Четвер
24-05-30
03:26

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

7 з 21. Чудеса по sms-ке.

7 з 21. Чудеса по sms-ке.

Коли в березні 2001 року афганські таліби знищили унікальні статуї Будди, яким були більше 2 тисяч років, перед всім людством виникло питання про те, як охороняти те, що належить не якомусь одному народу або державі, а всьому світу? Так виник Фонд нових чудес світу, завдання якого правильно відібрати з видатних місць планети нові чудеса світу. Скільки ж їх буде, і в якій частині миру вони знаходяться?

Що було? Що буде? Ні у античну епоху, ні пізніше критерії чудес світу і їх кількість ніхто ніколи не лімітував. Є письмова пам'ятка IV століття «Про сім чудес світу», автором якої вважають Філона Візантійського. З неї

людство і отримало перелік видатних об'єктів старовини. Твір Філона - не офіційний документ, а лише згадка про відомих авторові найбільших світових творіннях людини (правда, мир в представленні людей того часу стискався до меж Римської імперії). Але сучасники, і нащадки піддавали критиці творіння Філона за надмірні поетичні перебільшення і недолік історичної правди. Людина з сучасними знаннями на рівні середньої школи може сміливо заперечувати античний перелік, адже чудеса інших цивілізацій стародавніші і не менш дивовижніші, чим згадані в роботах античних авторів. За бажання навіть в межах Римської імперії можна було б знайти восьме або дев'яте диво. Адже сімка - це просто дань містичному світогляду стародавніх людей. У стародавніх греків і римлянин, як і у багатьох інших народів, сім було сакральним числом.

Про дивовижність античних споруд ми можемо судити тільки з письмових пам'ятників. За винятком уцілілих єгипетських пірамід, які встояли до наших днів. Висячі сади Семіраміди прийшли до занепаду разом з містом Вавілон - повінь і недолік людського відходу перетворили дивовижну споруду на глиняний горб, який сьогодні демонструють туристам як залишки славної споруди. Храм Артеміди, який довгий час залишався вогнищем язичества в імперії, що вже християнізувала, знищили готи і перші християни. Галікарнасський мавзолей був зруйнований і розграбований в XVI столітті під час воєн між турками і європейськими лицарями. За два сторіччя до цього від землетрусу перетворився на руїни Александрійський маяк. Статуя Колоса Родосського стала жертвою того ж стихійного лиха - з часом славну скульптуру розпиляли купці на цветмет в 977 році. А статуя зевса Олімпійського згоріла в Константинополі, куди його перевезли візантійські правителі з надією зберегти античний пам'ятник.

Часи, що настали після Різдва Хрістового, ніби і не потребували своєму Філоне з новим переліком рукотворних чудес. З маргіналізацією язичества цифра сім втратила своє сакральне значення. Розуміння і кількість чудес придбало в кожній монотеїстській релігії свій зміст, який не обов'язково вимірюється монументальними спорудами. Матеріалісти взагалі заперечували чудеса, вимагаючи визнати паровий двигун або атомний реактор не меншим досягненням, чим велетенські храми.

Нове або старе? Спочатку кандидати в чудеса, яких було більше 200, були запропоновані користувачами інтернету, а потім експерти організації під назвою "Фонд нових чудес світу" скоротили число претендентів до 21. Умови для нових чудес були наступними - їх створення повинне було бути завершене до 2000 року; це повинні бути побудовані людиною об'єкти і їх стан повинно бути задовільним.

Із стародавнього списку, складеного Філоном Візантійським, до наших днів збереглися лише єгипетські піраміди в Гізі, які також увійшли до списку претендентів.

СІМ ЧУДЕС СВЄТА ДРЕВНОСТІ 1. Єгипетські піраміди
2. Висячі сади Семіраміди
3. Храм Артеміди Ефесськой
4. Галікарнасський мавзолей
5. Колос Родосський
6. Александрійський маяк
7. Статуя зевса Олімпійського

 

{\f0\fs24\b НОВЫЕ ЧУДЕСА СВЕТА =\line \line \line \line \line \line \line \line \line \line \line
12. Кремль. Москва, Росія
13. Стародавнє місто інків Мачу-пікчу. Перу
14. Замокнув Нойшванштайн. Баварія, Німеччина
15. Місто Петра. Йорданія
16. Піраміда Хеопса. Гіза, Єгипет
17. Статуя Свободи. Нью-Йорк, США
18. Стоунхендж. Еймсбері, Великобританія
19. Оперний театр. Сідней, Австралія
20. Тадж Махав. Агра, Індія
21. Стародавнє місто Тімбукту. Малі

Всі чудеса в одному місці А ось у арабських шейхів свій погляд на старі і нові чудеса світу. У столиці ОАЕ Дубає найближчими роками мають намір реалізувати проект Falcon City of Wonders - центр розваг, в якому відтворюють чудеса в їх справжніх масштабах. Сім дубайських чудес світу буде декілька відрізнятися від класичного переліку. Окрім клонів єгипетських пірамід, Висячих садів, Александрійського маяка тут будуть презентовані: Велика Китайська стіна, індійський палац Тадж Махав, Пізанська і Ейфелева башти. Всі чудеса приноситимуть інвесторам прибули - Александрійський маяк і Тадж Махав будуть готелями, в Ейфелевій башті і пірамідах облаштують житлові апартаменти, у Висячих садах - ресторани і кав'ярні.

Альтернативні вибори Свою версію нових семи чудес презентувала американська газета USA Today разом з телеканалом ABC. Шість важливих американських експертів протягом трьох тижнів відбирали чудеса сучасності, у результаті був презентований такий перелік:
1. Плац Потала в Тибеті
2. Старий Єрусалим
3. Полярні льодовики
4. Морський заповідник на Північно-західних Гаваях
5. Інтернет
6. Піраміди майя в Центральній Америці
7. Національний парк Серенгеті, Танзанія

Оцінки, презентовані USA Today, важко назвати вичерпними, оскільки відбір відбувався в межах однієї держави. Також із загальноприйнятого розуміння чудес світу як рукотворних об'єктів випадають полярні льодовики і національні заповідники. Разом з тим інтернет вказаний цілком в античній традиції, адже це функціональний винахід людства зіставно, наприклад, з Александрійським маяком.Як вибирають чудеса? Відбір 21 об'єкту (див. Нові чудеса світу) проходив, перш за все, за допомогою експертних оцінок, а не за принципом простої більшості голосів. Проте останнє слово все-таки залишили за жителями планети - з 21 кандидата диво-сімку обиратимуть за підсумками голосування, участь в якому може прийняти кожен охочий за допомогою електронної пошти, sms-сообщения або телефону. Дату оголошення результатів призначили символічну - 07.07.07 (три сімки). Саме цього дня в Лісабоні повинне відбутися підведення підсумків акції Фонду і будуть оголошені нові чудеса світу.[10-10-17][Все для туристів]
Гуцульське весілля (0)

[09-09-19][Карпати]
Карпатські Горгани. (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Чилі: визначні пам'ятки (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Йемен, Сану (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 1241 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: