П’ятниця
24-06-21
18:29

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

§ 4. Бар'єри до подорожі


§ 4. Бар'єри до подорожі

Існують причини, за якими людина або не подорожує, або робить це надзвичайно рідко. Ці причини можна назвати бар'єрами до подорожі. Для більшої частини населення бар'єрами до подорожі є:

1. Вартість турпродукту. Споживач діє в умовах обмеженості грошової маси і при складанні бюджету змушений перш за все враховувати інші статті витрат (наприклад, предмети першої необхідності). Судження, що подорож є занадто дорогим задоволенням, можна розглядати як інтерпретацію думки про марність туризму. Але при цьому вартість туристської поїздки є для туриста об'єктивної і принциповою причиною того, щоб залишатися вдома.
2. Дефіцит часу. Багато людей не можуть залишити роботу (справи) заради подорожі.
3. Обмеження по здоров'ю. Погане здоров'я або фізичні недоліки не дозволяють людині покинути свій будинок, змушують відмовитися від подорожі.
4. Життєвий цикл сім'ї. Батьки малолітніх дітей не подорожують часто через сімейних обов'язків або можливих незручностей, пов'язаних з переїздом. Самотня людина (вдівець), як правило, не подорожує через відсутність в поїздці попутника.
5. Дефіцит інтересу. Незацікавленість, як і незнання тих видів туристської діяльності і туристських напрямків, які можуть принести необхідну задоволеність від поїздки, часто є серйозним бар'єром до подорожі.
6. Страх і безпеку. Туристська поїздка передбачає зіткнення з "новим", що часто лякає туриста. Війни, заворушення, негативні публікації в засобах масової інформації про конкретної місцевості сіють в душі потенційного туриста страх і упередження щодо конкретного туристського спрямування. Серйозним бар'єром, що не тільки стримуючим, а й дискредитує туризм, є тероризм.

Досить сильний мотив до подорожі здатний подолати будь-які бар'єри, хоча вони і мають певний вплив на вибір виду відпочинку і туристського спрямування. Але, як показує практика, більшість туристів з працею долають такі бар'єри, як дефіцит інтересу, страх і безпеку, що підтверджують і результати експерименту. Респондентам запропонували завершити речення: "Середньостатистична сім'я виграла безкоштовний тур, але відмовилася від поїздки, тому що ...". 42% опитаних відповіли, що сім'я хотіла відправитися в поїздку, але не змогла це зробити по одній з трьох причин: зайнятість на роботі, погане самочувст-віє, сімейні обставини. 26% опитаних вказали, що родина не захотіла вирушити в подорож, вирішивши провести час удома.

Результати опитування констатують, що одна частина населення; віддає перевагу залишатися вдома, інша відчуває визначено-ву частку страху перед майбутнім "випробуванням". На перший погляд ці факти не є настільки суттєвими, щоб бути прийнятими всерйоз. Однак сегмент "незадіяних" груп потенційних туристів дуже широке, щоб його ігнорувати. Істотну частину потенційних споживачів можна переконати, що і за межами їхньої будинку існує багато цікавих місць і об'єктів туристичного призначення. У цих цілях доцільно активізувати рекламну кампанію серед різних груп населення.

Аналіз причин, що сприяють виникненню дефіциту інтересу, розкрив конфлікт між бажанням пізнання "нового" і потребою в безпеці. Для людини місце його проживання є гарантією надійності і безпеки за принципом: "Мій дім - моя фортеця". Але постійне перебування у звичному середовищі може викликати нудьгу і непереборне бажання змінити обстановку. Таким чином, людина може опинитися схильним двом досить сильним мотивами: прагненню до безпеки і прагнення до пізнання, протиріччя яких необхідно послабити. Цього легко досягти, запропонувавши споживачеві вибрати подорож по добре зна комою місцевості в компанії знайомих людей. Це призведе до того, що загроза безпеці з боку "невідомого" буде відвернена, але сила пізнання і вражень від подорожі виявиться знижена.

Таким чином, знання бар'єрів до подорожі (реальних і потенційних), їх виявлення і чітке формулювання є першими кроками на шляху розробки спеціальних заходів щодо зменшення їх дії і навіть повного подолання.

Зміст


[10-01-23][Все для туристів]
Планета Драгобрат 2006 (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
День бабака (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Мадагаскар - острівні визначні пам'ятки (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Бангкок: як отримати справжню тайську насолоду (0)