Середа
24-05-29
07:41

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

4. Теорія життєвого циклу продукту


4. Теорія життєвого циклу продукту

Відповідно до теорії життєвого циклу продукт еволюціонує, проходячи такі стадії: впровадження, зростання, зрілість занепад. Поняття життєвого циклу продукту характерно для маркетингу, так як він описує еволюцію засвоєння продукту споживачами. З цієї концепції престиж продукту, що знаходиться на різних стадіях циклу, протягом його обмеженою життя піднімається і падає, а його виробництво переміщується з країни в країну в залежності від стадії.

На першій стадії впровадження, коли здійснюються розробка у відповідь на появу потреби, створення дослідної партії та розміщення нововведення, продаж зростає повільно, тому що не вистачає інформації про переваги продукту для подолання інертності споживачів. Тому виробники починають активну кампанію по просуванню продукту за допомогою реклами, паблік рілейшнз і створення ефективної дистриб'юторської мережі. На цій стадії пропозиції продукту зосереджені в руках небагатьох підприємств, які займають монопольне становище на ринку як винагороду за створення продукту, а сам продукт має високу ціну.

Стадія зростання супроводжується розширенням ринку і відносним збільшенням продажів завдяки ознайомленню клієнтів з продуктом і визнанням його. На цій стадії прибуток вище, ніж на першій, через більш високої стандартизації виробництва і скорочення витрат маркетингу. При цьому з'являються конкуренти як всередині країни, так і за кордоном.

На стадії зрілості впровадження на потенційні ринки породжує зростання субсидій, більш високу стандартизацію, посилення конкурентного значення цінового фактора, стабілізацію прибутку або його падіння. Цій стадії властиві високий рівень повторних покупок і стабільний рівень продажів. У міжнародному плані відбуваються зниження експорту продукції з країни і початок виробництва в інших країнах, де витрати виробництва низькі.

На останній стадії виробництво продукту приходить в занепад, коли споживачі країни нововведення втрачають інтерес до продукту і починають створювати новий. Обсяг продажів скорочується, і все менше споживачів роблять повторні покупки. Виробництво продукту концентрується в іншій країні, а країна нововведення в підсумку перетворюється в країну імпортера продукту.

У міжнародному туризмі ключовим елементом туристського продукту є туристський центр, якому властива еволюція, аналогічна життєвому циклу товару. У туризмі все починається з дослідження невеликої групи мандрівників-першовідкривачів, які хочуть уникнути інституційних подорожей і милуватися дикою, ще ніким не зіпсованої природою. У цей період туризм не робить впливу на місцевість, а місцеве населення активно контактує з мандрівниками.

На стадії впровадження мешканці нових туристських місцевостей самі починають залучати мандрівників, пропонуючи їм нічліг. Подальше зростання кількості туристів стимулює місцеву владу розвивати інфраструктуру, як це відбувалося, наприклад, на невеликих островах Карибського басейну та в Тихоокеанському регіоні.

Далі слід стадія розвитку, коли кількість туристів інтенсивно зростає, особливо в пікові періоди, і іноді перевищує чисельність місцевого населення. Контроль за розвитком туризму переходить з рук місцевої адміністрації в руки зовнішніх компаній, які швидкими темпами починають розвивати інфраструктуру, тим самим змінюючи зовнішність новонароджуваного туристського центру. Однак цей бурхливий розвиток має і свою негативну сторону - надмірне збільшення чисельності населення і пов'язану з цим навантаження на місця життєзабезпечення. На цій стадії розвитку перебувають такі країни Північної Африки, як Туніс і Марокко.

На стадії зрілості спочатку сповільнюється зростання прибуттів іноземних гостей, хоча загальна кількість прибуваючих все ще зростає і перевищує чисельність місцевого населення. Центр туризму перетворюється в повністю завантажену частина індустрії туризму з готелями великих транснаціональних готельних ланцюгів і франчайзинговими підприємствами. Далі розвиток цього центру бізнесу, відпочинку і розваг досягає свого піку, після чого мода на нього падає, і він тримається тільки за рахунок повторних прибуттів, які коштують великих зусиль, здійснюваних центром. В останнього виникають економічні та соціальні проблеми. Наочним прикладом таких центрів туризму можуть служити знамениті курорти Іспанії, Італії та Франції, а також курорти Карибського басейну.

На заключній стадії занепаду туристський центр стає малопривабливим для більшості туристів і при цьому сільнозавісімим від рідкісних подорожуючих на короткі канікули або відпочиваючих з найближчих районів. Влада намагається оживити центр за допомогою залучення клієнтів, використовуючи нові канали просування і збуту або переоснащая центр для використання в інших цілях. Наприклад, так сталося з дуже відомим курортом США під Нью-Йорком - Атлантік-Сіті, який був перетворений на центр грального бізнесу.

Зміст


[10-03-04][Все для туристів]
У кришталевiй темрявi (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Бангкок: як отримати справжню тайську насолоду (0)
[09-08-22][Відпочинок за кордоном.]
Чорногорія: морська і гірська (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Корисні дрібниці або, що потрібно знати, відправляючись до Ізраїлю (0)