Субота
25-01-18
01:18

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Білорусь: визначні пам'ятки

Білорусь: визначні пам'ятки

Свято-духов Кафедральний собор

Перша половина сімнадцятого століття знаменується появою великого числа церков і монастирів на території Білорусі. В цей час в Мінську відкриваються Домініканський монастир (1622), бернардинські монастирі (1628, 1642), Свято-космодаміановський монастир (1619) та інші. Зв'язано це, перш за все з підписанням в 1596 році Брестської церковної унії, згідно якої тато Римський оголошувався первоїерархом над всіма православними людьми. Унія припускала як реорганізацію існуючих церковних інститутів, так і побудову нових.

Історія собору починається в 1633-1642 роках, коли було побудовано будівлю, що служила католицьким монастирем бернардінок. У 1741 році будівля була зруйнована пожежею, яка стала причиною реконструкції монастиря. А в 1852 році він був взагалі скасований і переведений в місто Несвіж. Ще опісля декілька років будівля колишнього монастиря була передана російській православній церкві і освітлена в ім'я Святого Духу. Там був влаштований чоловічий монастир, що проіснував до 1922 року.
В даний час Свято-духовна церква є кафедральним собором Мінська. У іконостасі собору міститься цілий ряд чудових ікон, серед яких особливо виділяється чудотворна ікона Божої Матері, виявлена в Мінську в 1500 році.
Відпочинок у Карпатах

Мірський замокнув

Мірський замокнув - унікальний пам'ятник білоруської архітектури - був заснований князем Ільінічем в самому кінці п'ятнадцятого століття в селищі Мир. Замок повинен був замінити собою дерев'яну садибу, яка існувала у той час. Протягом сторіч Мірський замок руйнували і відновлювали. І повторювалося це не один раз. У 2000 році замок перейшов під егіду ЮНЕСЬКО. Зараз там ведуться відновні роботи.
Первинна конструкція Мирського замку була виконана в готичному стилі. З часом же він зумів вміщати в себе риси ренесансу і бароко. У стилі ренесанс замок був добудований вже новими господарями - князями Радзівілламі.

Краснокирпічний замком є квадратна споруда з чотирма баштами по кутах. П'ята башта - з підйомним мостом і кованими гратами - була проїзною. Замок будувався як фортеця і був готовий для будь-яких несподіваних нападів. Але, окрім звичайних укріпних функцій, оборонні елементи додавали будові певну урочистість.
Мирський Замок надзвичайно різноманітний в архітектурному плані. Цікаво, що всі башти мають власне декоративне рішення. Вони відрізняються як кількісними (різне число амбразур), так і орнаментальними характеристиками. Проте, розташування башт по кутах, квадратна підстава і октаедральний верх додають конструкції цілісність і завершеність.

Не дивлячись на всю оригінальність конструкції, Мирський замок зовні нагадує краснокирпічниє монастирі чотирнадцятого століття в Польщі, Молдові, Румунії і інших країнах. Це говорить не стільки про архітектурне "наслідування", скільки про високу майстерність білоруських архітекторів, які були добре знайомі з культурою інших країн.

Обеліск Перемоги

Обеліск на площі Перемоги в Мінську був, споруджений четвертого липня 1954 року на згадку про радянських солдатів і партизанів часів Великої Вітчизняної війни.
Пам'ятником є 38-метровий обеліск, увінчаний орденом Перемоги. Бронзові горельєфи, розташовані на гранях постаменту, і чотири бронзові вінки, символізуючі чотири фронти, - все це додає композиції справді героїчний дух.
Головний архітектор проекту Г.В. Заборський почав роботу над Обеліском ще в 1942 році, коли до закінчення війни було ще далеко, оскільки вірив в перемогу свого народу. У інтерв'ю при відкритті пам'ятника Заборський сказав: "Хотілося в рідному звільненому Мінську на одній з красивих площ утілити це у величному монументі, гідному великого подвигу

Троїцкоє передмістя

Перші поселення на березі ріки Свіслочь з'явилися в 12-13 столітті. Історики припускають, що назва передмістя Троїцкого виникла в 15 столітті від того, що знаходився тут колись костьолу Святої Трійці. Приблизно у 14 столітті на горі був споруджений Вознесенський монастир з дерев'яною церквою, на місці якої в 1620 р. Антон Маслянка побудував кам'яну церкву. У 15-17 вв. навколо поселення передмістя Троїцкого, Нижнього ринку і Раковського передмістя були зведені кріпосні споруди. Само передмістя в 16 в. було забудовано дерев'яними будинками, тут жили люди середнього стану - ремісники, торговці, селяни, військові. Троїцкоє передмістя вписане в історію білоруської літератури - тут народився відомий поет Максим Богданович, якийсь час тут жила сім'я <білоруського Горького>, поета Янкі Купали. З 1982 по 1985 рік в передмісті Троїцком велися реставраційні роботи. Сьогодні цей куточок старовинної архітектури - один з улюблених куточків відпочинку мінчан і гостей столиці.

Церква св. Сімеона і Олени

Церква Св.Симеона і Олени, більше відома як "Червоний костьол", була побудована в 1908-1910 роках. Основний внесок в будівництво церкви вніс дворянин і світовий суддя Едуард Войніловіч. Костьол названий "в ім'я св.Симеона і Олени", на згадку про дітей Войніловіча, що померли в ранньому віці.
Побудована за проектом двох польських архітекторів Томаша Пояздерського і Владислава Марконі, ця церква стала символом невтішної скорботи про передчасно загиблих дітей.
При владі більшовиків тут влаштувався кінотеатр, а пізніше - кіностудія. І лише недавно, в 1990 році, церкви був повернений її колишній статус. Сьогодні вона відкрита для всіх віруючих. Служби починаються в 19:00.

Парк Янкі Купали

Парк Янки Купали був розбитий на правом бережу річки Свіслочь за проектом архітектора І. Руденко в п'ятдесяті роки 20 століть. До війни на цьому місці розташовувалися дерев'яні споруди, велика частина яких була зруйнована в перші дні Другої Світової війни. Серед них знаходився і будинок, в якому в 1927-1941 рр. жив поет. Згідно первинному проекту в центрі парку був встановлений пам'ятник С.І. Гріцевцу. У 1972 р. до 90-ліття з дня народження великого білоруського поета встановили пам'ятник Я.Купале (скульптори А.Аникейчик, Л.Гумільовський, А.Заспіцкий, арх. Ю.Градов, Л.Льовін). Одна з головних визначних пам'яток парка фонтан "Вінок", присвячений стародавньому народному святу, - Купалью. У 1959 р. в парку був побудований літературний музей Я. Купали. У новій будівлі архітектори спробували максимально точно відтворити інтер'єр будинку, в якому жив письменник. Не дивлячись на те, що велика частина особистого архіву Янка Купали була знищена під час пожежі, працівникам музею вдалося зібрати велику колекцію рукописів поета, прижиттєвих видань, фотографій, документів, предметів культури і побуту, пов'язаних з життям і діяльністю цього народного поета.

Архітектурні пам'ятники Миру і Несвіжа

В світі Ви познайомитеся з перлиною білоруської архітектури - Мирським замком - першим пам'ятником національної культури, включеним в Список усесвітньої спадщини ЮНЕСЬКО. Зведений магнатами Ільінічамі в 1540 р. в стилі білоруської готики, він вражає величчю і сьогодні. 5 башт заввишки до 27 м сполучено між собою товстими оборонними стінами. Унікальний ансамбль замку органічно вписується в навколишній ландшафт. Замокнув - один з найпопулярніших екскурсійних об'єктів республіки.
Несвіжський замокнув - колишня резиденція могутнього магнатського роду Білорусі Радзівіллов. Для прикраси їх володіння виписувалися кращі європейські архітектори, художники, різьбярі по дереву, садівники-декоратори, ювеліри (легенда про захованих золотих апостолів Радзівіллов не дає спокою багатьом до цих пір). Несвіж перетворився на один з красивих куточків Білорусі.
Тут розташовані пам'ятники, які раніше дали ім'я місту "Північний Париж", "некоронована столиця Великого князівства Литовського": це Слуцкая брама (1690-і рр.), Ратушна площа з ратушею, Фарний костьол, будівля друкарні і пам'ятник великому білоруському просвітителеві Симону Будному, знаменитий парковий ансамбль. Несвіж - це місто-скарб, краса якого не втрачається з роками.

Хатинь

Меморіальний комплекс, 54 км. від Мінська по Вітебській дорозі. 22 березня, 1943 року, фашисти спалили маленьке село "Хатинь" разом з її жителями - 149 чоловік померло у вогні, 75 з них були діти. Таких сіл в Білорусії було 186. Меморіал "Хатинь" - вічна пам'ять про жертви Другої Світової Війни, в якій загинув кожен 4-й білорус. Вічний вогонь, засвічений серед трьох срібних беріз, символізує цю втрату, дзвін, тужливий голос якого кожну хвилину говорить: "Пам'ятай!". Місце, приголомшуюче духом його трагедії, яка нікого не залишає байдужим

Брестська фортеця

Брестська фортеця була побудована в середині XIX століття на місці стародавнього городища, на островах, утворених річками Західний Буг і Мухавец, їх рукавами і штучними каналами. Важливе військово-стратегічне положення Брест-літовська на заході Росії зумовило вибір його местомом будівництва фортеці. Проект фортеці, розроблений російськими військовими інженерами До. Опперманом, Малецким і А. Фельдманом, був затверджений в 1830 році, тоді ж почалося будівництво 4 зміцнень. Центральне (Цитадель) будувалося на місці торгово-ремісничого центру міста, яке у зв'язку з цим було перенесене на 3 км. східніше. Були побудовані Волинське (Південне), Кобрінськоє (Північне) і Тереспольськоє (Західне) зміцнення фортеці. Деякі з будівель старого міста перебудовувалися або пристосовувалися під потреби гарнізону фортеці.

Споруда зміцнень велася в 1833-1842 рр. Перший камінь Цитаделі був закладений 1 червня 1836 року. 26 квітня 1842 року над фортецею був піднятий прапор Російської імперії. Фортеця увійшла до ладу фортець Росії, що діяли. Загальна площа всіх зміцнень 4 кв.км, протяжність кріпосної лінії склала 6,4 км. Головним оборонним вузлом була Цитадель - криволінійна в плані замкнута 2-поверхова казарма завдовжки 1,8 км. із стінами майже двометрової товщини. У її 500 казематах могли розміститися 12 тисяч чоловік з необхідним для ведення бою спорядженням і запасом продовольства. Композиційний центр Цитаделі - гарнізонна Миколаївська церква, побудована на найвищому місці (1851-1876, архітектор Д. Грімм). З іншими зміцненнями Цитадель зв'язували ворота і мости. З Кобрінським зміцненням - Брестські і Белостокськие коміра і мости через річку Мухавец, з Тереспольським - через однойменні ворота і найбільший на ті часи в Росії канатний міст через Західний Буг, з Волинським - Холмськие коміра і підйомний міст через річку Мухавец. Частково збереглися Холмськие і Тереспольськие коміра.

Цитадель захищали Тереспольськоє, Кобрінськоє, Волинське передмостові зміцнення. По зовнішній лінії фортеці проходив земляний вал заввишки до 10 метрів з кам'яними казематами, за ним - канали з перекинутими через них мостами, які вели за межі фортеці.

Брестська фортеця у той час була одним з найбільш досконалих кріпосних зміцнень Росії. З метою зміцнення фортеці в 1878-1888 роки почалося будівництво і побудовано навколо неї 10 фортів. Після чого оборонна лінія досягла 30 км. В результаті 2-ої реконструкції (1911-1914) була повністю модернізована лінія зміцнень: на відстані 6-7 км. від Брестської фортеці створювалася нова лінія фортів. Але будівництво і реконструкція фортів фортеці до початку першої світової війни не були завершені. У серпні 1915 року російське командування, щоб уникнути оточення, евакуювало гарнізон і висадило деякі зміцнення, в т.ч. і недавно побудовані.

На території Цитаделі, в Білому палаці, 3 березня 1918 року підписаний історичний Брестський мир (Радянська Росія з одного боку, Німеччина, Австро-Венгрия, Туреччина і Болгарія з іншою). Анулюваний в листопаді 1918 року.

За Ризьким мирним договором в березні 1921 року (підписали Радянська Росія і УРСР з одного боку, і Польща з іншою) ця територія відійшла до Польщі. У 1921-1939 рр. м. Брест, що носив назву Брест-над-бугом, був центром Поліського воєводства Польщі.

З 14 по 17 вересня 1939 року польський гарнізон Брестської фортеці під командуванням генерала К. Плісовського бився з німецько-фашистськими загарбниками. Не маючи можливості надалі утримувати фортецю, і, не бажаючи здаватися в полон, генерал До. Плісовський, обговоривши на нараді ситуацію, що склалася, 16 вересня наказав залишити фортецю. <Вранці 17 вересня гігантська Цитадель була узята 76 піхотним полком полковника Голлника, що переправився вночі на західний берег Буга якраз в той момент, коли польський гарнізон намагався прорватися з Бреста на захід по непошкодженому мосту через Буг>, - пише генерал Р. Гудеріан.

Частини Червоної Армії увійшли в м. Брест 22 вересня, через п'ять днів після узяття фортеці німецькими військами.

З підвищенням мобільності і вдосконаленням технічного озброєння армій Брестська фортеця втратила своє значення. Надалі використовувалася для розквартировування частин Червоної Армії. 22 червня 1941 року гарнізон фортеці одним з перших прийняв на себе удар німецько-фашистських загарбників.

Біловезька пуща

Старий заповідник на території республіки, включений в Список Усесвітньої культурної і природної спадщини. Цей величний віковий ліс вперше згадується в Іпатьевськой літопису в 983 р. Заповідник займає площа в 87 600 га і є унікальним пам'ятником природи, єдиним в Центральній Європі лісовим масивом, що зберігся майже незайманим. Біловезька пуща - це неповторна краса природи, багатий мир тварин і птахів. Цар пущі - зубр, найкрупніший і рідкісніший представник фауни Європи.
Екскурсії в Біловезьку пущу включені в багато туристських маршрутів. Окрім можливості постежити в майже природних умовах зубрів, тарпанов, косуль і ін. тварин, організовуються екскурсії в урядову резиденцію Віськулі, де в 1991 р. був підписаний договір про денонсацію СРСР. Зараз Віськулі знають в багатьох країнах світу. Знайомство з історичними і культурними пам'ятниками: садибою Тишкевіча, унікальною старовинною Каменецкой башней-донжоном (1276 р.) і царським трактом, костьолом (1583 р.) Троїцким в д.Чернавчицы (колишня резиденція князів Радзівіллов) і іншими визначними пам'ятками.

Березінський заповідник
Унікальний заповідник, що входить в світову мережу біосферних заповідників ЮНЕСЬКО, удостоєний Європейського диплома. Тут до наших днів збереглися незаймані куточки природи.
Ви зробите пішохідну екскурсію по заповіднику, спостерігаючи, його багатий рослинний і тваринний мир; відвідаєте Музей природи, де побачите представників флори і фауни заповідника, а в демонстраційних вольєрах постежите за тваринами в їх природному місці існування. Познайомитеся з історичною і культурною спадщиною краю: стародавнім по воді "з варяг в греки", переправою Наполеона, народними промислами. Тут можна добре відпочити: Домжеріци - адміністративний і науковий центр заповідника, що розташовує одному з кращих готелів з рестораном, більярдом, сауною. До послуг любителів дикої природи - декілька невеликих затишних дерев'яних будиночків (28 місць), розташованих в найживописніших місцях. На озері Плавно реконструйований комфортабельний гостьовий будиночок на 10 номерів.

Браславськие озера

Водні екологічні системи - головне багатство Браславських озер: з незліченних горбів і гряд відкриваються захоплюючі простори водної гладіні з безліччю островів, лабіринтами проток і заток; тут мешкає 30 видів риб, в т.ч. вугор. 44 % території парку займають ліси. Флора регіону налічує понад 800 видів рослин, з яких близько 20 рідкісних і зникаючих занесено в Червону книгу РБ. Найкрупніші озера - Дрівяти, Снуди, Струсто, Войсо, Богинськоє, де можлива прекрасна рибалка, а в лісах чекають вас лісові багатства.
На території парка - понад 30 туристських об'єктів: пам'ятники природи, архітектури, археології. Браслав (нач. XI в.) притягає архітектурними пам'ятниками, Замковою горою. Шедеври околиць - костьол Серця Ісуса в д.Слободка; дерев'яна церква Святого Миколи XVIII в селі Николаюнци, де проживають нащадки старообрядців; дерев'яний костьол Петропавловський в д. Дрісвяти; костьол кармелітського монастиря (Xviiiв.) в Друє. Є краєзнавчий музей з більше 15000 експонатами, міні-музей дерев'яної скульптури, будинок ремесла, майстерні по плетінню з соломи і лози, досить добре розвинена туристська інфраструктура. Браславщина дарил відпочинку і незабутніх вражень.

Озеро нарочь

Нарочанський край завжди привертав до себе туристів красою і можливістю хорошого відпочинку. Озеро Нарочь - найбільше озеро в Білорусі: площа - 79,6 кв.км; найбільша глибина - 24,08 м. Озеро виняткове чисте, в нім мешкає понад 20 видів риб. Нарочанськие лісу, як і озера, унікальні; особливу увагу привертає карельська береза. Тут, в басейні річки Нарочь, створений національний парк. Тут же знаходиться найбільший в республіці санаторій "Нарочь", турбаза. Комфортний період для відпочинку триває близько 240 днів, а купальний сезон - близько 100 днів. Славиться Нарочанський край і своїми мінеральними водами.
Але, окрім багатющих рекреаційних можливостей, по Нарочанському краю існують цікаві екскурсійні програми, пропоновані на турбазах і в будинках відпочинку, - з відвідинами садиби і костьолу в Линтупах, костьолу в Мяделе (1754 р.), костьолу в Камаях (1603-06 рр.), Нарочи, історичного центру р. Постави.

Гомель

Гомель - це місто сучасних широких проспектів і історичних пам'ятників, могутній науковий, культурний центр, крупний транспортний вузол. Екскурсія дає можливість познайомитися з історією міста: 200-річний гомелський центральний парк - частина міста, що зберегла "вікно" в історію. Палац Паськевіча - гімн мистецтву XIX століття, собор Петропавловський Вт. пів. XVIII в. з усипальнею Паськевічей - пам'ятник пізнього класицизму, Лебединий ставок, гроти, яр Гоміюк, що за однією з версій дав назва місту, зимовий сад і видова башта. Створення парку велося за наказом графа генерала-фельдмаршала Петра Олександровича Румянцева-задунайского. Білокам'яний Палац став чудовим творінням російського класицизму на білоруській землі. Впорядкування палацово-паркового ансамблю Румянцевих-паськевічей, пам'ятника архітектури, природи і культури 18-19 століть продовжується в наші дні.

Гродно

По збереженню історичної забудови місто Гродно знаходиться на першому місці в республіці. Прекрасні костьоли і церкви, монастирі і музеї формують зовнішність старого міста, притягаючи численних мандрівників.
Оглядова екскурсія по місту з відвідинами Борісоглебськой церкви на Коложе - шедевра XII століття (згадка в Іпатьевськой літопису датована 1183 р.), видатного пам'ятника староруської і візантійської церковної архітектури. Відвідини церкви Різдва Богородиці, побудованої в 1720-51 рр. італійським архітектором І.Фонтано, - пам'ятника архітектури перехідного стилю від бароко до класицизму; бернардинського костьолу (XVI-XVIII вв.); Фарного (ієзуїтського) костьолу - чудово обробленого, з приголомшливим інтер'єром - адже такої оригінальної, витонченої дерев'яної скульптури немає більш ніде. Відвідини одні з музеїв (історико-археологічного, історії релігії, Максима Богдановича) і Гродненського зоопарку.

Полоцк - якнайдавніше місто Білорусі

Що виник на торговому шляху "з варяг в греки", Полоцк вперше згаданий в стародавньому літописі "Повість тимчасових років". У X-XII вв. місто було столицею князівства Полоцкого; скандінавські саги оповідають про полоцких дружин, що ходили під стіни Царьграда; "Слово про полк Ігореве" славить мужність полочан і мудрість князя Всеслава.
Під час оглядової екскурсії відвідаєте Софійський собор, який білим птахом піднісся на високому березі Західної Двіни вже в XI ст., побуваєте в музеї, а можливо, і почуєте концерт органної музики. Відвідаєте Спасо-евфросиньевський монастир, закладений в 1120-х гг.: він вражає своїми архітектурними формами і дивом, уцілілими фресками XII століття. У соборі покояться мощі Небесної покровительки Білорусі Ефросиньі Полоцкой. Ви познайомитеся з історією книгодрукування в Музеї білоруського книгодрукування, що в будівлі братської школи при колишньому чоловічому монастирі Богоявленськом: тут в XVIII в. викладав поет і драматург Сімеон Полоцкий. Оборонний земляний вал нагадує про Лівонськой війні, "Червоний міст" - про події війни 1812 року. В центрі міста - пам'ятник першодрукареві Франциску Ськоріне, що народився в Полоцке. У Полоцке під охороною держави знаходиться 97 пам'ятників археології, історії і культури. З найбільш інтереснимі з них ви зможете познайомитися на екскурсії.



[11-01-17][Все для туристів]
...І сказав Володар: «Ту стань!» (0)

[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про заснування Ворохти (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Ділові тури - уміння суміщати приємне з корисним (0)
[09-09-19][Карпати]
Ведмедики в Карпатах, неподалік м.Яремче. (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 4935 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: