Четвер
25-01-23
09:08

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

Головна » 2011 » Січень » 17 » Маски не для терористів
19:55
Маски не для терористів

Маски не для терористів

В зимку в горах дуже швидко з’являється бажання надягнути щось на ніс і щоки, щоби захистити обличчя від морозного вітру. І на це є рада — шапка-маска балаклава.

Родом з Англії

Пригадайте собі кадри з будь-якого кінобойовика, де бійці спецпідрозділу в чорних масках «поливають» кулями таких самих замаскованих терористів. Ці маски і є одним з видів балаклав. Відмінність полягає лише в тому, що у випадку зі спецназом та терористами вони закривають обличчя від стороннього погляду, а туриста балаклава захищає від вітру, морозу, ультрафіолету.

Назва «балаклава» має англійське походження. Точніше, так на честь міста Балаклави назвали вовняну шапку-маску англійці під час Кримської війни 1853–1856 років. Там тоді були дуже суворі, як на Крим, зими. Тож для свого війська, що дислокувалося в Балаклаві, в Англії розробили спеціальні захисні шапки.

Одна «дірка», дві «дірки»...

Залежно від умов використання, маски бувають декількох типів. Найпоширеніші — з одним великим овальним вирізом, що залишає незахищеними тільки ніс і рот. Такий тип добре підходить для зимових походів на малих висотах і в лісі. Це хороший варіант і для катання на лижах та борді. Перевага таких балаклав у тому, що, захищаючи більшу частину голови від холоду і вітру, вони не заважають дихати.

Другий за популярністю тип — балаклави, що закривають практично все обличчя і мають лише виріз для очей. Зазвичай в таких балаклавах є отвори для ніздрів. Цей варіант добре підійде для високогірних сходжень. В походах Карпатами такі маски доречні не лише взимку, а й ранньої весни та пізньої осені…

Третій тип — це маски, що складаються із частин, які можна комбінувати, залежно від умов. Так, наприклад, маска Баск THOR V2 має знімну частину, що закриває рот і ніс. В добру погоду її можна відчепити (кріпиться на липучках). А в сильний вітер, мороз вона захистить обличчя.

Четвертий тип — досить вільні і товсті поларові чи флісові маски, які можна носити і як шарф. Це хороший варіант для тривалих зимових походів. Адже тісна прилягаюча балаклава з часом «втомлює» голову. Отвір для обличчя можна міняти мотузкою, протягнутою в масці по його контуру. Одним із підвидів цього типу шапок-масок є багатофункціональні вироби фірми Бафф (Buff). Комбінація різних матеріалів і особливий крій дозволяють використовувати той самий «бафф» і як шарф, і як бандану1, і як маску…

Бавовна чи полартек?

Найпростіші матеріали, з яких роблять маски, — звичайний бавовняний трикотаж або вовна. Натуральні тканини приємні до тіла, не електризуються. Але вироби з них мало захищають від вітру, а отже, їх не бажано використовувати в складних зимових сходженнях, особливо маски з бавовни. Адже від намокання вони втрачають свої теплоізоляційні властивості і сохнуть досить довго. Вовна за таких умов має переваги, але від сильного вітру все одно не захищає.

Шиють маски переважно із флісу. Це синтетичний матеріал з хорошими теплоізоляційним властивостями. Він швидко сохне, більш-менш добре «дихає», але разом з тим погано захищає від вітру і при намоканні не утримує тепла.

Полартек (Polartec) — матеріал, схожий на фліс, але завдяки тому, що його ворсинки всередині порожнисті, краще утримує тепло, навіть коли намокає, і захищає від вітру. Полартек буває різної товщини (Polartec 100, 200 і 300 ).

Нині для балаклав використовують і високотехнологічні матеріали типу віндстопер (Windstopper) чи віндблок (Windblock). Їх особливість у тому, що на спеціальний теплоізоляційний фліс наносять мембрану. Мембранна технологія робить балаклави вітронепроникними та вологостійкими. Але вони мають суттєвий недолік: при інтенсивному русі шкіра пітніє і волога не встигає випаровуватися. Маски з віндстоперу годяться для зимових поїздок на велосипеді, катання на лижах, сноубордах, походів у високогір’ї…

На різні випадки

Більшість масок годяться і для катання на лижах, і для пішохідних мандрів, і для велосипедних поїздок. Оптимальний вибір «на всі випадки» — маска з полару чи віндстоперу з відчіпною частиною для носа і обличчя. Якщо ви не збираєтеся у високогір’я, придбайте балаклаву з одним вирізом для очей і рота. Але бажано, щоб нижня частина маски була еластичною, і її можна було натягнути на ніс. Зимовим байкерам краще купити балаклаву з неопрену, тоді вона якнайкраще захищатиме від вітру. Оскільки на маску ви одягатимете шолом, то її верх має бути з легкого матеріалу.

Від 20 до 300 гривень

На українському ринку є чимало різних моделей балаклав як закордонного, так і вітчизняного виробництва. Загалом, ціни коливаються від 20 гривень (флісові балаклави простої конструкції) до 300 (виготовлені з використанням високотехнологічних матеріалів, складного крою). Хоч виробників і багато, всі вони використовують ті ж матеріали. У українських туристичних магазинах можна придбати балаклави від Commandor, Viking, Bask, Lafuma, Griffone, Kellis, Baseg, Nalini, Marmot, Millet, Kama. В крамниці вибирайте маску ретельно — в ній вам повинно бути цілком зручно.

1Бандана — хустинка, вузол якої зав’язується на потилиці або яку носять на шиї, як шалик.

 

 Джерело: Всеукраїнський туристичний журнал "Карпати"



[10-10-10][Все для туристів]
Львів (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Туризм (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Що їдять данці? (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Екзотичний відпочинок : воно те коштує? (0)


Категорія: Все для туристів | Переглядів: 1060 | Додав: vechervkarpatah | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: