Четвер
25-01-09
22:30

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Авіапроблеми

Авіапроблеми


Авіапереліт для мене - годинник невпинного панічного страху. Безумовно, страх за своє життя понад усе, але крім цього, я ще боюся спізнитися на літак, не почути оголошення про посадку, забути квиток, втратити багаж і залишитися без грошей. А оскільки кожне з перерахованого зі мною траплялося, я систематизувала свій досвід у збірник правил типу "виріж і збережи", без якого не вирушаю ні в один політ.
Авіапроблеми

Частина перша, стандартна
Повір мені на слово: чим швидше літають літаки, тим довше добиратися до аеропорту. І жоден таксист, навіть за "пів царства і коня" не домчить тебе місця посадки за десять хвилин. Вже краще доїхати раніше і, відвоювавши місце в залі очікувань, витріщатися на іноземців, ніж, седе на очах, мчати у таксі. Тому дотримуйся формули: прибувати за 2 години (за правилами) плюс 20 хвилин ("про всяк випадок").

Запам'ятай, що в аеропорту встановлена диктатура гучномовця, а пасажир - всього лише пара вух на ногах. Ні в якому разі не берися за читання гостросюжетної книги, інакше, до того часу, коли ти зрозумієш "хто вбивця", на борту вже будуть подавати сніданок.

Літаючи літаками, комфортніше всіх відчувають себе мінімалісткі. Якщо твій багаж складається лише з рюкзака або сумку, тобі не загрожує нервування з приводу того, чи вкладається ти в норму безкоштовного провезення, а якщо ні, то скільки доведеться заплатити за перевантаження і не вкрадуть або не втратять твій багаж. Але часом залишити вдома стільки милих серцю речей не представляється можливим, і одним чемоданом багаж не обмежується. У цьому випадку варто підстрахуватися і дізнатися про норму безкоштовного провезення заздалегідь, а не біля стійки митника. Ця норма залежить від двох чинників: авіакомпанії і напрямку польоту.

За загальним правилом діють наступні обмеження:
В економ класі - 20 кг.
У бізнес класі - 30 кг.
У першому класі - 40 кг.
Але якщо ти летиш Air France або British Airways, то можеш провезти в економ класі на 3 кілограми більше.
Вирушаючи в країни Північної Америки, є можливість провезти безкоштовно 2 місця багажу, причому вага кожного не повинна перевищувати 32 кг.
Понаднормовий багаж оплачується наступним чином: вартість 1 кг. = 1-2% від вартості тарифу економ класу.

Частина друга, сумна
Із стрічки транспортера зняли останні сумки-валізи, а ти все стоїш і не можеш повірити, що твій багаж уже не з'явиться. А разом з ним ніколи не відшукається вся косметика, нова пара туфель, талісман мандрівника і ще безліч милих твоєму серцю й гаманцю речей. Ти стоїш в тихій паніці, задаючись споконвічно російським питанням "Що робити?"

І це після того, як ти пройшла три рази через металодетектор через залізних гудзиків, перенесла болісний політ, що проходив виключно в зоні турбулентності і витримала підозріло-важкий погляд службовця на прикордонному контролі. Тут-то саме час втратити свідомість, але робити це вкрай небажано, тому як екс-пасажири переступлять через тебе і далі заспешат до таксі. А краще хапай те, що залишилося від твого багажу і біжи в представництво тієї авіакомпанії, якій ти летіла. Але там теж не варто чекати співчуття. Тебе попросять пред'явити багажну квитанцію і почнуть пошуки. Істотно полегшить завдання бирка з твоїм ім'ям і номером телефону. Ще краще, якщо ти подбаєш, щоб вона була яскравого кольору і на видному місці. Адже в багажному відділенні твій валізку може знайти собі добру дюжину близнюків, господарі яких можуть у метушні схопити і твій.

Якщо пошуки ні до чого не привели, не отчаіваясь, починай битву за відшкодування втраченого. Лати і кольчугу для цього надягати не варто, а варто подати скаргу і заповнити всі пропоновані документи. Навіть якщо процес пошуку нещасливого валізи затягнеться на дні, ні в якому разі не викидай квиток з багажною квитанцією. Через деякий час тобі надішлють анкету, в якій буде необхідно описати загублену валізу і його вміст, а також оцінити вартість кожної речі.

Звичайно, сумно залишитися без багажу, але ще сумніше залишитися зовсім без речей у чужій далекій країні, в якій не проживає жоден твій друг-приятель. У такому разі представники авіакомпанії зобов'язані видати тобі сумку з предметами першої необхідності. А якщо через кілька днів твою валізу так і не знайдеться, то ти маєш право вимагати чек на придбання необхідного одягу. Але врахуй, що такі чеки видаються з великим небажанням, так що прояви наполегливість!

У представництві авіакомпанії, поцікався, на яку максимально можливу суму ти можеш розраховувати. Зазвичай сума компенсації не перевищує 500-700 євро, і всі твої спроби довести, що загублений гардероб безцінний, ні до чого не приведуть. Мораль цієї байки така - особливо цінні речі або взагалі не здавай в багаж чи застраховують.

За правилами більшості авіакомпаній не відшкодовується вартість наступних речей:
- Документи та цінні папери,
- Неналічние (чеки, кредитки) та готівкові платіжні засоби,
- Дорогоцінні камені, метали та інші подібні цінності,
- Інтелектуальна власність.

І ще один не особливо веселий момент - сумна статистика свідчить, що процес отримання матеріального відшкодування за втрачені речі триває як мінімум місяців зо два.

Частина третя, економна
У чужій країні мандрівник - мішок з грошима, який все норовлять спустошити. І щоб удома не було соромно за витрачені гроші, не забувай про систему tax-free. Вона допоможе повернути 10-20% вартості придбаних речей.

Для цього потрібно попросити продавця заповнити чек tax-free, де вказуються дані твого загрнпаспорта, вартість покупки, (яка повинна бути не менше 25 євро) сума ПДВ та реквізити магазину; до цього чеку прикріплюється товарний чек магазину. ПДВ не повертається за книги, продукти, тютюнові вироби. Відлітаючи, в аеропорту пред'яви чеки й паспорт у віконце tax-free, а якщо повертаєшся з Великобританії, то не пакувати покупки далеко - тобі доведеться пред'явити і їх. Річ має бути в упаковці, з ярличками, чек tax-free не повинен бути прострочений, а віза повинна бути обов'язково туристичної. Гроші повертаються в тій валюті, яку вибереш. І не забудь запевнити чек: митники поставлять печатку, підтверджуючи, що ти вивезла товар. Виконавши цю нескладну операцію на зекономлені гроші ти зможеш купити сувенір того, кого турбує лише одне питання "Скільки залишилося?".


[10-03-29][Все для туристів]
Від світла до світла (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Камбоджа: корисні ради (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
«Завивальна» весільна (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Сафарі. Африканське полювання. (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 750 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: