Івано-Франківщина туристична
Івано-Франківська область найвисокогірніша область в Україні. Третина її території займають східні Карпати, а решту – передгірська і рівнинна зони. Тут підносяться найвищі українські вершини – Говерла (2061 м), Бребенскул (2036 м), Піп-Іван (2028 м), Ребра (2001 м). Кліматичні умови - м'яка зима з середньою температурою -5°С і тепле літо (+18°С) – сприяють цілорічному відпочинку та лікуванню. Сніг на схилах Карпат лежить від листопада до травня, що важливо для розвитку гірськолижного туризму. Найбільші ріки – Дністер, Прут та Черемош є цікавими для любителів водного туризму.
Крім традиційних туристичних продуктів, таких як, пішохідні, велосипедні чи кінні прогулянки Карпатами, сплав гірськими річками або рівнинним Дністром, відвідування унікальних об'єктів природи та знаменитих пам'яток історії, широку популярність здобувають вже традиційні міжнародні змагання з парапланеризму на схилах Дністровського каньйону, зльотів байкеів у Косові, фестивалю етномузики у Шешорах, автомобільні пробіги позашляховиків гірською частиною області. Динамічний розвиток туризму відбувається завдяки створенню сучасної відпочинкової інфраструктури з високим рівнем сервісу, розташовані в курортних місцевостях.
Українські Карпати – перлина нашої України, дивовижний мальовничий край, улюблене місце відпочинку і оздоровлення людей різних поколінь.
Відпочинок у Карпатах – це також і сучасні готелі зі всіма зручностями, необхідними для комфортного перебування. Як правило всі готелі розташовані біля підніжжя гір поряд з автомобільними трасами в місцевостях, відомим своїм лікувальним кліматом. До послуг гостей, як великих закладів відпочинку так і міні-готелів, номери із супутниковим телебаченням, душовими та ванними кімнатами, сауни, прокат гірськолижного спорядження, велосипедів, спальних мішків, палаток. Більшість готелів пропонує чимало екскурсійних програм, послуги інструкторів і перекладачів, походи в гори, кінні прогулянки, рибальство.
Серед найпопулярніших видів відпочинку по Івано-Франківщині – сплав гірськими річками Білий та Чорний Черемош, Прут, Лімниця. Найкращий час, для проходження річок Карпат – кінець квітня – перша декала травня, коли танення снігів є найбільш інтенсивним. Каньйонами рівнинного Дністра на плотах можна проходити з травня по вересень. Найпривабливішими місцями для скелелазання є скелі Довбуша, Сокільський хребет, Писаний камінь, Білий камінь.
Рельєф місцевості в районі села Одаї Тлумацького району створює можливість для занять дельтапланеризмом. Тут, на схилах Дністровського каньйону, протягом останніх 15 років проходять міжнародні змагання дельтапланерного та парапланерного спорту. Ці види спорту також розвиваються у передгір'ї Карпат в Богородчанському районі.
Наприкінці 2005 року поблизу села Новий Мізунь відбувся фестиваль екстримальних видів туризму «Мізунська Zвигода». Програма фестивалю включала міжрегіональні змагання з пейнтболу, гірського велисипеду – даунхілу, пор-шору (спуск спеціально ускладненою трасою), тріалу (велоакробатика), джип-тревелу.
Сьогодні понад 400 сільських гостинних дворів приймають у себе туристів. Найпопулярнішими серед гостей є Косівщина,Верховинщина, Яремчанщина та Рожнятівщина.
На території старовинного українського села Заболоття у межиріччі річок Бистриці Надвірнянської та Бистриці Солотвинської було спорудженр фортецю, яка з часом перетворилася у торговий, ремісничий та культурний центр Галичини. В 1662 році місто одержало Магдебурське право і стало відомим як Станіславів. В 1962 році, в рік відзначення 300-річчя офіційного заснування, місто було перейменовано в Івано-Франківськ на честь видатного сина українського народу Івана Франка.
Івано-Франківськ, де діє міжнародний аеропорт, сходяться залізничні та автомобільні магістралі справедливо важається туристичними воротами Карпат. Основні туристичні центри регіону, такі як Яремче, Косів, Верховина, Долина, Рожнятів, район Дністровського каньйону практично рівновіддалені від Івано-Франківська і знаходяться за 80-100 км. від нього.
У Галичині люди завжди прагнули творити на славу Божу. Тому сьогодні ми із захопленням оглядаєм справжні шедеври сакрального мистецтва – костели, церкви, іконостаси, вишиті ікони та сурогви... Найбільш довершиними архітектурними спорудами, що дійшли до нас з далекої минувшини є дерев'яні церкви. Свою церкву має кожне, навіть найменше село, а кожна церква по своєму прекрасна та унікальна. На території області взято під охорону держави понад 3,5 тис. пам'яток історії та культури. Таки давні та цінні пам'ятки як церква св. Пантелеймона під м. Галичем, церква Святого Духа в Рогатині, Манявський скит, Митрополичі палати та фундаменти літописних церков у Крилосі.
|