Чилі: національна кухня
У Чилійській кухні відбита топографічна різноманітність країни, і вона представлена блюдами з морських продуктів, яловичини, свіжих фруктів і овочів.
Чилі вважається країною з найсмачнішими в світі морепродуктами (маріськос), якими Ви зможете насолодитися не тільки в престижних готелях, але і в численних ресторанчиках по всій країні. Особливо смачні краби і локос - молюск "морське вушко”.
Кури - улюбленці рестораторів
Велика кількість риби не означає, що чилійці не визнають м'ясо - воно тут теж високого класу. Дуже люблять місцеві жителі курнув. Одне з типових, найсмачніших і поширеніших блюд - "касуела де аве” (cazuela de ave або cazuela de pollo), є суп з курки з різними спеціями, картоплею і рисом. Касуела обов'язково присутній в меню будь-якого ресторану, в провінції вона особливо смачна. Якщо Ви уявите собі величезну супову тарілку, в якій лежить половина курчати, дві або три величезні не нарізані картоплини, рис і по запаху вгадуються різні спеції, то це касуела. Але вона не схожа на наш звичайний курячий бульйон або суп, в Чилі касуела вариться особливо і смак у неї особливий. Замовивши на перше касуелу, Ви можете вже не думати про другий і про тістечок, тому що сил у Вас не вистачить. Касуела ідеально поєднується з чаркою горілки. У провінції часто варять касуелу не тільки з курки, але і з яловичини, морепродуктів і так далі Не плутайте касуелу з іншим словом консоме (consom ). Консоме - це бульйон. Відпочинок у Карпатах
Дуже багато по приїзду з Чилі намагаються зварити касуелу удома, але нічого не виходить, оскільки потрібно знати деякі секрети.
Шматок яловичини з яйцем
Основне загальноприйняте чилійське блюдо називається "Ломо а ля побре” (lomo а la pobre) - значний шматок яловичини з двома смаженими яйцями зверху разом із смаженою картоплею.
Ще одним, страхітливим вегетаріанців і кардіологів, блюдом є "парійяда” - суміш із запечених в грилі нутрощів, вимені і кров'яної ковбаси.
Звичайне і улюблене
Чилі вважається однією з самих європеїзованих країн на континенті, і навряд чи можна говорити про величезну різницю кухні країни з країнами Європи. Хоча, звичайно, існують і місцеві блюда. Наприклад, "куранто”. Густий суп "Куранто”(Curanto) вважається одним з улюблених національних блюд, приготований з риби, ракоподібних, птаха, свинини, баранини, яловичини і картоплі поширене на півдні країни і на про.Паски.
Популярні і "емпанадас” (empanadas) - пиріжки, начинка у яких може бути найрізноманітніша: і м'ясо, і оливки, і тунець.
Ще одне типове блюдо - суп з морських їжаків. І хоча про його смакові якості можна сперечатися, це багате йодом блюдо дуже улюблено чилійцями.
Також велика різноманітність картопляних і борошняних хлібів. "Хумітас” - коржики з кукурудзяної муки.
На стіл з поля або вітки
Чилійці і туристи, що приїздять до країни, можуть щодня насолоджуватися величезною кількістю різних фруктів і овочів - від авокадо, папайї, винограду, бананів і ананасів до помідорів, огірків і всіляких лісових ягід. І все це вироблено в Чилі, тобто потрапляє на Ваш стіл буквально з поля, вітки, поляни і так далі У Чилі вирощуються будь-які відомі фрукти. Навіть ківі були спеціально завезені з Нової Зеландії, і тепер це теж чилійський продукт.
Краще в Південній Америці
І, звичайно, "вірним супутником” всіх блюд є пляшка доброго чилійського вина. Чилійські вина вважаються кращими в Південній Америці. Писк захоплення може викликати популярний в країні напій "Пісько сауер” - бренді, що подається з лимонним соком, яєчним білком і цукровою пудрою.
На ланч кукурудзу, на вечерю сендвіч
Ланч - основна трапеза в Чилі. У будь-якому ресторані в меню включені дешеві ланчі вартістю до 2 доларів. У них входить простій салат, гарячий суп з м'ясом або ж емпанадос (пиріжки з м'ясом, ріпчастою цибулею, вареним яйцем і парою оливок). Влітку обов'язково спробуйте хумітас - приправлений спеціями кукурудзяний качан або пастель де шокло - кукурудзяну запіканку.
Після десерту обов'язково слідує чашка розчинної кави.
Увечері чилійці зазвичай їдять сендвічи.
Національне гарячливе
Пісько Пісько (el pisco) - це так званий національний лікер (фортеця 40 градусів). Виноград спеціально для пісько вирощується в родючій долині між сухими горбами півночі країни.
Виробництво пісько - це мистецтво, яке починається в період з лютого по травень, коли збирається урожай винограду, який потім давиться. Потім йде етап бродіння у великих дерев'яних бочках, додається спеціальна закваска по рецептах корінного населення і цукор, що сприяє утворенню алкоголю. Вино, що перебродило, очищається в дистиляторах, що дозволяє потім отримати високоякісний продукт. В процесі дистиляції пісько набуває свого тонкого аромату. Для того, щоб смак зробити м'якшим, пісько певний час залежно від необхідності зберігається в судинах з американського дуба, що додає напою специфічний і винятковий аромат і смак.
|