Понеділок
24-10-28
13:25

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

НАЙВАЖЛИВІШЕ ПРО ЛІТНІЙ ВІДПОЧИНОК

    
НАЙВАЖЛИВІШЕ ПРО ЛІТНІЙ ВІДПОЧИНОК
    
      

Цього року відпочивати за рубіж спрямувався близько мільйона українців. Відпочинок кожен представляє по-своєму: комусь подобається екстремальний туризм, віндсерфінг або рафтінг, іншим на смак безтурботний відпочинок на екзотичному пляжі. Але ніхто не хотів би потрапити у відпустку на цунамі в Індонезії або війну в Ізраїлі. Що робити відпочиваючим, якщо курорт перетворився на гарячу крапку? Куди скаржитися, якщо обдурив туроператор? На цих і інші питання  відповів завсектором захисту має рацію і безпеці туристів Госькомтурізма Володимир ПАЛАМАРЧУК.

Кращий друг за кордоном - консульська служба

- Добридень, це вероніка з Дніпропетровська. Володимир Леонідович, де шукати притулки нашим співвітчизникам, якщо вони опинилися в зоні кризи? - У разі надзвичайних подій потрібно негайно зв'язатися з консульською службою України в країні перебування. Там зобов'язані повідомити співгромадян, що опинилися в зоні лиха, про місця, де вони будуть в безпеці, і допомогти їм з поверненням на батьківщину. Перед подорожжю співробітник турфірми повинен розповісти клієнтові про місцеві вдачі і звичаї, незнання яких чревато неприємностями, дати медичні застереження, а також забезпечити його номерами екстрених телефонів. Якщо в турагентстве про це забули, вимагайте заповнити інформаційний пропуск. Можна і самостійно поцікавитися всіма особливостями країн, в які ви прямуєте. - Добридень, це Світлана з Харкова. Всі туристи, що виїжджають за рубіж, в обов'язковому порядку забезпечуються страховкою. Але чомусь вона не розповсюджується на такі ризики, як раптові військові дії, епідемії, теракти, стихійне лихо. Виходить, люди ніяк не захищені? - Коли вичерпані можливості страховиків, туроператорів, їх партнерів, на допомогу приходить консульська служба. Вона приводить в дію комплекс заходів, починаючи від переговорного процесу до евакуації наших громадян. Що стосується страхових компенсацій, думаю, в них не включають такі ризики, як війна, оскільки страховики просто розорилися б. Рекомендуємо ретельно відстежувати економічні і політичні події, а також вірогідність природних катаклізмів і епідемій в країнах, які ви збираєтеся відвідати. Застрахуватися від всіх випадковостей неможливо, але робота на випередження дуже ефективна.

Чи відрізняються «п'ять зірок» в Азії і Європі?

- Алло, Дмитро з Києва турбує. Купив путівку, а туроператор не виконав своїх зобов'язань. Замість п'ятизіркового готелю мені підсунули якусь хатину. Що робити? І ще, чи можливе таке, що п'ятизірковий готель в Азії, наприклад, і в Європі відрізняються, тому мої претензії необоснованни? - Ви маєте право зажадати від туроператора виконання договірних зобов'язань, а від виконавця послуги - зміни умов перебування. Врахуйте, що туристи користуються всією повнотою має рацію і свобод, які є у громадян держави, в якій вони знаходяться. Коль ваші законні вимоги не задоволені, можна розірвати договір або пред'явити претензії до якості послуг, надавши докази провини туроператора після повернення з-за кордону. Туроператор компенсує витрати. Якщо цього не відбудеться, добивайтеся справедливості в судовому порядку. Критерії, по яких визначається категорія готелю, однакові у всьому світі. Обман можна виявити, перевіривши документацію готелю. - Володимир Леонідович? Я з Києва, звуть мене Павло. Цікаво, а хто збирає інформацію про різні погрози, які очікують мандрівників, і доводить її до відома турфірм і відпочиваючих? І чи є якась управа на недобросовісні турагентства? - В першу чергу такі дані збирають самі туроператори, які зобов'язані надати їх своїм клієнтам до підписання договору. Державна служба туризму і курортів накопичує інформацію про нещасні випадки, подіям з туристами, і аналізує ситуацію. Роботу турфірм і якість їх послуг держава контролює, використовуючи систему ліцензування. Що не виконують своїх зобов'язань організації позбавляються ліцензії. - Пряма лінія? Мене звуть Андрій, я дзвоню із Запоріжжя. Мої друзі поїхали відпочивати на Кавказ, а там зараз напружена ситуація. Чи планується виведення наших громадян у разі війни? - Загроза військових дій існує в Кадорськом ущелина. Якщо ваші друзі знаходяться в цьому районі, то, безумовно, їм краще звідти піти. Що стосується ситуації в цілому, то Абхазія приймає достатньо багато туристів, але виводити українських громадян звідти зараз немає ніяких підстав. Ми можемо рекомендувати не їхати туди, але повинні розуміти, що місцеві власті, інші держави роблять все можливе, щоб локальний конфлікт не переріс у військові дії.

Навіть у Україні підстерігають небезпеки

- Добридень, Олена з Києва турбує. Чи можна з упевненістю говорити, що в наший країні туристи можуть відчувати себе в цілковитій безпеці? - В Україні два великих і небезпечних гірських регіону - Крим і Карпати. Щорічно тут гинуть 4-5 чоловік. Цього року в біду потрапила група любителів скелелазіння з п'яти чоловік, вони переоцінили свої сили, і кількість нещасть збільшилася майже удвічі. Найефективніший спосіб мінімізувати подібні трагедії - це профілактична робота, яку проводять туроператори, місцеві власті, рятувальні служби, федерації спортивного туризму, альпінізму і скелелазіння і інші організації. Ризик значно нижчий, якщо відпочинок організований і з групою працюють професіонали. - А якщо люди відпочивають «дикунами», тоді залишається розраховувати лише на власний здоровий глузд? - В таких випадках потрібно максимально забезпечити себе: використовувати інформацію про потенційні небезпеки, вибирати посильний маршрут, підбирати надійне спорядження, враховувати прогнози синоптиків, запастися телефонами рятувальних служб, що працюють в горах. Іншими словами, люди самі перш за все відповідають і за якість, і за безпеку «дикого» відпочинку. Щоб було зрозуміліше, припустимо, ви узяли в похід примус, а він зламався. Кому ви пред'явите претензії? Виготівникові. Так само і з відпочинком, «проведеним» самостійно.

ДО РЕЧІ

Як довести, що туроператор надав неякісний продукт?

- Щоб обгрунтувати свою правоту, необхідно під час туру скласти акт про невідповідність умов відпочинку заявленому в договорі, - пояснює Володимир Паламарчук. - Претензії письмово і аргументовано підтверджують декілька свідків, вказавши свої паспортні дані. Крім того, потрібно зібрати документи про турпоїздку, зокрема платіжні чеки, з яких виходить, що факти не голослівні і вам довелося доплачувати за послуги, які обіцяв і не надав туроператор. Після повернення додому слід поводитися з письмовою заявою до організатора туру і зажадати, щоб він компенсував вам збитки.



[09-10-23][Все для туристов]
Банки города Яремча - Деньги? (0)

[09-09-18][Відпочинок і поради]
Петра - чудо світу під владою бедуїнів (0)
[09-09-19][Карпати]
Карпатські Горгани. (0)
[09-09-18][Яремче]
Яремче р. Прут Водоспад (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: Lubchuk (09-11-15)
Переглядів: 1204 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: