ВОДА. Хлопковый замок и талассотерапия Власне кажучи, таласотерапія - це різного роду оздоровчі процедури, пов'язані з морською водою і морською гряззю: теплі і холодні водоростеві обгортання, масаж водяними струменями, гімнастика в басейні з підігрітою морською водою, походи в хаммам. На таласотерапію їздять готуватися до пологів, відновлюватися після них, боротися із стресами, лікувати суглоби, хребет і шкірні хвороби. Середній вік пацієнтів в будь-якому центрі - 40-50 років. Останнім часом таласотерапія стала модною і серед молоді, особливо серед молодих жінок, для яких це спосіб позбавитися від обридлого целюліту, привести в порядок шкіру і схуднути. Центри таласотерапії в Тунісі розташовані на території 3-, 4- і 5-звездочних готелів. ПОВІТРЯ. У небі над Каппадокией Турецька Каппадокия - неповторне явище природи, що народжує якнайглибші емоції і захоплення. Адже це - створені першими групами римлян, що бігли від переслідувань, і християн, що влаштувалися тут, підземні міста. Прикрашені незвичайними фресками наскальні церкви. Зриті, немов лабіринти, скелясті вершини, опоясані з чотирьох сторін численними печерними житлами: створене природою і людиною дивовижний твір.
Каппадокия як один з головних туристичних центрів країни, розташованих в центральній її частині, відома своїми культурними і природними визначними пам'ятками. У національному парку Гереме знаходиться один зі світових феноменів, званий «Долина чарівних димарів». Ці дивні кам'яні утворення, що займають 9572 гектарів, формувалися впродовж величезної кількості часу, коли дощі і вітру руйнували шар лави, якій в результаті вивержень трьох вулканів була покрита ця місцевість 30 мільйонів років назад. Окрім «димарів», Каппадокия рясніє іншими химерними утвореннями, наприклад, кам'яними дюнами. Всі вони складаються з туфу - м'якого вулканічного каменя, що чудово піддається обробці. Оглянути всю цю пишність можна як із землі, так і з повітряних куль: польоти на них стали тут дуже популярним видом відпочинку. ЗЕМЛЯ. Молодільниє грязі, печери і троглодітиянськая Даль дельта в Туреччині - одна з дуже небагатьох екосистем миру, що утворилися унаслідок тривалих тектонічних зрушень. Тут відкладають свої яйця унікальні черепахи карета-карета, що живуть тут з незапам'ятних часів. Ще одне диво Дальяна - грязьові ванни. З тутешніх термальних джерел витікає тепла насичена сіркою вода, чудовим чином що омолоджує тіло людини.
А на заході і півночі півострова Аланія є печери, овіяні безліччю легенд. Якщо рухатися з гавані в північному напрямі півострова, то першою печерою, яка встане на вашому шляху, буде Піратська. У цій печері, яку, згідно переказам, використовували як таємний прохід в замок, дуже добре є видимими кольорові камені на дні морить. Говорять, саме тут розбійники ховали колись захоплених дівчат і зброю. Далі по курсу - печера Закоханих. Назва їй дала легенда, що свідчить про те, що закохані, які разом стрибнуть з виступу в морі, залишаться разом назавжди. Ще східніше знаходиться печера Корсанлар, в якій, по легенді, ховалися від римлян килікийськие пірати.
П ещера Дамлаташ, що отримала свою назву від довгого проходу із сталактитами, має діаметр 14 м і висота 15 м. У печері знаходяться сталагміти і сталактити, що утворилися 15000 років тому. Завдяки кристалічній крейді в печері круглий рік зберігаються постійні вологість, температура і тиск. Такі умови дуже корисні для хворих астмою, тому ця печера вносить особливий внесок до справи медичного туризму. ещера Дім, розташована в місті Кестел біля Аланії, ще більше, ніж Дамлаташ. Стверджують, що їй 1 мільйон років. Дім знаходиться в південній частині однойменної долини. Висота печери над рівнем моря складає 232 метри. Дім складається з двох частин: ліва - площею 360 м, а права - 50 м. Це друга за величиною печера в Туреччині, відкрита для відвідин. Химерні форми сталактитів і сталагмітів, зігнуті конфігурації кам'яних карнизів справляють незабутнє враження. частини « По земляних» чудасій є чим похвастати і Тунісу. Його своєрідна визначна пам'ятка - житла троглодитів. Троглодити (від греч. troglodytes - що живе в норі або печері) - це люди, які до цих пір живуть в печерах. У Тунісі є ціле місто печер - Матмата, де мешкають троглодити, або бербери. Це село племені троглодитів є найстародавнішим у всьому Тунісі. Але вона знаменита не тільки своїм віком. Джордж Лукас знімав тут початок кіносаги «Зоряні війни». Житлами троглодитів є глибокі земляні ями, в яких зроблені внутрішні приміщення і двір. У Матмате є готель троглодитів, що імітує їх житло, де будь-який охочий може на собі випробувати красу життя під землею. ВОГОНЬ. Запалити. гору Однієї з головних визначних пам'яток Кемера є знаменита гора Олімпус. У самого її підніжжя розташовані руїни однойменного античного міста, яке було побудоване тут в III столітті до н.е. на честь бога Гефеста. Неподалеку знаходиться вогненна гора Янарташ - скеля заввишки 230 метрів. З її міжгір'їв виходить газ. Сюди приходять і приїжджають гості Кемера і інших турецьких курортів, щоб з висоти подивитися на місцеву красу, а ще щоб зробити маленьке диво - самому запалити гору. Якщо піднести до тріщини засвічену запальничку або сірник, зажевріє маленьке полум'я. Не вірите? Перевірте!
|