Поля Елісейськие - висохлий рукав Сени
Знамениті поля Елісейськие протягнулися між Площею Згоди і Тріумфальною Аркою. В порівнянні з віком двотисячоліття Парижа поля Елісейськие - порівняно молода вулиця. Колись тут лежав висохлий рукав Сени, і аж до початку XVI століття це були болотисті місця, куди французькі королі приїжджали пополювати на качок. У 1616 році по вказівці Марії Медічи тут були прокладені три алеї з в'язами, а в 1667 році під керівництвом пейзажного архітектора Ленотра влаштована прогулочна зона, продовжуюча Тюїльрійський сад. Перші будинки з'явилися на полях Елісейських, коли почалося будівництво королівського палацу у Версалі. Як писав Микола Карамзін, що відвідав Париж в 1790 році, поля Елісейськие нагадували тоді невеликий ліс «з маленькими квітучими лужками, з хатинками, в різних місцях розсіяними, з яких в одній ви знайдете кавовий будинок, в іншому - лавку. Тут по воскресіннях гуляє народ, грає музика, танцюють веселі міщани. Бідні люди, виснажені шестиденною роботою, відпочивають на свіжій траві, п'ють вино і співають водевілі». Відпочинок у Карпатах
Місце національного тріумфування В період Другої імперії на полях Елісейських з'явилися елегантні особняки, залиті асфальтом тротуари, газові ліхтарі. У 1815 році, коли війська антифранцузької коаліції увійшли до Парижа, козаки Олександра III і англійці розбили на полях Елісейських свої бівуаки. Поля Елісейськие - традиційне місце військових парадів, що проводяться тут 14 липня (день узяття Бастілії) і 11 листопада (закінчення першої світової війни). Сюди стікаються натовпи парижан, коли наступає момент «національного тріумфування» - так було, наприклад, 14 липня 1989 року, в день святкування 200-ліття Великої французької революції. Так було і 12 липня 1998 року, коли Франція вперше стала чемпіоном світу по футболу (на полях Елісейських зібралися тоді більше 3 мільйонів чоловік!).
Найпрекрасніше авеню в світі Авеню "Champs Elysees" ймовірно цілком заслужено отримало своє прізвисько "найпрекрасніше авеню в світі". Воно починається з 'Place de la Concorde' і кінчається на 'Grand Palais'. У решті частини авеню, за невеликими виключеннями, знаходяться, головним чином, дорогі магазини і ресторани. Погуляйте на початку авеню недалеко від Тріумфальної арки і відвідайте 50-метрову будівлю, побудовану на честь перемог Наполеона. Вхід коштує 6 євро, а для дітей молодше 12 років - він вільний. Тріумфальна арка відкрита з 9:30 до 11:00 вечора з квітня по жовтень і з 10:00 ранку до 11:00 вечора з жовтня по березень.
Острови блаженних На полях Елісейських багато кінотеатрів, комерційних центрів найбільших автомобільних кампаній, знамените кабаре «Лідо» (а навпроти - один з найдорожчих російських ресторанів «Распутін»), величезний магазин музичної продукції Virgin Megastore, туристичні агентства різних країн, центральний офіс туризму (тут можна отримати буклети і проспекти про визначні пам'ятки Парижа). Ресторани поступово поступаються місцем «американському громадському харчуванню» типу Макдональдс. Втім, поки що «живий» знаменитий ресторан «Le Fouquet's» (серед його постояльців були Саша Гитрі і Чарлі Чаплін). Назва авеню запозичена з грецької міфології. Поля Елісейськие, або Елізіум, - «острови блаженних», де мешкають герої, що отримали від богів безсмертя.
Російський штрих поля Елісейськие - ймовірно, єдине в Парижі місце, де можна побачити портрет... Леніна. Його мозаїчне зображення прикрашає один із стенів офісу російської авіакомпанії «Аерофлот».
|