Японська кухня: «Суші і здоров'я»
Суші-бари нині дуже популярні. На зміну бажанню просто спробувати екзотичне блюдо прийшло розуміння користі суші-дієти. І ресторатори з радістю відзначають постійне зростання числа постійних клієнтів. У боротьбі із зайвими кілограмами або модою постити росіяни переглянули безліч продуктів і кулінарних рецептів, але більш низькокалорійної і здорової їжі так і не знайшли.
Фахівці в області дієтології вважають суші добре збалансованою, здоровою їжею, оскільки в них міститься багато живильних речовин, зокрема мінерали і вітаміни, які, як правило, частково втрачаються в процесі кулінарної обробки. Рис
Рис є прекрасним джерелом складних вуглеводів і клітковини. Клітковина грає важливу роль в процесі травлення, тоді як вуглеводи служать джерелом енергії, що поступово вивільняється, необхідної для життєдіяльності людського організму. Рис також містить ніацин, білок, тіамін і залізо.
Риба і морепродукти Всі морепродукти малокалорійні: калорій в них менше, ніж навіть в найжирнішому курячому і будь-якому іншому м'ясі. Вони забезпечують організм високоякісними білками і мінералами - такими, як йод, цинк, калій, фосфор. Риба і морепродукти також багаті вітамінами, зокрема, групи В. вхідні до складу риб'ячого жиру жирні кислоти омега-3 дуже корисні для серцево-судинної системи. Вони запобігають утворенню тромбів, звуження просвіту артерій і знижують ризик серцевих нападів.
Норі
Водорость норі є прекрасним джерелом йоду, кальцію і заліза - трьох мінералів, необхідних для розвитку здорового скелета і кровоносної системи. У ній також багато вітамінів В12. це робить суші цінним джерелом цього вітаміну, який міститься головним чином в продуктах тваринного походження.
Соєві боби
Зі всіх бобів соя є джерелом найбільш цінних білків. З неї роблять тофу, соєвий соус і місо (ферментірованную пасту). Оскільки соєві боби містять крохмаль, вони відрізняються також високим вмістом поліненасищенних жирів. У них також містяться клітковина, вітаміни групи В і багато мінералів.
Васабі Васабі є прекрасним джерелом вітаміну С.
В даний час, коли культура здорового способу життя завойовує розуми людей, японська кухня набуває все більше послідовників в різних країнах, оскільки асоціюється з поняттям правильного харчування. Дійсно, з'єднання традиційної їжі (рис, морепродукти, овочі, соя) з продуктами тваринного походження і фруктами сприятливо позначається на здоров'ї. У всіх цивілізованих країнах рекомендується менше споживати тваринних жирів, продуктів, що містять холестерин, цукор і сіль, а що більше містять клітковину. І саме японська кухня відповідає таким рекомендаціям. І немає нічого дивовижного в тому, що повсякденна японська їжа користується все зростаючою популярністю за кордоном, де починають є суші, місо, тофу. Ця популярність багато в чому пояснюється справді філософським відношенням японців до їжі в цілому - продукти повинні бути здоровими, корисними і смачними.
Японці їдять зазвичай три рази на день. Традиційний сніданок найчастіше складається з вареного розсипчастого рису (гохан) і закусок до нього, які супроводжуються соєвим соусом. За японською народною традицією, в день повинні бути три трапези, кожна з яких включає три чашки рису (японська обідня чашка порівняно невелика, і під час трапези в неї накладають рис дерев'яною ложкою або лопаткою з казанка або дерев'яної кадочки, де він довше залишається гарячим). До складу сніданку, який зазвичай буває досить щільним, нерідко включається суп. Особливо популярний для сніданку супіз «місо»-«місосиру». За обідом же частіше обходяться без супу.
Вечеря включає декілька рясніші доповнення до рису, які можна розглядати як аналог європейського «другого блюда», - овочевого, рибного або м'ясного, - і чашку супу. Відпочинок у Карпатах
Для того, щоб різноманітити свій стіл, японці подають одночасно велике число різних блюд і закусок навіть при буденних трапезах. Проте кожен вид закуски подається в дуже невеликій кількості, і лише об'єм рису залишається незмінним. Відмінною рисою японського живлення є переважання крохмалю, достатня кількість рослинних білків при порівняно малій кількості тваринних білків і абсолютно нікчемній кількості жирів. Вершкове і топлене масло, а також тваринний жир майже не уживаються. Всі блюда готують на рослинному маслі, риб'ячому жирі або взагалі без жиру. Супи робляться зазвичай на овочевому або рибному відварі. Зелень, овочі і інші продукти не розварюються, а лише злегка обварюються і потрапляють на стіл, в супі або окремо, зберігши свій свіжий смак і вітаміни.
|