dhe klubi nate me pije e nxehtë, muzikë moderne dhe vajzat dhe nxitëse hloptsyamy.Takozh jo e pamundur prymityty mikpritjen Yaremchan! Ajo është e këto lloj, bujare, miqësore dhe i mençur është hutsuly, banorët e qytetit. Dhe se të tilla janë pronarët e Arcade "Darka në Karpate". Dhe në qoftë se ju zgjidhni këtë gjykatë të veçantë, ju nuk do të ndjehen keq! Për vetëm ju do të gjeni këtë rehati gutsulskom dhe ngrohtësi. Shtëpia e tyre është bërë me dru në traditën e ndërtimit që ju mund të shihni nga fotot. master romake e shtëpisë - rizblyar master në dru, që ai dhe gruaja e tij, duart zbuduvalyta vetë kanë bërë këtë shtëpi. Kur të shkoj në atë, që ju thjesht duan veten dhe të tilla. Hyrë në shtëpi ju njoftojë menjëherë një nene të bukur prej druri - një tavolinë, karrige, ledges, korniza për piktura, shkallët, të gjitha të pemëve. shtëpi Mjeshtre Tanya's dhe master i qëndisje është në kuzhinë, duke pritur, dhoma gjumi - piktura qëndisur kudo.

Kati i parë është në kuzhinë në vilë, në katin e dytë është një pritje dhe më të mirë për të thirrur këtë dhomë një të këndshme, të qetë, pushime relaksuese, për shkak se këtu nuk do të dëgjoni makina e zhurmshme dhe njerëzit vigjilent.
Në katin e tretë që ju do të gjeni 2 dhoma gjumi, njëri prej të cilëve është një TV në një kompjuter tjetër që jeni ndjerë ju që të përdorni ndërsa zbutës në vilë. Ne dhomen e ndjenjes gjithashtu ka një buton i stacioneve televizive me më shumë se 1000 kanale televizive. Në shtëpinë e ju do të gjeni shumë e pazakontë në shikim të parë gjëra të çuditshme me dru, ose më mirë nga rrënjët e pemëve. Kjo është duart e djalin e pronarit, Sergei. Ai bën një vend me porosi, pasqyra, korniza, etj Kur e shihni ju povviryte sytë e tij. Ju thoni se kjo nuk ndodh! Besuat! Në këtë karrige të pazakontë ju mund të ulen vetëm në to. Kur ju vyhlyanesh dritarja e vilë, ju shihni se si të gjitha palët janë të shihen malet, nga mënyra se janë shumë afër. Dhe madje edhe nga një vilë në afërsi të Volyernoho Fermat ku ju mund të shihni kafshët e egra shtatzënë, ushqyer aj e tyre. Ata janë afër lumit dhe ujëvarë "Tears Maiden's" Zhonka dhe mënyrë të zakonshme në pyll.
Dhe ata mund të mbajnë ju ekskursione elcome rreth qytetit dhe malet. Gjithashtu në shtëpinë e tyre ju mund të mësojnë të gatuaj BBQ tuaj. Ata janë për të vuaj, skewers, mish, ku ata të mësojnë se si elcome hutsuly bëjnë barbecues. Ata jo vetëm që ju ftojnë si turist, por si një mik dhe mysafir të shumëpritur. Ata do t'ju ndihmojnë dhe do të tregoj të gjitha për Kalush. Mos e humbni punën e mirë! mysafir tërheq në këtë oborr dhe të ndjehen të rehati të vërtetë dhe të relaksimit.


[10-01-10][Все для туристов]
Зимний фристайл (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки Кіпру (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Бродіння «блакитної» крові. Їдемо відпочивати. (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Неймовірні ландшафти Африки: Кенія (0)

Категорія: 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Додав: vechervkarpatah (11-02-01)
Переглядів: 647 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: