Що робити у разі відмови у видачі візи
Тур сплачений, квитки куплені, валізи нетерпляче чекають в шафі - до подорожі залишилися лічені дні. І тут - катастрофа, посольство відмовило у видачі візи. Туроператор повертає документи і розводить руками, а в закордонному паспорті відтепер коштує жахливий друк. Відпустку доведеться планувати наново або зовсім надовго забути про подорожі... Не опускайте руки, за свою свободу пересування потрібно боротися! Відмова у візі - кінець подорожі? Спершу давайте розберемося в тому, чим чревата відмова у видачі візи. Думаєте, наслідки - це тільки порушені плани? Не зовсім. Коли ви наступного разу прийдете отримувати візу (у країну, що відмовила, або будь-яку іншу - неважливо), вірогідність нової відмови украй висока. У переважній більшості випадків ваші документи навіть не розглядатимуть. Це замкнутий круг - штамп про відмову провокує нову відмову без яких-небудь об'єктивних причин, а якщо у вас коштує два штампи - шанси отримати візу практично рівні нулю. Наприклад, в правилах отримання візи до Франції відкрито повідомляється: "Паспорт не повинен містити штампів про відмову у видачі Шенгенської візи або яких-небудь штампів про запит на візу країн Шенгенської угоди. Якщо до цього були відмови в консульствах країн Шенгенської угоди, вірогідна нова відмова". Іноді якщо з'являється повторна відмова у видачі Шенгенської візи може послідувати серйозний запобіжний захід - відмова на 10 років або взагалі заборону на перетин Шенгенського кордону. Хто винен? Найчастіше від
каз у видачі візи відбувається без пояснення причин, проте для успішного дозволу питання дізнатися їх необхідно. Так, якщо у вашому закордонному паспорті стоїть: - штамп 1-с, пригадаєте, чи не було яких-небудь ексцесів під час попереднього перебування в даній країні. Чи не порушували закон? Чи не числяться за вами неоплачені штрафи? Оскільки Консульство навряд чи пояснить причину відмови, залишається або ворожити, або записуватися в посольство на консультацію. - штамп 2-с, це означає, що вам потрібно з'явитися на співбесіду. - штамп 3-с - у Консульства є питання до документів, що надаються. Можливі причини відмови 1. Непорозуміння з документами В переважній більшості випадків причиною відмови є непорозуміння з документами. Вони можуть бути неправильно оформлені (помилки, описки - не прощається нічого), в пакеті може не хапати деяких довідок, документи можуть загубитися, врешті-решт... У Консульствах дуже не люблять недбале відношення до виїздів за рубіж - наприклад, багато хто надає отриманий неділю тому чистий закордонний паспорт, а старий, з безліччю віз, залишають удома.
2. "Сексизм, націоналізм" На жаль, співробітників посольств часто можна звинуватити в сексизме, націоналізмі і расизмі. У посольствах традиційно не люблять молодих незамужніх дівчат (неважливо, що ця дівчина їде складати іспити в Сорбонну, в очах чиновників це потенційна "російська наречена" або танцівниця в закордонному клубі). Відмову у видачі віз нерідко дістають громадяни, що прописані або народилися в Кавказькому регіоні. Крім того, на візове питання серйозно впливають відносини між державами - по суто політичних причинах вам може відмовити у в'їзді низка європейських країн. 3. Просто так Посольство може не влаштувати ваш щомісячний дохід, вас можуть запідозрити в намірі іммігрувати, ви можете нагадувати чиновникові неблагонадійного футбольного фаната... Причин для відмови - велика кількість. Не варто випускати з уваги ще одну: відмова у видачі візи просто так, із-за поганого настрою співробітника посольства, із-за зниженого атмосферного тиску, із-за вашого невдалого макіяжа і просто тому, що ви - не сподобалися. Думка: Наталія, 24 року: "Минулого року я отримала візу до Іспанії, не маючи на руках декількох необхідних документів і взагалі не особливо сподіваючись на успіх. Цього року дістала відмову, не дивлячись на ідеально заповнені довідки і вагому причину, по якій був необхідний в'їзд. Видача візи - процес непередбачуваний. Наступного разу перед походом в посольство загляну до ворожки..." Що робити, якщо ва
м відмовили у видачі візи Переважна більшість росіян, отримавши штамп відмови, відкладають паспорти подалі і згадують про них через рік, коли прийде час нової відпустки. Проте, якщо ви хочете в найближчому майбутньому побувати за кордоном, діяти потрібно негайно. Отже: - Якщо причиною відмови стали невірно заповнені документи або їх брак - оформляйте все наново і знов приносите в посольство. - Якщо причина відмови - неоплачені дорожні штрафи, зв'яжіться з дорожнім департаментом країни, попросивши переслати реквізити для оплати штрафу. Тільки після його виплати робіть нові спроби зруйнувати консульську стіну недовір'я. - Якщо вас запідозрили в намірі іммігрувати - зберіть наново всі документи, причому, прикладете максимальне число додаткових паперів. Загальна рада: чим більше документів ви представите, тим краще. Свідоцтва про шлюб, про володіння нерухомістю, автомобілем, бізнесом, собакою... Все це дасть зрозуміти візовому офіцерові, що вас з батьківщиною зв'язують міцні узи, і розлучатися з нею ви не збираєтеся. Турфірми Не довіряйте турфірмам <http://turi100.net/firms/> організацію украй важливих для вас поїздок. Вірогідність отримати візу навіть в "найкапризнішому" посольстві при особистій присутності набагато вище, ніж за допомогою посередника, якого ваші життєві плани, по суті, абсолютно не хвилюють. У разі відмови - особисто розбирайтеся в причинах і самостійно (або за допомогою кваліфікованого юриста) боріться за "чистоту" свого закордонного паспорта.
Апеляція Протягом 1,5 місяця з дати діставання відмови ви можете подати апеляцію. Заяву пишіть за зразком в посольстві або в турфірме, що відправляла ваші документи на візу. До нього повинні додаватися всі довідки, підтверджуючі вашу правоту. У разі вдалого дозволу питання (а це відбувається досить часто), штамп загасять, заклеять візою або взагалі видадуть вам новий закордонний паспорт. Після цього отримаєте візу в країні, лояльнішій до російським туристам (наприклад, у Фінляндії або Бельгії). Коли у вас стоятиме новенька віза, навряд чи хтось пригадає минуле непорозуміння.
|