Неділя
24-12-29
05:04

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Гроші в турпоїздці: як не заплатити більше

Гроші в турпоїздці: як не заплатити більше

Є речі, без яких не обходиться жоден мандрівник. Це паспорт, зубна щітка, зміна білизни і. місцева валюта. Про неї і поговоримо. Об'єднання країн в Євросоюз спростило ту сторону життя їх гостей, яке пов'язане з обміном грошових знаків. А ось в інших, навіть дуже популярних, туристичних центрах банальний "ченч ваб" може стати проблемою. Шахраї, високі комісійні, необхідність пред'являти документи і так далі...

ПОВЕРНІТЬ ЗДАЧУ!

Чим розвиненіше і популярно туристичний напрям, тим менше складнощів виникає у туристів з обміном їх кровних на місцеву валюту. За умови, звичайно, що вони пред'являтимуть до обміну долари, "еври" і інші загальні еквіваленти, а не свої рідні гривни або манати.

Справжнім обмінним раєм можна упевнено назвати Туреччину і Єгипет. Загальновідомо, що там не складає труднощів поміняти долари або євро на турецьку ліру або єгипетський фунт. Це можна зробити в банці, обмінному пункті і на рецепції готелю. У вас не попросять паспорт, не буде додаткових витрат на комісію. Але все таки стежите за цифрами на електронних табло, щитах у обмінників або банків і не міняйте гроша в аеропорту - курс там, як правило, занижений.

До речі, долари або євро в Туреччині і Єгипті (як, втім, і в багатьох інших туристичних країнах) можна і не міняти - торговці і ресторатори із задоволенням приймуть у вас популярну міжнародну валюту по стерпному курсу. Природно, все потрібно контролювати. І якщо вам запропонують випити стакан фреша, чашки сподіваюся або кава за півтори-дві ліри, або $1, або Eur1 (при середньому курсі 1,35 лір за долар і 1,65 лір за євро), природно, варто вибирати оплату доларами. Чим вище сума, тим більше буде економія. І не забудьте поторговувати.

єгипетські фунти(!) Ще одне "але". Якщо турки, навіть не дивлячись на своє незламне бажання запрацювати тут і зараз, у валютному питанні поводяться з покупцем коректно, то єгиптяни можуть неприємно здивувати. Спроба розрахуватися, наприклад, за обід вартістю близько $20 п'ятидесятидоларовою купюрою може обернутися "вибиванням" здачі. Тому в Єгипті завжди варто мати при собі запас місцевих грошей для розрахунку за недорогі товари і послуги. Турки ж в такій ситуації підуть вам назустріч у всьому - знайдуть здачу в доларах або євро або, вибачившись, повернуть здачу в лірах, але по гідному курсу.

EVROCHANGE

У більшості розвинених країн валюту можна поміняти в мережі обмінних пунктів (з введенням євро їх кількість скоротилася, але не катастрофічно, і жодних проблем туристам це не створює), в банках, в готелях, а іноді і в поштових відділеннях. Обменки тут працюють під вивісками Forex, Exchange і так далі Якщо гід або путівник радять міняти гроші в банках, уточните час їх роботи. Казусні історії, коли банк працює з клієнтами тільки до 13:00, закритий в суботу і дні національних свят, давно стали легендою у українців, розпещених увагою своїх банків. Наявність комісії за обмін, знову ж таки, залежить від країни. Наприклад, в Германії такої комісії немає, а в Британії вона складає 1-1,5%. До речі, в деяких європейських країнах банки можуть відмовити в обміні крупних купюр іноземних валют, мабуть, побоюючись підробок, а подекуди попросять пред'явити паспорт. Ще одна деталь, актуальна для європейських країн, що не входять в єврозону, - зворотний обмін (тобто продаж місцевої валюти) може тат утруднений. Знову-таки, в деяких країнах при цьому можуть зажадати паспорт і авіаквиток.

СХІДНА ЄВРОПА

У кожній східноєвропейській країні свої особливості спілкування міняв з клієнтами. Почнемо з Угорщини: валюту тут можна міняти в численних обмінниках, банках, сувенірних магазинах і винних лавках. Курси разниє, комісії - теж, тому туристові краще не поспішати і порівняти умови обміну. Цікаво, що поміняти гроші у винній лавці вигідніше, ніж в банках, які іноді грішать дрібним шахрайством. Наприклад, банк може виставити поряд зі своїм відділенням щит з хорошим курсом, але якщо ви уточните умови, опиниться, що це - ціна продажу іноземної валюти.

Чехія - лідер по кількості подібних махінацій. Тут можуть видавати курс продажу інвалюти за курс її покупки, можуть ставити вигідний курс, але робити дуже дрібну приписку, що він дійсний при обміні не менше $1 тис., можуть брати пристойну комісію, а можуть і банально обраховувати. Особливу пильність потрібно проявляти в туристичних районах.

У Польщі обмінники працюють чесно, але валютники тут живо реагують на зміну ситуації на локальному ринку. Курс залежить від часу доби (вдень - хороший, до вечора - не дуже) і дня тижня. По суботах з 14:00, а також в неділю і в святкові дні велика частина обмінних пунктів закрита, а тому що працюють, не червоніючи, знижують курс (іноді на 15-20%).

У Чорногорії є особливості переміщення валюти через кордон. Ввезення необмежене, а ось вивезти без декларації ви можете тільки Eur500. Щоб вивезти більше, потрібно задекларувати всю валюту, яку ви ввозите в країну. Отже до Чорногорії краще їхати з пластиковою карткою. А ось в Словенії варто зберігати квитанції про обмін валюти, щоб при від'їзді повернути залишки місцевих толаров (так називаються словенські гроші).

(!) Окрему раду варто дати мандрівним на автомобілі або автобусі. Очевидці наполегливо рекомендують міняти валюту на межі при в'їзді до Угорщини і Словаччини. Говорять, в непримітних кіосках, доступ до яких відкривається після проходження митного контролю, нез'ясовно високі курси. Згодом виявляється, що найвигідніші в країні.

РАДИ МАНДРІВНИКАМ

(!) Збираючись в будь-яку подорож, постарайтеся отримати максимум інформації про країну вашого тимчасового перебування. Всі засоби хороші - журнали, Інтернет, ради туроператора і враження знайомих.

(!) Збираючись в деякі країни, варто мати невеликий запас місцевої валюти, щоб добратися від аеропорту, де курс вражає уява своєю невигідністю, до готелю.

(!) Уникайте міняти гроші у вуличних міняв. Природно, це не розповсюджується на країни, де міняйла - законна професія або чесна і вигідніша альтернатива банкам з грабіжницькими комісіями. Подробиці - у вашого туроператора або гіда.

(!) Якщо ви не упевнені в курсі або відсутності комісії за обмін валюти, покажіть касирові купюру, наприклад $100, і поставте сакраментальне питання: "How much?". У відповідь касир на калькуляторі або листку покаже вам суму в місцевій валюті, яку ви отримаєте.

(!) Ще один вихід. Якщо вам необхідно поміняти крупну суму, то для перевірки обміняйте невелику суму, наприклад $50 або Eur20, а потім вже протягуйте касирові купюру з соліднішим номіналом.

(!) Найголовніше - не нервувати. Навіть якщо з вас узяли комісію 10-15% від суми обміну або ви "потрапили" на дрібну аферу, невже це причина псувати собі враження від чудового відпочинку?


[10-03-19][Все для туристов]
1000 километров по Западной Украине (0)

[09-08-22][Відпочинок і поради]
Їдемо дивитися на жирафів, водопади і корали (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Cuba: Sex, Sex, Sex ... (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Спогади про опришків (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: Lubchuk (10-04-16)
Переглядів: 1112 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: