Субота
25-02-01
19:51

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Замітки з Індії

Замітки з Індії

Після перельоту в Делі, яке зайняло майже 6 годин, відразу переводиться стрілки на руці і в мобільному на дві з половиною години вперед, щоб починати жити по-місцевому часу. Вийшовши з літака, всіма рецепторами шкіри миттєво відчуваємо тепло в +39 градусів за Цельсієм. Чекаємо автобуса, щоб дістатися до аеропорту, тому що в перший не вмістилися. Усередині відкриті вікна, і я їду в передчутті туалетного запаху, про який мене попередили раніше. Ага, ось і він - весь народ дружно закриває носи футболками, руками або хусточками. Проїхали далі - ніби вже краще, але все дружно обговорюємо каналізаційну систему Поділи. Здрастуйте, Столиця, ача-ача.

Аеропорт просторий, великий і чистий. Тут же набуваємо sim-карту місцевого мобільного оператора, тому що вітчизняний life;) тут не працює, а МТС здирає купу грошей за роумінг. Міняємо своїх «зелених президентів» на рупії. 1 долар = 39 рупіям. Як не дивно, в банці видали абсолютно нові купюри - була налаштована на потертих і зношених, як в Єгипті, але, схоже, населення з власною валютою звертається краще.

Ловимо таксі і просимо відвезти нас в готель, де ніч коштує не дорожче 60 доларів. Приїжджаємо, адміністратор, з посмішкою на все 32, заявляє, що ціна порядка 80. Гаразд, беремо номер - вже дуже хочеться відпочити перед майбутнім рейсом на Гоа. Апартаменти акуратні і чисті, є ТБ і кондиціонер.

Цікаве те, що в прайсі готелю красуються такі слова, як «супер делюкс», «супер екстра делюкс», «класик делюкс». Ну, просто люблять вони такі слова! Цікаво також і те, що скрізь в Індії за хороші номери чоловік зобов'язаний заплатити податок в 12,5% за розкіш - luxury.

З місцевим населенням пояснюємося, звичайно, на англійському - в Індії дві офіційні мови - хінді і англійський. Якщо Ви зважитеся їхати сюди дикуном, то без базових знань доведеться дуже важко. Більшість індусів знають інгліш, але багато ним і не володіють; зате майже всі вони знають цифри. Починаю звикати до звернення «мадам». Тут до всіх іноземців звертаються - «сер» і «мадам». Відпочинок у Карпатах

Вранці вирішили пройтися по вулиці Поділи, на якій розташований готель. Прогулянка, загалом, зайняла близько двох годин. Багато що відразу впадає в очі і вражає непідготовленого європейського обивателя. Перш за все, це тутешні вуличні магазини, грязь і особлива індійська каналізація, яка є ровом завглибшки близько метра. У деяких місцях він закритий плитами, подекуди відкритий, що, природно, створює неповторний запах, що запам'ятовується. Але терпимо.

Деякі чоловіки зупиняються прямо посеред дороги, по якій індуси або ходять пішки, або носяться на машинах, мотоциклах і рикшах, і справляють потребу по-маленькому прямо «не відходячи від каси». Все просто і навіть якось по-домашньому. До цього потім теж звикаєш.

Рух в Делі подібно до того, що в Каїрі. Безліч дрібного транспорту і вантажівок, всі вони активно і дуже голосно сигналять, правила дотримують рідко. Більшість проїжджаючих автобусів без дверей і люди просто встрибують в них під час їзди. На мотоциклах часто бачиш по три люди.

Маса торговців вивозять візки з фруктами і очеретом, і роблять соки-фреш прямо на вулиці за допомогою простих ручних машин. Люди це п'ють, але нам випробувати дані чудеса кулінарії так і не вистачило рішучості.

Жителі тут здаються дуже приємними - коли ти їм посміхаєшся, вони одаровують тебе своєю щирою усмішкою, коли їх фотографуєш, говорять «спасибі». Це приємне враження від зустрічі з місцевими з лишком перекриває грязь, сморід і пил на вулицях.

Переліт на Гоа зайняв близько 2 годин. Приземлилися у військовому аеропорту, який місцеві власті дозволили використовувати до закінчення будівництва цивільного. Уразило те, що злітну смугу перетинає дорога, по полотну якої починають їздити машини і мотоцикли, коли немає зльоту або посадки літаків.

Це чимось нагадало наш залізничний переїзд з шлагбаумом. Але сфотографувати дану чудасію не дозволили, пояснивши тим, що це все-таки військовий аеропорт.

Місцева природа дивовижна - безліч зелені, різноманітних пальм. Справжні джунглі. Навіть відчуваєш себе частиною всієї цієї пишності, героїнею казок Киплінга - подружкою Мауглі.

Готель приємно здивував, як для трьох зірок. Все охайно і ново. Кинувши сумки, і на швидку руку натягнувши купальники, відразу йдемо на Індійський океан, який в цій частині є і Аравійським (Арабським) морем. Так до кінця і не зрозуміло, чи правильно говорити, що це океан або все ж таки море. Отже додамо собі в актив плавання і в одному і в іншому, і в двох відразу.

Море м'яке, приємного блакитного кольору. Купатися добре, якщо запливаєш трохи далі, щоб хвилі проходили під тобою. Вони сильні настільки, що збивають з ніг. Пляжі широкі, а пісок сліпить своєю білизною і надзвичайно дрібний. Такий ще ніде не зустрічався. На березі ростуть пальми, половина з яких кокосові.

Вечорами спостерігаємо за картиною, як по берегу бігають краби, а місцеві собаки (які опинилися вельми доброзичливі) ганяються за ними. Ніколи не думала, що краби так швидко ганяють. Потішне видовище. А ще дуже багато дірок в піску - справа «рук» крабів.

Харчуємося в ресторанчику прямо на пляжі («шек»). У меню, в основному, морепродукти. Велика тарілка королівських креветок коштує 3 долари, порція з 4-х тигрових креветок - близько дев'яти. Крім цього, надзвичайно апетитна і незвичайна для європейського туриста барракуда з морського біса за 12 доларів з гарніром. На смак незвичного, але все одно пальчики облизати охота.

Температура повітря стабільно тримається на рівні +33. Вода +32. Людей на пляжі всього пару десятків. Щодня мимо мого тіла, що загоряє, проходять 6-7 місцевих торговців. Пропонують одяг і ювелірні вироби. «Комерсанти» не зухвалі, але пріставучие. Ображаються, коли нічого у них не береш. А, якщо говориш «потім», вони обов'язково нагадають, що ви обіцяли подивитися потім.

Вдалося з'їздити в джунглі на водопад. Місцеві відразу попередили уважно дивитися під ноги, щоб випадково не наступити на змії. Люди розповідали, як годували тутешніх мавп, але на цей раз ми їх побачили тільки на відстані. Підійти і поїсти з наших рук ті побоялися.

У Гоа вечорами на дорогах можна зустріти смішних диких свинок - невеликого розміру і дуже пуганних. Зовсім не небезпечних. Вони тут гуляють, як місцеві собаки.

Повертаючись назад, виявили, що наш рейс в Делі скасований, а представництво авіакомпанії, що анулювала рейс, закрите. Але оскільки виїжджати потрібно, наново купуємо квитки в індійську столицю. Витратили близько 400 доларів. По місцю прибуття пообіцяли повернути гроші за рейс, що не відбувся. Ок, чекатимемо. Ще раз переконуєшся в необхідності знання англійського, щоб пояснитися в критичній ситуації, інакше, можуть виникнути серйозні неприємності.

Летіли з посадкою в Мумбає (Бомбеї). З висоти пташиного польоту уразила контрастність життя: велика кількість бідних трущоб на тлі здоровенних багатоповерхових будинків - наслідок розділення індійського суспільства на касти.

У Делі скористалися допомогою місцевої людини, яка дні, що залишилися, був і гідом і водієм за прийнятну ціну в 70 доларів. Обов'язково варто підкотитися в місцевих рикшах (або як їх тут називають «тук-тук») ціна поїздки від 10 у.о. і прямо пропорційна кількості часу витраченого на торг. Нам вдалося уболтать місцевого «погонича» на три долари за 30-ти кілометрову поїздку. «Тук-тук» - на вигляд незграбний триколісний гібрид мопеда і російською «Оки», на нім комфортно можуть їхати три люди - водій спереду і дві люди ззаду. Але ми бачили, як там колесять по 10 дорослих чоловік!

Багато вантажівок переобтяжено, один відмітили перевернутим із-за великої поклажі піску. Також індуси навантажують і волів.

Як у столиці, так і в інших індійських містах зустрічаються магазини в своєрідних бетонних коробках розміром з гараж, великі рекламні вивіски і жахлива грязь біля них. Таке видовище з часом стало дуже звичним.

Деякі люди сплять прямо на дорогах або біля них. А в центрі міста все досконало інакше - кристальна чистота, коштують сміттєві баки, і прибиральники всі вилизують.

Обов'язково варто відвідати білосніжний палац-мавзолей Тадж Махав - одне з чудес світу і за сумісництвом візитну картку Поділи.

У Індії дуже скучили по ковбасі, сиру і молоку. У супермаркеті пошуки такої їжі успіхом не увінчалися. На питання продавцеві про місце дислокації молочних продуктів, він підводить до секції провіанту на основі сухого молока. Бее!

Під кінець другого тижня починають снитися бутерброди з вареною ковбаскою і розплавленим в мікроволновке сиром. У ресторанах все меню розділене на вегетаріанську і невегетаріанську їжу. Якщо їжа невегетаріанська, то тільки риба (у Делі її, мабуть, дуже мало), курка і яйця.

А так в супермаркеті (розміром десь в нашу київську «Фору») безліч різних гострих харчів, є з чого вибрати, якщо не боятися обпалити мову місцевими запашними спеціями. Довелося заглянути і до «Макдональдс», так, клоун Рональд встиг осісти і тут. Їжа тут недорога і ситна, але, як завжди і як скрізь, супер-одноманітна. У самому ж місті біля дорогих брендових бутіков можна зустріти гуляючих або сплячих корів. Теж цікаве видовище, такий собі індійський колорит.

Двотижневе перебування в Індії віддрукувалося дуже контрастно - країна цікава, просто багато речей для європейського обивателя, що знає про неї тільки по боллівудським фільмах і приправі каррі, покажуться дивним або таким, що шокує. Але, людина - істота що пристосовується, звикає до всього, головне, щоб люди, що оточують його, були приємними і добрими, а цього у індусів не віднімеш.



[10-03-13][Все для туристов]
Долина Нарциссов любят. (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Туніс: дайвінг (0)
[09-09-18][Відпочинок і поради]
відпустку поодинці - які чекають небезпеки (0)
[09-09-19][Карпати]
МОї Карпати. (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: Lubchuk (10-03-29)
Переглядів: 795 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: