Субота
25-02-01
16:41

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Китай: особливості національного "шуббінга"

Китай: особливості національного "шуббінга"

У ПРИРОДІ НЕМАЄ НІЧОГО НЕЇСТІВНОГО, Є ТІЛЬКИ ПОГАНІ КУХАРІ

Останнім часом Китай увійшов до моди, тому збільшується число наших співвітчизників, що їдуть в Піднебесну. Кажучи про історичну спадщину Китаю можна процитувати рядки з пісні В.Висоцкого "Та це ж ви винаходили порох і будували Китайську стіну...". Проте, не дивлячись на все багатство спадщини, число охочих з ним ознайомитися не так вже і велике, а достаток товарів з написом "Made in China" на ринках і в магазинах пояснює інтерес наших співгромадян, що росте, до цієї країни.

Тури до Туреччини

ТРУДНОЩІ ПЕРЕКЛАДУ

Китайську писемність характеризує велика кількість ієрогліфів. Незрозумілі символи вводять в легкий шок, особливо, якщо мова про безвихідну ситуацію, коли просто необхідно розуміти сенс написаного тексту. Найпростіший приклад - обмін грошей. Гроші можна поміняти в банці. Справжнім випробуванням "на знання ієрогліфів" стає отримання чека з номером, який дає можливість по черзі потрапити до заповітного віконця. Здавалося б, немає нічого простішого: підійшов до апарату, натиснув і отримав.

Але не все так просто, всі написи на апараті, що видає папірець з номерком, зроблені ієрогліфами і можливість вибору між декількома кнопками примушує пригадати про просте рішення "ткнути пальцем в небо". У ресторанах можна зустріти меню на двох мовах, але в більшості випадків меню на місцевій мові, хоча, окрім меню, ще є картинки з виглядом блюд, проте, "програвшись" з апаратом в банці, грати зі своїм шлунком бажання пропадає.

Тури до Єгипту

Дублювання назв вулиць англійською мовою теж не завжди допомагає, а особливо, якщо карта англомовна і не дуже докладна. Іноземна мова при спробі привернути місцеве населення до рішення простого питання "Де знаходиться...?" не дає результатів. Всі мило посміхаються і при цьому махають руками, указуючи куди рухатися, але чомусь показують в різні боки. Тому, що на перший погляд здається абсурдною, ідея придбання карти на місцевій мові на практиці виявляється не такою вже безнадійною. Не дивлячись на те, що доведеться згаяти небагато час на те щоб зрозуміти, чи співпадають назви вулиці на карті і на табличці, завжди можна відловивши перехожого, пальцем ткнути в карту і запитати "Де..?" Тут він вже не відкрутиться.

Читання ієрогліфів - це одне, а ось просте спілкування на побутовому рівні не менш забавна штука. Навіть у наший країні, запитавши продавця в продуктовому магазині англійською мовою "Зі свинини або яловичини зроблена ковбаса?", навряд чи можна буде почути відповідь на нім же. Тому ставити це питання в одному з гастрономів Пекіна довелося за допомогою мови, зрозумілої всім: "похрюкування" і зволікання носа вгору з подальшим характерним муканням і зображення рожек руками.

Тури до Угорщини

Таке уявлення було "на ура" сприйняте молодою китайською продавщицею, якій перед цим протягом п'яти хвилин намагалися поставити те ж питання, але англійською мовою. Відповідь китайської робітниці торгівлі у вигляді киванія головою при похрюкуванні не змусив себе чекати і титул "Самі впізнанні покупці" був забезпечений непідробленими усмішками продавців наступного дня. Існує думка, що китайці знають краще російську мову, чим англійський. Дійсно, старше покоління пам'ятає ази російської мови, яка їм викладали в школі. Не дивлячись на це, залишки шкільної освіти не виходять за знання слів "Ленін, Сталін, Товариш і Добре".

"ОЙ! ФРЕНДА, ФРЕНДА", АБО МІФ Про КИТАЙСЬКУ ШУБУ

Розмова про якість товару на ринках в Китаї потрібно почати з невеликого відступу про китайську кухню. "У природі немає нічого неїстівного, є тільки погані кухарі", - свідчить китайське прислів'я. Дійсно, верхи кулінарного мистецтва в китайській кухні вважається добитися результату, коли блюдо дуже подобається, але не розумієш, з яких інгредієнтів воно приготоване. Тому китайці можуть приготувати дуже смачне блюдо зі всього, що плаває, рухається, повзає і росте.

Ця філософська ідея "подобається, але не розумієш" перенесена і на товари, які продають на ринках, і вони ж в більшості випадків потрапляють на наші ринки. Самі китайці говорять, що на ринку продають підроблений товар низької якості, а якісний потрібно купувати в магазинах. Тому краще піти в магазин, якщо не є "дійсним гурманом" і не можеш відрізнити якісну річ від підробки. "Ябаолу" - це неоднозначно звучна назва "Російського ринку" в Пекіні назавжди залишить незгладимий слід в пам'яті, якщо хоч би один раз побувати там. Кажучи про цей ринок, слід відразу зробити деякий відступ, а саме: на сьогодні існують два ринки з такою назвою, а відрізняють їх як "Старий Ябаолу" і "Новий Ябаолу". Розділяють ці два ринки п'ять хвилин шляху на таксі вартістю в десять юанів. "Старий Ябаолу", перш за все, відомий як місце, куди приїжджають купувати шуби або робити оптові закупівлі одягу і взуття. Цей ринок абсолютно не вписується в наше розуміння класичного речового ринку, він складається з будівель, усередині тих, що нагадують готелі. Вузькі і довгі коридори готельного типу, а на вході в кожен "номер" висить ширма. За ширмою захований стіл, стілець, а уздовж стенів товар розвішений, або вся підлога заставлена взуттям. Відпочинок у Карпатах

Тури до Чехії

Потрібно буде трохи потрудитися, щоб знайти "номер", в якому можна купити вподобану річ в єдиному екземплярі. Зазвичай тут продають оптом, а продавати одну річ не хочуть, оскільки це всього лише зразок товару, який передала їм фабрика. А якщо і погодяться Вам продати вподобану річ, то ціна на неї буде не такою вже маленькою, та і торгуватися при цьому не будуть. Не дарма "Старий Ябаолу" відомий своїми хутряними виробами. Дійсно, вибір шуб з хутра дуже великої. Деколи, дивлячись на вподобану шубу, важко здогадатися, з якого хутра вона зроблена. Використання ультрафіолетових ламп при забарвленні хутра дозволяє отримувати різні світлі кольори, але не варто забувати, що кольори, отримані у такий спосіб, з часом жовтіють.

Найбільш вдалою покупкою буде шуба з північноамериканського хутра, але зшита на фабриці в Китаї. Ціна буде нижча в два, а то і три рази ціни, пропонованої в наший країні. У китайців на все є своє пояснення. Відносно хутряних шуб це: "Ціна низька на шуби, оскільки китайцям шуба не потрібна, вони їх шиють тільки на продаж".

Більш класичним ринком в нашому розумінні і местомом, де можна купити вподобану річ не оптовою партією, є "Новий Ябаолу". Також як і на "Старому Ябаолу" тут можна почути російську мову з вуст продавців. Уроки російської мови вони беруть безпосередньо під час спілкування з покупцями, а деякі ще зрідка заглядають в підручник. Зазвичай молоді продавці при зверненні до покупця використовують незвичне для нас слово "френда".

Термін "френда" є аналогом "товариш" в китайському капіталізмі і походить від англійського слова "friend", в перекладі що означає "друг". Не дивлячись на поширену думку про те, що на "Новому Ябаолу" продавці не торгуються і називають відразу низьку ціну, торгуватися все ж таки стоїть. Який китаєць не хоче запрацювати зайвих парі десятків юанів!

Тури по Україні

Після того, як назвав продавець свою ціну, торгуватися потрібно починати з похитування головою із словами: "Ой! Френда, френда..." Така поведінка вводить китайських продавців в глибокий шок. Чим більше емоцій буде вкладено в слова і жести, тим гарантовано нижче буде ціна. Не потрібно соромитися йти, а потім знову повертатися, і при цьому потрібно називати ціну ще нижче, ніж пропонували вам перед цим. Проте не варто забувати про те, що товар хорошої якості дешевим не буває, тому, коли дійдете до мінімальної ціни, продавець відразу відмовиться далі торгуватися. Якщо поторговувати, то ціни будуть наступні: светр пристойної якості від 50 до 70 грн, жіночий "пуховик" в середньому 115 грн, чоловіча сорочка - 25 грн, годинник "Ратек Філліп" - 70 грн (при цьому 20 грн коштує шкіряний ремінець).



[10-01-23][All for the tourists of]
Trout: catching is forbidden to destroy (0)

[09-09-01][Відпочинок і поради]
Гудлайн: роумінг в 10 разів дешевше (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Йорданія: маленькі радощі шоппінга (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кухня без вишукувань. Мальтійське живлення (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: Lubchuk (10-04-25)
Переглядів: 1281 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: