П’ятниця
25-02-07
22:02

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Corrida de toros

Corrida de toros
       
    По початку кориди в Іспанії можна звіряти годинник, оскільки це єдиний захід, який починається в цій країні строго в певний час. Не дивлячись на те, що рух «зелених» активно виступає проти кориди, поклонники цього видовища запекло захищають його аристократичне походження, натякаючи на те, що корида надихнула на унікальні творіння багато художників, музикантів, літераторів і режисерів.
    Спрадавна людство поклонялося бикам, про це свідчить відомості, що дійшли до нашого часу, із Стародавньої Греції, Месопотамії, Єгипту і Індії. Особливе відношення до цих тварин породило безліч цікавих ритуалів. Так, кров принесеного в жертву бика часто служила для помазання, і багато хто вірив, що вона захищала від темних сил і наділяла людину мужністю і силою.
    Сучасна назва бою з биком (corrida de toros) буквально означає «біг биків». Воно прийшло від збірної назви народних розваг з биками. У цих розвагах пробіги і процесії займали важливе місце.
    Історія кориди сходить на початок нової ери, до іберів що населяв Піренейський півострів і що почитали бика священною твариною (збереглися наскальні зображення биків, яким декілька тисяч років). Ймовірно, первинне вбивство бика було ритуальним і здійснювалося тільки жерцями. До VIII століття, перед вторгненням арабів, битви з биком вже були улюбленою народною забавою. А до кінця XV століття, тобто часу завершення реконкисти і об'єднання Іспанії, корида стає розвагою благородного стану. З биком б'ється кабальєро, лицар на коні. Ті, хто ще недавно билися з маврами і готувалися зустріти смерть на полі лайки, знову могли випробувати себе на арені.
    У XVI столітті без кориди не обходилися вже багато крупних свят. У Мадриді бої влаштовували на центральній площі, на Пласа Майор, де відбувалися найважливіші для країни події, зокрема особливо важливі автодафе, а в дні коронаційних торжеств королі виходили вітати народ. Корида в цей період естетізіруєтся і стає фактом культури. У драматургії XVI-XVII століть, зокрема у Лопе де Вега, Тірсо де Моліна, Кальдерона, часто фігурує поранений герой або герой, що тільки що переміг бика.
    В середині XVI століття тато Пій V видав едикт, що забороняв кориду під страхом відлучення від церкви. Але іспанський король Пилип II, хоча і був відомий своїм суворим відношенням до всяких видовищ, добився у папської курії відміни едикту. Він вважав, що саме це видовище загартовує мужність - одна з головних рис справжнього іспанця. Відпочинок у Карпатах

    Учасники кориди звуться тореро, головний з тореро, - матадор. Слово «матадор» відбулося від слова «вбивати», а корида як уявлення народилася таким чином. Одного разу знатний пан грав зі своїм биком, і раптом бик почав буцати і топтати його. На підмогу прийшла догадлива слуга - він схопив червону ганчірочку і спробував відвернути увагу бика від пана. Так з'явилися піші бої.
    Перший професійний тореро з'явився в Іспанії в XVIII столітті, хоча до цього впродовж 10 століть жодне королівське весілля, хрещення або світовий договір не обходилися без бою биків. Тореадор на ім'я Франсисько Ромеро заклав основи для сучасного професійного бою биків. Проте звання «Великий» отримав Педро Ромеро - його внук, який з 1771 по 1791 роки убив більше п'яти тисяч биків, не отримавши при цьому жодного поранення. Цей результат до цих пір вважається неперевершеним.
    Костюми для учасників кориди створені по моді часів Пилипа IV.
   «Traje de Luces» («костюм світла») - це наряд пішого тореро. Отримав свою назву за ефекти блискучих прикрас, що відображають світло. До 18-го століття цей костюм виготовлявся із замші, але потім його почали шити з шовку і прикрашати золотом і сріблом. Вплив іноземної моди не перейшов меж арен, де стиль одягу залишився в стороні від світського.
    Костюм світла складається з:
    Montera: Один з елементів одіяння, який понад усе змінився. До 19-го століття використовувалася треуголка, але потім її замінили на капелюх, використовуваний зараз. Виготовляється вона з оксамитової нитки, що буклювала, дуже схожої з волоссям.
    Chaquetilla: Короткий жилет, що доходить до талії. Справжній витвір мистецтва. Прикрашається пензликами із золота і срібла. З плечей також звисають пензлики. Жилет повинен бути жорстким і з відкритими пахвами, для більшої свободи рухів тореро.
    Taleguilla: Штани, що доходять по коліна, дуже сильно обтягують і закріплені підтяжками. У нижній частині вони закріплюються за допомогою machos. Також для прикраси використовується бахрома.
    Medias: Гольф. Частіше за весь рожевий колір, хоча іноді тореро одягають ще пару білих під низ.
    Coleta: Кіска із стрічкою. Мода 18-го століття продовжується сьогодні з метою закріплення шапки [montera]. Сьогодні використовуються накладні coleta.
    Corbatin: Тонка стрічка, зазвичай чорного кольору, яка зав'язується як краватка.
    Camisa: Сорочка, зазвичай білого кольору, прикрашена жабо. Machos: Пензлики, за допомогою яких закріплюються панталони тореро.
    Zapatillas: Взуття тореро. Туфлі чорного кольору, без каблука і із спеціальною підошвою, що запобігає ковзанню. Зверху бант для прикраси.
    Capote: Тканина з синтетичного волокна, дуже важка, форми плаща, яка використовується для гри з биком, його обману.
    Capote de Paseo: («парадний плащ») Такої ж форми, як і капоті, але менше. Є одній з найрозкішніших частин одіяння тореро. Може бути прикрашений малюнками, вишивкою і тому подібне на різні тематики, включаючи релігію.
    Muleta: Тканина легша і менше, ніж капоті, червоного кольору. Використовується матадором під час фаєни для того, щоб стримати і направити атаку бика.
    Estoque: Шпага, якою вбивають бика. Трохи зігнута на кінці.

    За свою кар'єру матадор отримує в середньому двадцять поранень рогом. Починають битися піші тореадори у вісімнадцять - двадцять років, а вчаться з десяти. До сорока років вже виходять на пенсію, а зоряних сезонів в їх житті буває не більше семи. Гонорар знаменитого матадора на крупній арені - сто тисяч доларів за одну битву.
    Кар'єра кінного тореадора починається пізніше - спочатку треба стати дресирувальником, потім підготувати своїх коней. Чоловіки-вершники йдуть з великої кориди в шістдесят, жінки - в сорок років.
    Бики, які у наш час б'ються з тореро на всіх іспанських аренах, створення зовсім не прості: це люті дикі тварини, родовід яких ретельно оберігався впродовж декількох сторіч. Биків не тренують, люта вдача дана ним від народження, саме тому вони запекло нападають на все, що потрапляє в їх полі зору. Так, відомий випадок, коли один з биків безстрашно напав на рухомий. залізничний експрес. Близько 5 років бики безтурботно пасуться на зелених іспанських пасовищах, перш ніж їм випаде честь останній раз вийти на арену перед багатотисячним натовпом. Проте результатом штучного відбору стало і ослаблення биків. Як би люті не були сьогоднішні бики, але вони сильно відрізняються від тих грізних створень, з якими тореро билися декілька сторіч тому.
    Корида - видовище чудове, таке, що не знає собі рівних по драматизму і красі. Протягом багатьох століть бій биків сформував безліч ритуалів і традицій, не знаючи яких, недосвідчений глядач залишиться осторонь, не зрозумівши суть того, що відбувається.
    Отже, розберемо все по порядку. Як правило, в уявлення беруть участь три матадори, кожен з яких б'ється з двома биками, вибраними для кориди на спеціальному жеребкуванні.
    Корида починається парадом, коли на арену під звуки старовинного пасадобля виходять учасники кориди, що супроводжуються костюмованою процесією. Ця церемонія представляє глядачам кориди матадорів і їх команди (квадрільі).
    Кожного матадора обслуговують три бандерільеро, які допомагають матадорові управляти биком за допомогою широких яскравих плащів, а також встромляти в загривок бика бандерільі - довгі тонкі палиці, які прикрашаються кольоровим папером. У команду тореро також входять два пікадори, поодинці для кожної битви.
    Президент кориди помахом білої хустки попереджає глядачів про початок першого поєдинку.
    Уявлення починається виводом на арену бика, якого зустрічають бандерільеро з малиново-золотистими плащами в руках. Їх завдання: зрозуміти поведінку бика, його сили, схильності і звички. З цією метою бандерільеро виконують декілька основоположних елементів, поступово навчаючи бика «правилам гри».

   Потім на арену виходять пікадори. Вони також коректують поведінку бика, щоб той постійно стежив за плащем, низько тримав голову і не здійснював різких рухів і випадів. Для цього за допомогою довгого списа, на кінці якої розташовується обмежувач, пікадор робить три уколи в загривок бика. Це міра служить для того, щоб бик не підкидав різко голову - такий прийом може опинитися для матадора смертельним. Публіка радісно вітає спроби сміливої тварини напасти на добре захищеного коня пікадора. Якщо бик багато разів робить таку спробу, то це говорить про особливу силу і хоробрість тварини.
    Наступний акт - знову за бандерільяс. Тепер бик набагато небезпечніший, він знає арену, «правила гри» і готовий до лютого захисту. Послідовно в спину бика встромляються три пари різноколірних бандерілій. Це дійство є одним з найяскравіших, оскільки бандерільяс демонструють чудеса спритності і реакції.
    Далі на арену виходить матадор, озброєний шпагою і червоною мулетой. Розмір плаща матадора у декілька разів менше, ніж у бандерільяс, що робить його виступ украй небезпечним. Б'ючись з биком, матадор використовує безліч елементів, кожен з яких поклонники на трибунах оцінюють аплодисментами.
    Поступово наступає момент істини, коли треба завдати тварині смертельного удару. Для цього необхідна максимальна концентрація і упевненість, оскільки шпага повинна потрапити в тридюймовий простір між лопатками бика. Неточний удар викличе незадоволений гул публіки, і тореро повинен буде використовувати коротку шпагу з перехрестям, яка при точному попаданні викличе повільну смерть тварини.
    В кінці уявлення глядачі виявляють свою задоволеність або повне розчарування побаченим. Якщо уявлення їм сподобалося, то глядачі просять президента кориди пожертвувати тореро вухо бика, для чого махають білими хусточками. В деяких випадках бик настільки прекрасний, що глядачі просять залишити йому життя. У давнину нагородою для тореро була туша убитого ним бика, а відрізане вухо - жетон на її отримання. Сьогодні вухо або хвіст - лише символи визнання майстерності матадора, який також удостоюється круга шани і супроводжується морем аплодисментів. Круга шани удостоюється і гасячи убитого ним бика в тому випадку, якщо тварина поводилася під час кориди відважно і люто.
    Сезон бою биків починається 19 березня, в день Святого Йосипа, і закінчується 12 жовтня, в день Іспанії. 14 травня в Мадриді починається великий фестиваль Святого Ісидра, коли проходять виступи кращих матадорів і биків Іспанії. У ці дні рогу бика уквітчуються, а матадори міняють свої яскраві костюми на прості, селянські. Триває фестиваль три тижні, впродовж цілих 27 днів, радуючи жителів міста і приїжджих цим красивим видовищем. Аналогічні святкування проходять в березні у Валенсії, в квітні в Севілье, в червні в Гранаде, в липні в Памплоне, в серпні в Більбао, а також в інших менш крупних містах.



[09-10-14][All for the tourists of]
Polyanicya? (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Жахи новорічних подорожей (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Сербія: визначні пам'ятки (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Тур-ресурси України 1 (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: Lubchuk (10-10-03)
Переглядів: 895 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: