Середа
25-01-22
03:57

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Безпечні автобусні подорожі

Безпечні автобусні подорожі

Весна, літо, осінь або зима - завжди привід для подорожі, адже Краків і Варшава, Мюнхен і Зальцбург і навіть наш рідний Київ завжди виглядають по-різному в літніх сарафанах або хутряних чобітках. Ось тому туристи-мандрівники і віддають перевагу автобусним поїздкам, які дозволяють побачити відразу не тільки декілька міст, але і країн. Часто такі подорожі багатоденні. І зараз ми зупинимося на правилах поведінки, яких слід дотримуватися під час екскурсій, щоб не затьмарити свій відпочинок.

Почнемо з набряку ніг
У деяких туристів він з'являється вже на 3-4-ій годині поїздки і з кожною наступною годиною стає все більше і більше. До кінця шляху ноги стають настільки опухлими, що людина навіть рухається насилу. Чому ж це відбувається?
По-перше, набряки ніг часто турбують тих, у кого є серцеві проблеми. По-друге, до набряку може приводити лімфостаз. Цей стан з'являється, коли утруднений відтік лімфи. У сидячому положенні він, звичайно ж, утруднений із-за подвійного навантаження, яке випробовують на собі судини, людина тисне на них всією своєю тяжкістю.
До речі, саме тому найчастіше набряки під час подорожей виникають у повних людей. Вони і "сердечники" складають особливу групу риски, яка дуже погано переносить довгі подорожі в автобусі або літаку.
Але часто буває, що і худенькі, абсолютно здорові люди помічають у себе поява набряків. Загалом, від такої неприємності не застрахований ніхто, тому і правила поведінки в таких поїздках носять універсальний характер.Навантаження на зупинках Перш за все, не можна засиджуватися в одній і тій же позі - її потрібно міняти кожні 10-15 хвилин. Особливо небезпечне коліно, закинене на коліно, тоді судини пережимаються ще більше. Треба старатися, якомога довше сидіти з витягнутими ногами - це понизить навантаження на судини.
Потрібно рухатися - вставати, ходити по вузьких проходах, нахилятися з одного боку в інший. Останнє необхідне ще і тому, що хребет сидячої людини випробовує колосальні навантаження. На їх фоні загострюються всі існуючі хвороби, основними з яких є остеохондроз і радикуліт.
Під час переїзду потрібно вставати кожні 30 хвилин і подорожувати по салону автобуса або літака.
Ходити треба поволі, достатньо високо піднімаючи ноги і напружуючи сідничні м'язи. А потім, вже трохи розім'явшись, можна починати робити повороти тулубом. Вони теж повинні бути дуже повільними. Причому є одна важлива деталь - кругові рухи тазом робити не треба. Нахили повинні бути переривистими - вперед, вліво, назад, управо, а потім у зворотний бік.
Деякі люди соромляться звертати на себе увагу такими ось нехитрими вправами. Але не треба забувати, що все навколо теж хочуть бути здоровими. Якщо пояснити це своїм попутникам, то серед них обов'язково знайдеться немало послідовників.
І, проте, деякі люди не можуть подолати своєї соромливості. Що ж, в цьому випадку достатньо тільки ходьба, без всяких поднятій ніг і поворотів. Потрібно просто пройтися кілька разів туди і назад по салону. Але, сівши на місце, треба обов'язково зробити декілька вправ для хребта.
Якщо мова йде про автобусному турі, то з максимальною для себе користю потрібно проводити всі зупинки.
Весь час стоянки автобуса потрібно, не зупиняючись, ходити. Дуже добре буде сісти кілька разів, зробивши глибокий вдих при підйомі. Одним словом, не можна упускати жодної можливості змусити свої м'язи працювати.

Безпечні напої Багато наших туристів починають відзначати свої канікули прямо в дорозі. Це ще одна велика помилка. Адже алкогольні напої у багато разів підсилюють схильність до набряків. До того ж спиртне погіршує роботу нирок, що теж приводить до затримки рідини.
Із звичайною рідиною, до речі, теж потрібно бути обережніше, тобто треба дотримувати помірний питний режим. Це означає, що пити скільки завгодно не можна. Рада мандрівникові: якщо Ви відчуєте спрагу, потрібно зробити всього декілька ковтків.
Тоді за 10 годин їзди чоловік випиває не більше літра. Це оптимальний об'єм, який, з одного боку, відповідає потребам організму, а з іншої - не сприяє набрякам.
Проте важливо не тільки як пити, але і що пити. Від міцного чаю і кави краще відмовитися, як, втім, і від лимонаду. Перевагу потрібно віддавати мінеральній воді, зеленому чаю і кислим сокам - апельсиновому, грейпфрутовому і вишневому. Солодкі соки лише спровокують спрагу, а під час поїздки це абсолютно не потрібно.
Секрети
перекушувань
Тепер
декілька слів про травлення. Подорож ніяк не позначається на нім, якщо час поїздки обмежується 5-8 годинами. Зовсім інша картина спостерігається під час автобусних турів, коли людина день за днем проводить в кріслі. Звичайно ж, таку подорож передбачають відвідини ресторанів, ночівлі в готелях, але все таки сидіти в автобусі доводиться дуже довго. Та і перекусити на швидку руку хочеться достатньо часто.
А що турист бере з собою в "сухому пайку"? Звичайно, бутерброди, чіпси, солодкі булочки, супи з пакетика, синтетичну локшину або пюре.
Подібна їжа дуже погано позначається на роботі кишечника - його перистальтика стає все повільнішою і повільнішою. А недолік фізичного навантаження лише посилює цю проблему із здоров'ям. Саме тому багато туристів, повертаючись додому, випробовують великі складнощі з травленням. Простіше кажучи, люди страждають від замків.
Щоб поїздка не приносила подібних неприємностей, потрібно дотримувати два правила. Перше - не потрібно брати з собою ніякої здоби, адже саме вона більше всього загальмовує роботу кишечника. Якщо вже робити бутерброди, то з хлібом з муки грубого помелу і з додаванням висівок.
Друге - потрібно обов'язково узяти з собою фрукти. Вони містять клітковину, яка така необхідна для нормальної роботи кишечника. Наприклад, в день достатнього з'їдати два неочищені яблука.

Светр для жари Обов'язково потрібно захопити з собою що-небудь тепле, навіть якщо за вікном світить пекуче сонце. В цьому випадку в салоні включається система кондиціонування, найчастіше вона загальна, тобто працює по всьому автобусу.
Отже краще прихопити з собою светр і шерстяні шкарпетки - ні те, ні інше не перешкодить. Наші туристи частенько забувають про це, тому повертаються з поїздок з нежиттю або простудами. Це і недивно - адже холодне повітря кондиціонера і відкриті вікна дуже небезпечні.
На закінчення потрібного сказати, що всі вищеперелічені ради носять загальний характер. Тобто вони підходять всім і кожному. Але якщо у людини є яке-небудь захворювання, то перед поїздкою потрібно проконсультуватися з лікарем. Цілком можливо, він змінить схему прийому ліків або дасть інші індивідуальні рекомендації.

Дотримуючи ці нехитрі ради, Ви привезете з подорожі масу нових вражень, величезна кількість фотографій і завжди будете у формі. Приємних вояжів!



[09-10-12][Все для туристов]
Местные блюда - Стоит попробовать в Яремчи! (0)

[09-08-22][Відпочинок і поради]
Великі солі (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Чорна кров турок- чи корисна вона? (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що одягнути на Новий рік? (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 1719 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: