Середа
20-02-19
16:47

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Про Карпати.Про Музей Писанки Відпочинок в Яремче, отдых в коттедже,отдых в Яремче


Відпочинок в м. Яремче, гостинний двір "Вечір в карпатах",
про Карпати...(Перейти - Головна, - карта сайта RU, UA)
___________________________________________________________________________________________
Музей Писанки в Коломиї

Традиція розпису яєць на Гуцульщині і Покутті нараховує багатовікову історію і саме тут, мистецтво писанкарства сягнуло високого рівня. Колекція писанок у Коломийському музеї народного Мистецтва Гуцульщини формувалась багато десятиліть і поступово виникла ідея створити окремий відділ – музей писанкового розпису. Головними завданнями музею мали стати: збирання, зберігання, і популяризація творів народних майстрів, їх наукове опрацювання і донесення до наступних поколінь.

Спочатку планувалося розмістити музей в колишніх польських костелах в Делятині або в Стопчатові. Потім обласне управління культури подало ідею побудови музейної експозиції в Івано-Франківську, в будинку, який знаходився в міському парку і побудований в гуцульському стилі. Але найоптимальнішим варіантом було відкриття музею в Коломийській церкві святого Благовіщення і це було затверджено рішення виконкому міської ради від серпня 1983р.

З цього часу розпочалась інтенсивна праця по створенні музею поповнення колекції, розробка структури музею та тематико-експозиційного плану.

         

Урочисте відкриття музею відбулось 26 жовтня 1987р. якраз на 400-ліття церкви св. Благовіщення.

Церква-музей розміщувалась на перехресті жвавих автомобільних шляхів, що зумовило активне відвідування музею, хоча він функціонував лише в літній період.

В 1990р. церква була передана віруючим, а музей не отримав постійного приміщення. З 1992р. музей писанкового розпису розміщувався в малопристосованому будинку по вул. Р.Шухевича, 78. Експозиція складалася з чотирьох розділів:

1.    Історія виникнення писанки і її роль в духовній культурі українського народу.

2.    Техніки розпису писанок. Інструментарій. Композиції орнаментальних мотивів.

3.    Писанка – твір мистецтва.

   www.VechervKarpatah.at.ua 

4.    Запозичення писанкової орнаментики іншими видами мистецтва.

Нова сторінка історії музею розпочалась з побудови спеціалізованого будинку, центральна частина, якого має форму яйця висотою біля 13м, яке ззовні розмальоване як писанка. Будівництво тривало рекордний час – 90 днів.

Урочисте відкриття музею відбулося 23 вересня 2000р. під час Х міжнародного фольклорно-етнографічного фестивалю гуцулів, в якому брали участь Президент України та Голова Верховної Ради.

         Коли на Прикарпатті перебувають з робочими візитами урядові та іноземні делегації то можна з впевненістю вважати, що вони обовязково відвідають музей “Писанка”. Архітектурна споруда у формі найбільшого у світі яйця, яке розмальоване як писанка, стала візиткою Коломиї і приваблює відвідувачів з усіх країн.

В нашому музеї існує традиція повязана з його специфікою і започаткована головою ОДА Михайлом Вишиванюком. Вона полягає в тому, що коли музей відвідують перші особи держави, то професійна писанкарка подає їм біле куряче яйце, розтоплений бжолиний віск, писачок і пропонує зробити підпис на поверхні яйця. А потім розписує як писанку. В колекції музею вже є писанки з підписами Президента України Л. Д. Кучми та його дружини Людмили Миколаївни. Голови     В. Р. України Івана Плюща. Прем’єр-міністра А. К. Кінаха, віце-прим’єр-міністра     В. Семиноженка. Колишніх примєр міністрів В. П. Постовойтенка, В. А. Ющенка, міістра оборони О. Кузьмука та ін. Музей відвідали губернатори всіх областей та численні закордонні делегації на чолі з послами та консулами.

Концепцію експозиції музею розробила директор Ткачук Я.Ю., а втілювали її в життя коломийські художники В.Андрушко та М.Ясінський.

На даний час музей перетворився на своєрідний храм мистецтва, звичаїв та традицій. У вестибюлі представлено скульптуру матері Божої з дитям та вишиті чудодійні ікони, які створюють неповторну атмосферу для поглибленого огляду. На другому поверсі представлено писанки з найбільших осередків писанкарства на Гуцульщині та Покутті та з Тернопільської, Львівської, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та ін. обл. З Польщі, Чехії, Швеції, США, Канади, Пакистану та Індії. Також представлено інтер’єр гуцульської хати та композиційна сцена “Великдень”.
 


[10-10-10][Все для туристів]
Єгипетська мозаїка вражень (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Столиця Кіпру - Никосия (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Купальники-2008 - стрінги і бікіні терплять фіаско (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Навіщо ми їдемо у відпустку? (0)