Субота
25-02-01
07:55

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Країна карнавалів. Частина третя

Країна карнавалів. Частина третя
       
    Карнавал
    Про карнавал в Ріо-де-Жанейро знають навіть діти, але, оскільки люди часто ставлять абсолютно дивні питання, ми зрозуміли, що в тонкості особливо ніхто не вникає і вирішили парі слів написати про це шоу. Наприклад, це стосується квитків на карнавал. Оскільки вони достатньо дорогі, то кожен другий питає чи не можна їх не купувати, а карнавал подивитися просто на вулиці серед народу. Відповідаю - можна. Тільки це буде не той карнавал. Взагалі треба відрізняти просто карнавальний тиждень, чим те схожу на наші свята міста, коли все навколо п'яні, танцюють і веселяться і змагання шкіл самби, яке проходить на спеціальному самбодроме, куди без квитків не потрапити. По телевізору нам показують саме це змагання, де їдуть гігантські фігури і голі красуні в пір'ї танцюють серед фейєрверків і вогнів. На вулицях безкоштовно можна подивитися тільки на окремих танцюристів, або неорганізовані групи уболівальників якої-небудь школи. Все найзначніше і цікавіше відбувається на самбодроме, спеціально побудованому для цих цілей.
    Конструкція самбодрома нам дуже сподобалася. Вона гранична проста. Самбодром нагадує витягнутий вузький стадіон, уздовж якого друг на проти друга протягнулися 2 величезних трибуни. Одна для запрошених з дорожчими і комфортабельнішими місцями, а друга - з лавками, дешевша (на якій ми і сиділи, вірніше стояли). Між трибунами - прохід-дорога, по якій і рухаються школи, що змагаються. Довжина самбодрома близько 700 м і цю дистанцію кожна школа повинна пройти за 80 хвилин, маючи в своєму складі близько 4000 чоловік в костюмах. Поки всі сиділи на своїх місцях і вивчали якісь книжечки (як потім виявилось, це були програмки, в яких пояснювалося все про школи танців, що вийшли у фінал, і текст пісні під яку проходить виступ).

    Дуже потрібною річчю на карнавалі є програмка. Побачивши, що у нас її немає, по трибуні пробігла хвиля, і ця потрібна річ тут же з'явилася у нас в руках. Вся інформація була на португальській мові і спочатку нам здалося, що вона зовсім нам не знадобиться. Але потім ми разом зі всіма дружно співали (дивлячись в текст) пісню під час проходу по самбодрому кожної школи. А оскільки одна школа проходить в перебігу майже півтора годинників, то текст ми встигли вивчити (приспіви пам'ятаю до цих пір, хоча основний упор робився на слова "Бразіл, Бразіл, Бразіл").
    Інформація про історію карнавалів у нас повністю була відсутня. Але деякими знаннями поділитися можу. Коріння карнавалу йде в традиції португальців і, чомусь, африканців. Перші школи самби з неорганізованих груп сформувалися на початку століття. У 1916 році була написана перша самба для карнавалу. Називалася вона "По телефону". Сьогодні карнавали проходять в кожному місті, але в Ріо це більш організоване і масове видовище.
    Отже, карнавал почався. Починається прохід школи. Перед початком руху кожної школи небо вибухає приголомшуючим фейєрверком, потім починається самба (своя власна у кожної школи) і колона починає рух. Проте, якщо ви сидите посередині величезної трибуни (як вийшло у нас), то перші хвилин 15 ви нічого не бачите і лише чуєте пісню. Поступово вдалині з'являється величезна процесія, на чолі якої їде прикрашений віз з великими маріонетками (висота строго обмежена 10 метрами). Вона поволі наближається, і ви бачите танцюючих людей, що стоять на невеликих платформочках і тримаються за жердину (як вони звідти не падають - одному боові відомо). Йде колона дуже поволі, часто зупиняючись, постійно танцюючи і повторюючи по кругу свою самбу. Через кожних 100-200 метрів колони котяться величезні платформи, з побудованими на них немислимими конструкціями, серед яких можуть бути рухомі тигри, розміром з вантажівку, єгипетські піраміди, водопади, статуї богів і великих людей і щось абсолютно немислиме по наворотах і виготовленні, а танцівниць в надзвичайних яскравих нарядах з пір'ям різних квітів потрібно тільки бачити!!!

    Але кульмінацією для нас стали барабанщики. Непередаване відчуття, коли сотні барабанів відстукують один і той же ритм. Все це зливається із загальною мелодією і вся трибуна рухається в танці разом з учасниками.
    Поєднання квітів в костюмах учасників, трибуни з глядачами, що ревуть і танцюючі, розривають небо прожектора, сотні барабанщиків, що вибивають ритм самби, створюють ейфорію такої сили, що просто неможливо підібрати слова для виразу захоплення і потрясіння. Нічого яскравішого і барвистішого в світі ще не придумали і навряд чи придумають. Ріо затьмарює все. Це безумовна вершина. Карнавал всіх карнавалів. Відпочинок у Карпатах
    Вся процесія проходить мимо нас і ще якийсь час нам чутна тільки музика. Виникає питання, як можна рухатися протягом півтора годинників в таку духоту. Мабуть, потрібні інтенсивні тренування (говорять, вони починаються наступного дня після завершення карнавалу). Під час проходу наступної школи декілька танцівників втратило свідомість, а медичні працівники їх скоро винесли з самбодрома на носилках. Дійсно, страшна духота вибухнула в дощ. Ніякої парасольки у нас, природно, не було і ми сиротливо мокнули. Всі місцеві жителі дістали величезні поліетиленові пакети з рукавами і капюшоном і одягнули їх. Виявляється, це називається "капа". Нам не дали промокнути і тут же знайшли людину, яку ці капи продавав. Велику частину уявлення, що залишилося, ми дивилися, будучи одягненими в це пристосування (шкода, що воно ще і не пропускало повітря, тому ми остаточно зажарилися).
    Прохід наступної школи був ще більш життєрадісним. Все це ми знімали на камеру. Всього за ніч проходить 6-7 шкіл самби, причому проходять вони в порядку зайнятих ними місць по тій, що зростає. Таким чином, останні школи йдуть вже при світлі нового дня, а найостанніша школа, що йде десь близько 4 ранку, повинна бути самою феєричною. Наступною ніччю все повторюється з іншими школами самби.

    Несподівано у нас закінчилися обидві батареї для камери. Ми почали в розгубленості озиратися і у якоїсь людини відмітили схожу камеру. Зараз не розумію, як це могло прийти мені в голову, попросити у нього зняти батарею і віддати нам. І ще більше мене дивую, що він це зробив! І ми намагалися приставити її наший камері. На жаль, безуспішно. Тоді він сам узяв нашу камеру і довго намагався прибудувати до неї свою батарею. Але дива не відбулося, а тому остання школа сховалася від наших очей.
    Покидаючи самбодром, ми побачили, що школи, які пройшли першими, вже активно розпродають свої костюми. І ми могли за символічну суму стати володарями шикарного хвоста з пір'я. Чого ми робити не почали, оскільки не хотілося тягатися з цим по всій країні. Ця споруда виявилася несподівано важкою. Треба мати атлетичне складання і роки тренувань, щоб, хоч би, просто пройти з таким хвостом! При виході з трибуни стояло декілька координаторів, які вказали нам куди проходити для того, щоб зловити таксі. Так ми і зробили, а вже через декілька хвилин сиділи в машині з кондиціонером, що мчить нас до готелю.
    З практичних зауважень можна відзначити, що квитки ми купили в Москві, тому що нам здавалося, що розібратися з цим на місці буде дуже складно. Проте, цього можна було і не робити! Ви спокійно придбаєте квитки і в Ріо (агентства продають їх на кожному кроці, але якщо вам не захочеться з ними зв'язуватися, просто замовте доставку квитків на ресепшен (правда, з деякою переплатою). Дуже важливе замовлення квитків заздалегідь, оскільки по попередньому замовленню вони можуть коштувати 150-200 Ђ, а перед самим карнавалом їх ціна злітає в рази і може досягати 1000-2000 Ђ. Знайте також, що місця на самбодроме відрізняються за вартістю і зручністю. Найдорожчі трибуни і найдорожчі столики розташовані, природно, прямо уздовж дороги.
    І не забудьте запасні батареї до фотоапаратів і відеокамер, а то можете пропустити море яскравого, барвистого і такого, що захоплює!



[10-02-22][All for the tourists of]
"Well, just condensed energy of oatmeal" (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
На Говерлу исходные пункты. 2 (0)
[09-09-19][Карпати]
Гірське Озеро Синевір. (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Зімбабве: національна кухня (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: Lubchuk (10-06-13)
Переглядів: 1317 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: