Четвер
23-06-08
01:22

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Головна » 2011 » Січень » 17 » Довга історія простого винаходу
20:02
Довга історія простого винаходу

Довга історія простого винаходу

Зародження ковзанярського спорту було продиктоване давньою життєвою потребою людини швидко й легко пересуватися на льоду. Разом з тим, історія такого, здавалося б, простого винаходу, як ковзани, губиться у віках. Століття, коли люди навчились ковзанню на льоду, досі не встановлено, не кажучи вже про точну дату. Але деякі цікаві факти про ковзани нам усе-таки відомі.

Прадавній спорт

Археологи стверджують, що ковзанярство у його прадавній формі було дуже поширеним заняттям у північній Європі — на території сучасних скандинавських країн, Великобританії, Голландії. Найдавніші примітивні ковзани, відомі вченим, датуються — дуже приблизно — третім тисячоліттям до нашої ери. Численні знахідки такої давності, зроблені у XIX столітті, приміром, у Швейцарії, Фінляндії, Німеччині чи Польщі, навіть важко назвати ковзанами, адже йдеться про примітивні пристосування, виготовлені з кісток свійських тварин (найчастіше бралася гомілка коня, рідше — корови або вівці). Встановлено, що кістка з одного боку полірувалась, а іншим прикладалася до підошви взуття і прив’язувалася до ноги шкіряними пасками.

Доля металевого ковзана

Батьківщиною ковзанярського спорту вважається Голландія. Там звичай долати великі відстані на ковзанах виник раніше, ніж в інших країнах. Цьому сприяло географічне положення країни, яка знаходиться нижче рівня моря і помережана густою сіткою каналів. Одинадцять найбільших міст північної Голландії з’єднувалися каналами загальною довжиною 185 кілометрів. Пересування поверхнею льоду було для голландців одним із основних засобів комунікації. В Нідерландах ковзання на льоду поширювалося в усіх соціальних прошарках, але в інших країнах Європи ця розвага була привілеєм можновладців і аристократів.

Близько 1250 року в Голландії з’явилися перші ковзани з металевим полоззям, вмонтованим у дерев’яну підошву. Близько 1500 року голландці удосконалили лезо, надавши йому два ребра, знявши цим необхідність використовувати палиці, адже тепер для руху на льоду стало можливим відштовхуватися ногами. Ця подія вважається початком історії ковзанів сучасного зразка.

...Згодом і в Англії стали використовуватися металеві ковзани на дерев’яній платформі, які на початку XVII століття поширилися в багатьох країнах Європи. Сталь для виготовлення лез доставлялася з Великобританії в Голландію, де англійці налагодили для себе масове виробництво ковзанів...

З Англії ковзани потрапили в Америку й Канаду. Саме у США у 1848 році був створений перший суцільнометалевий ковзан (без використання дерев’яної підошви). Через менш ніж 20 років лезо отримало зубці, які тепер є невід’ємною частиною ковзанів для фігурного катання. У другій половині XIX століття ковзанярство стало «модою віку», ковзани з суцільнометалевим лезом випускалися й продавались масово.

 

 Джерело: Всеукраїнський туристичний журнал "Карпати"[09-10-12][All for the tourists of]
Local foods - it Costs to make an attempt in Yaremchi! (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Сінгапур: визначні пам'ятки (2)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
На Говерлу початкові пункти. 1 (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Курорти Білорусі (0)


Категорія: Все для туристів | Переглядів: 822 | Додав: vechervkarpatah | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: