Неділя
20-01-19
10:46

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche

Kultura dhe Kulturë

Kultura dhe Kulturë

peisazhet Unique, ajrit të shëndetshëm, ujë të ftohtë pranverë, emocionues trembita zë, provokuese muzikë hutsul valle dhe një trekëndëshi tërheq buzë Yaremchanski.

Yaremchanschina - një rajon unik me ekspertë të ruajtura mirë të njohura avtentikoy në skenën profesionale dhe amatore, monumentet e famshme e trashëgimisë kulturore. shpirtërore traditat Yaremchanskogo të rajonit për qëllim që të ndërtojë një identitet të fortë kombëtar të të rinjve në një ristrukturim tërësor të hapësirës kulturore kombëtare, zhvillimin e kulturës kombëtare dhe hyrjen e saj aktiv në hapësirën evropiane dhe globale.
Art grupeve të rajonit Yaremchanskogo përfaqësojnë folklorit tradicional të rajonit të tij: në fjalë, këngë, valle, muzikë, artikuj të artit dekorativ.
Në fund të fundit, këngë ukrainase, produktet qëndisje carvers ukrainas, farkatarëve - ata nuk mund të jetë ngatërruar me dikë tjetër, dhe kudo që të ju kthejë në prag të lindjes.
Yaremchanschina është një turistike kartëvizitë e Karpateve të Ukrainës. Ne po udhëtonin turistëve dhe pushuesve për të parë jo vetëm bukurinë e natyrës, por edhe art i shtangur hutsul të veçantë dhe të ndjehen aromë e vërtetë e rajonit Hutsul.
Duke vizituar këtë apo institucion tjetër klub në rajonin tonë, ne mund të shohim tani e aktivitetit artistik - një ekspozitë të artit dekorativ, e natyrshme për çdo komunitet. Një popull grupe do të luajnë ritualet harruar pothuajse popullore: dasma, vechornytsi, qasje në një luginë malore, Krishtlindjet, Pashkët gaivki, festa e gjelbër, mes i verës, dhe të tjerët.
Yaremche ka kohë që njihet si një shkollë e koreografi profesionale, dhe kjo është ndoshta për shkak të faktit se Yaremchanschine ka kohë që janë angazhuar në ekipet e valle të tillë: një amator valle popullore grupin "Grace" (Nadezhda Seregina), klubi valle "Impulse" (Shef i Aleksandrit Fedichkin), një trupë valle "Grand" (kreu Ian Muliar), ansambli valle "Nadezhda" (Shpresa kreu i butë), valle kolektive popullore (drejtor Nelia Romaniuk). Ekipet Dance po marrin pjesë në shumë konkurse dhe festivale, jo vetëm në rajon, Ukrainë, por edhe jashtë vendit.
Rajoni ynë është një biznes turistik jo vetëm kartën e qytetit, por në rajon. Ne jemi bartës të kulturës buzë hutsul, traditat tona dhe ne duhet të bëjmë gjithçka që të vazhdojnë të mbeten interesante për ata që e vizitojnë zonën tonë - për turistët dhe vizitorët.
wedding Hutsul - si një përrallë. Edhe tani hutsuls përmbahen në traditat e tyre. Ata ende vishen në veshje tradicionale, dekoroj kuajt e tyre. Në ditën e dasmës shoqëruar Boyars Suite, miqësi, shokë, svetilki, matchmakers, mosha e vjetër. Dasma plot fun dhe vajtues këngët, vallet, lojërat, fun, shaka dhe witticisms. Nuk ka martesë është i plotë pa një bukë e rrotullon, peshqir të endura ose të qepur, bouquets, i cili qepen komente veshje dhe pemë. Në mënyrë të ngjashme, disa kohë për martesë nuk është i instaluar, e vetmja gjë që rrotull dhe fejesë u zhvillua kryesisht në pranverë, verë, vjeshtë, më pak në dimër, dhe u përpoqën për të mbajtur një martesë para se të kreshmeve Madhe. Gjatë ndonjë post për të festuar martesën është rreptësisht e ndaluar. Shenjë e parë në Hutsulshchyna kur suitors erdhi, ishte "për të dhënë peshqir," e cila tradicionalisht për qëllim që të përgatiten për martesë. Fiksimin e martesës ishte dhe është "për të marrë peshqir." Nga zakoni i gjatë, ëmbëlsira më të mirë të japë të rinjve në një peshqir qëndisur me dëshirën se jeta e tyre ishte i lumtur dhe i kthjellët.
Për disa vjet ai ka bërë një traditë të mirë në të dielën e fundit të korrikut për të festuar Ditën e qytetit. Në këtë kohë sheshin e qytetit bëhet në një fazë në të cilën ka shumë aktivitete të ndryshme, programe për fëmijë, natën vonë - festivale folklorike në formatin e disko ngjyra. Të gjitha përfundon fun gucul'skoy dhe fishekzjarre. Gjatë festimeve, duke punuar vepra artizanale të panaireve dhe të artit popullore. Add to se natyra unike dhe ajri i freskët malor dhe ju do të kuptoni se çdo festë në Yaremche mund të pretendojnë titullin e këtij standardi të mikpritjes.

Yaremchanschina - një nga fushat kryesore rekreative e rajonin e Karpateve dhe Ukrainë. Burimet natyrore rekreative e zonës është një klimë të butë, pyje, burime rekreative ujë, ujërat minerale medicinale, dhe objektet e shumta mjedisore, historike dhe atraksione kulturore.
Në Yaremche krijuar të gjitha kushtet për pjesën tjetër: nga hotelet luksoze, vendpushimet moderne turistike në vilë të rehatshme. Kjo është një vend i madh për rritjen dhe shëtitjet që ju lejon që të njihen me buzë dhe banorët e saj. Për kërkuesit e-emocion zgjidhja më e mirë - Jeep - udhëtim safari me biçikletë, ATV dhe turne mbi kalë, splavka në lumenjtë malorë në një lundër. Dhe sa më shpejt të bie borë, mbështetësit e kohës së lirë të gëzojnë të gjitha gëzimet e një dimër të bardhë - ski, sajë rides, sajë me motor, akull patinazh.


[09-10-23][Все для туристів]
Банки міста Яремча – Гроші? (0)

[09-08-22][Відпочинок і поради]
Екзотичний відпочинок : воно те коштує? (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Горгани (0)
[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
Дубай - це модно (0)

Категорія: 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Додав: vechervkarpatah (11-01-31)
Переглядів: 616 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: